112 Shares 6138 views

Wróżbiarstwo tarota w relacjach jest najstarszą drogą do nauki tajemnic przyszłości

Historia wyglądu kart tarota wciąż nie jest znana. Istnieją różne hipotezy dotyczące miejsca i czasu ich powstania. Tak więc, według jednego z nich, pojawienie się tych map jest związane z przybyciem Romów w Europie (15 wieku). Według badań De Givri wydaje się, że Tarot pojawił się w Niemczech w 1939 roku.


Większość badaczy skłania się do założenia, że karty tarota pojawiły się po raz pierwszy we Włoszech w średniowieczu. Głównym dowodem tej hipotezy jest pokład Wielkiej Arcany, zachowany w Bibliotece Narodowej w Paryżu. Z historii wiadomo, że został on stworzony przez artystę Jacques Gringognier na prośbę Karola VI – króla francuskiego.

Wielki wkład w rozwój i systematyzację Tarota został dokonany przez prostego fryzjera z Paryża, Eteylli, który opuścił swój statek i został poważnie przewieziony przez okultyzm. Ze względu na brak wykształcenia nie mógł zmienić ani dodać niczego do filozoficznych aspektów symboliki map, ale doskonale wypróbował sam system wróżenia. Dzięki niemu sam bodziec Tarota o relacjach, sytuacjach i przyszłości oraz o wyglądzie map uzyskały swój ostateczny wygląd w drugiej połowie XVIII wieku. Wtedy zaczęły otwierać się pierwsze profesjonalne salony fortunetrów.

Jego znaczenie w odniesieniu do wróżbiarstwa Tarota na relacje i sytuacje życiowe utracone na początku 19 wieku, gdy moda zawierała regularne karty do gry. System tarota wpadł w cienie i zaczął interesować się tylko wąskim kręgiem mistyków i okultystów. W drugiej połowie tego samego wieku Alphonse Louis zidentyfikował pokład starszych arcanes z mistycznym i bardzo wpływowym systemem Kabały. To przyczyniło się do znacznej rozbudowy wartości kart tarota i ich ostatecznej transformacji w jeden z najpotężniejszych, poważnych i wpływowych systemów awangardowych.

Do tej pory istnieje kilka rodzajów kart tarota: Tarot osho deck , egipski Tarot deck, uniwersalny Tarot, pogańscy i inni. Wszystkie pokłady składają się z 78 kart, 56 z nich to starsze łuki, które są atutem, a 22 są młodszymi arkanami.

Na tych mistycznych mapach wiele odmian jest na fortunę, najbardziej popularnymi z nich jest wróżbiarstwo tarota w relacjach. Do tego służy takie układy jak "Piramida Miłośników", "Parting", "Station for Two", "My Beloved" i inne.

"Stacja dla dwóch"

To jest wróżbiarstwo Tarota dla związku, które może być zarówno miłością, jak i partnerem. Ten układ pozwala poznać prawdziwe uczucia każdego z partnerów w tej chwili.

Karta jest usuwana z talii wyższych arcanów i pasuje do środka. To ukazuje istotę związku, a co wiąże partnerów.

Pozostałe karty są pobierane z talii młodszych archanek i wyłożone kolumnami po lewej stronie, a następnie po prawej stronie mapy centralnej.

Lewa kolumna należy do fortunterera. Górna karta mówi o swoich myślach, środku – o uczuciach, pragnieniach i zamiarach, a na dole – o działaniach związanych z partnerem.

Słuszna kolumna odnosi się do osoby, która zgaduje, to jest partnerowi. Karty tej kolumny mają to samo znaczenie, co karty od lewej, tylko że nie mówią o tym, co się domyśla, ale o jego partnerze.

"Piramida Miłosierdzia"

To uniwersalne wróżenie relacji i miłości, które pozwala poznać obecność lub brak ciepłych uczuć, los ich dalszego rozwoju.

Alternatywnie, cztery talerze są wydobywane z pokładu i rozmieszczone w formie piramidy z dwóch rzędów. Pierwsza karta (górna centralna) charakteryzuje najbardziej dywizy, jego prawdziwe zachowanie, stan. Druga (lewa karta drugiego rzędu) pokazuje zachowanie partnera, jego wpływ na wróżbiarę. Trzecia wskazuje stan relacji w tej chwili. I wreszcie, czwarta mapa przewiduje dalszy rozwój stosunków, najbardziej prawdopodobna perspektywa ich rozwoju.

Wróżbiarstwo tarota dla relacji zabiera dużą liczbę sił energii, dlatego zaleca się, aby każdy układ nie był wykonywany nie raz więcej dziennie. Pod koniec procesu należy umyć ręce i spędzić kilka minut w spokojnym, odprężonym stanie.