454 Shares 6890 views

Kto może być chrzestnym?

Od czasów starożytnych w Rosji jest tradycja, że każda osoba powinna mieć chrzestnych. Prawie we wszystkich religiach jest ta tradycja. W pogaństwie ten rytuał nazywano adwersją. Dziecko zostało pobłogosławione przez swojego duchowego ojca i matki. A z kolei obiecali ochronić, kochać. Krewni krewnie starannie wybrał tych, którzy mogą być chrzestnymi.

Jak wybrać chrzestnych, którzy powinni zostać mentorami duchowymi i chodzić z ich godsonem na całe życie, postępować zgodnie ze swoim przeznaczeniem i moralnie wspierać? Z prośbą o zostanie mentorami dziecka prawdziwa matka i ojciec zwracają się do najbliższych przyjaciół lub krewnych, do ludzi, którym zaufano i w pełni zaufano.

Kto może być chrzestnym ?

W czasach starożytnych, gdy narodziło się chrześcijaństwo, uważano, że chrzest należy podejmować, gdy człowiek może dokonać wyboru. I zrozumie chrześcijańskie przykazania. Około 4 wieku dzieci ochrzczono. Obowiązkiem rodziców wychowawców jest wychowanie dziecka, aby mu pomóc. Stosunki między rodzinami trwały całe życie, rodzice chrzestni stają się mentorami duchowymi, pomagali zrozumieć kwestie religii, wspierali i moralnie pomagali dziecku. Był bliski związek, szczególny rodzaj pokrewieństwa i przyjaźni. Religia chrześcijańska uważa rodziców chrzestnych i chrzciciela za krewnych krwi. Kumovya nie miała prawa poślubiać, a małżeństwo było niemożliwe między chrzestnymi i godsonami. Mąż i żona nie mogą być mentorami jednego dziecka. Miłość lub intymny związek między chrzestnymi był uważany za kazirodztwo. Rodzice chrzestni rodzicielskiej muszą ponosić taką samą odpowiedzialność jak synowie chrzestnej. Mentorzy powinni być prawowiernymi i wierzącymi ludźmi. Nie możesz wybrać nowych krewnych z rachunku handlowego – to grzech. Według tradycji kościelnych, w przypadku śmierci rodziców, rodzice chrzestni stają się strażnikami dziecka. Opiekunka dziewczynki staje się drugą matką, strażnikiem chłopca – "drugim" ojcem. Dlatego dokładnie zastanów się, kto może stać się chrzestnymi.

Kiedy obrzęd chrztu jest obecny, rodzice i kuzyni są obecni. Modlą się za dzieckiem, obiecują dbać o niego, wychować go w wierze chrześcijańskiej. Kiedy ochrzczono dziecko otrzyma chrześcijańskie imię. Istnieje duchowa więź między synem chrzestnym a chrzestnymi. Od tego momentu dziecko ma duchowych mentorów, którzy są zobowiązani do wspierania go nie tylko moralnie, ale również materialnie. A kto może być chrzestnym, ale nie tym, którzy kochają tego dziecka?

Jeśli zostaniesz poproszony o zostanie matką chrzestną, musisz wziąć tę ofertę z odpowiedzialnością. Ta kościelna tradycja przekształciła się w pretensjonalne święto, po czym mentor Toddler zapomina o swoich obowiązkach i obietnicach. Nie pozwól, aby to się stało! Cokolwiek zdarza się w relacjach rodziców dziecka i chrzestnych, ten ostatni powinien zawsze dbać o siebie i uczestniczyć w życiu dziecka. Kto może być chrzestnym? Ma to wybrać ojca i matkę dziecka.