790 Shares 5421 views

Superhero Universe "Marvel" Havoc

W tym artykule będziemy mówić o jednej z postaci w uniwersum „Marvel”. Havoc – mutant-superbohater, członek zespołu X-Men. Postać znana jest głównie do fanów komiksów i kreskówek, luźno oparty na komiksie. Na dużym ekranie, jak słynny Wolverine, Cyclops i Magneto, że nie pojawia się.

krótka informacja

Po raz pierwszy pojawiła się postać w serii komiksów X-Men, 54 numer. Stało się to w roku 1969. Ale nawet wtedy bohater otrzymał kanoniczną wygląd i charakter. Havoc jest zawsze przedstawiany jako wysoki blondyn z brązowymi oczami, wystający po stronie dobra.

historia

Alexander Summers – najmłodsze dziecko w rodzinie i brat Sottas Summers (Cyclops). Jego ojciec służył w testowym pilotem US Air Force. Raz był pilotowany przez prywatnego odrzutowca, który również poleciał jego rodzinę. W tym momencie zaatakowali statek Shiar. Na pokładzie był tylko jeden spadochron. Cementuje jego matka chłopców tak, że mogą one być zapisywane zarówno z nich. Więc bracia przeżyli katastrofę. Jednak wraz z upadkiem Scott został poważnie ranny i został wysłany do sierocińca, a Alex przyjęła rodzina Blanding, niedawno straciła własne dziecko Toda.

Pierwszy zdolność Alex był w czasie, kiedy został zaatakowany przez mężczyznę winnym śmierci Todda. Summers nie mógł kontrolować swoje siły, a napastnik zmarł. Jednak w tym czasie, Alex był kontrolowany przez Sinister, więc nie ma pamięć o swoich działaniach nie miał. On też nie wiedział o ich nadprzyrodzonych zdolnościach.

ujawnić prawdę

Podobnie jak wiele znaków studio Marvel „” Havoc przez długi czas nie miałem pojęcia sił. Podczas studiów w college'u jednego nauczyciela Alex był Azmet Abdol również mutantem. Wkrótce zrozumiał, że i młodzi ludzie tam gra psychiczny. Są one również łączy podobieństwo umiejętności – mogą zarówno absorbują promieniowanie kosmiczne. Niestety, Alex, nie wiedząc o tym, tłumione siłą Ahmet. Wkrótce profesor uciekł z college'u, kradzież kilku uczniów, wśród których był naszym bohaterem.

Skradziony były Ahmet laboratorium. Oto on, między innymi, był w stanie zablokować zdolność Alex pochłaniają promieniowanie, pozbawiając szans młodzieży powstrzymać czyjąś siłę. Tylko wtedy objawia prawdziwą Azmet zasilania. Jego niesamowita siła szybko przyciągnęły uwagę Profesor X (Charlz Ksaver). Wkrótce laboratorium profesora X-Men przyszedł i wygrał go uwalniając więźniów. Alex to dopiero po długich latach rozłąki, był w stanie spotkać się z jego starszy brat, Scott, który studiował u Ksawerego.

X-men

Ten zespół mutantów – jeden z najbardziej popularnych kreacje „Marvel” studio. Havoc, jednak nigdy nie był stałym członkiem zespołu, ale od czasu do czasu współpracował z X-Men.

Tak, jest wolny, Alex postanowił nie wracać do ludzi i pobytu na pustyni, gdyż jeszcze nie nauczył się zachować swoje zdolności pod kontrolą. Mimo, że został poproszony, aby przejść do szkoły dla mutantów, Xavier.

Ale z dala od cywilizacji, Alex nie znaleźliśmy spokój. Znalazłem go i chwycił ochronne (robot złapać mutanty), po którym młody człowiek był w rękach Larry'ego Traska. To Trask dał mu kryptonim Alex Havoc, również naukowiec wymyślił specjalny kombinezon, który pomaga kontrolować poziom promieniowania w organizmie.

Wkrótce jednak okazało się, że X-Men i zniszczył laboratorium Trask, a wszyscy więźniowie zostali uwolnieni. Alex zachowało specjalny kombinezon, tym razem postanawia przyłączyć się do X-Men. W szkole Ksavera Sammersa nauczył się kontrolować swoje siły, że pomógł mu ujawnić swój potencjał.

Havok i Polaris

Życie w szkole Xaviera, Alex zakochała się w Lornu Deyn (inny mutant X). Jej nazwa kodowa była Polaris. Wspólnie pracowali z X-Men, pomagając walczyć złoczyńców, ponieważ uczestniczył w inwazji Zapobieganie Znors cudzoziemców.

Jednak ani Alex ani jego kochanka nie zamierza wiązać się przez całe życie z zespołu. Chcieli bardziej normalne i spokojne życie. Wkrótce odkryli wspólną pasję – geofizyka. Wspólnie zaczęli naukę tej nauki na Zachodzie Ameryki. Wkrótce Polaris i Havok opuścił zespół.

niespełnione marzenia

Ale to nie normalne życie, jak to często bywa w komiksach „Marvel”. Havoc z Polaris podczas badania zostały zaatakowane Marauders. Kobieta przejęła kontrolę złośliwości, mutanta z potężnych zdolności umysłowych, a następnie przeniósł się do jej ciała. Alex musiał uciekać, zostawiając ukochaną.

Havoc potrzebuje pomocy i poprosił o to, aby X-Men. Jednak do czasu zespół uległ zmianie. Dlatego Alex najpierw musiał przekonać mutantów w ich szczerość, a następnie argumentować w stosunku do wybranej strategii.

Havoc tymczasowo dołączył do X-Men, a przez pewien czas pracował z nimi. Jednocześnie zespół próbował wyśledzić lokalizację bazy maruderów. Na jednej z misji mutantów mogą napotykać długo szukali wroga. Alex miał zacząć Polaris w walce. Jednak w chwili złości bitwy stracił kontrolę nad świadomością dziewcząt, tym samym uwalniając go. Osiągnąwszy swój cel, wyzwolenie Polaris, Havok ponownie opuścił zespół X-Men.

zdolności

Teraz pomówmy o uprawnienia nadane Havok (Marvel Comics).

Pierwszym z nich jest jego zdolność do absorbowania energii kosmicznej i przekształcić go w swoim ciele w osoczu, który nadaje mutanta niesamowitej siły niszczącej. Ponadto, proces absorpcji jest w toku, więc od czasu do czasu potrzebuje wyrzucić ich wytrzymałość. Havoc może również absorbować energię promieniowania gwiazd, zdjęcia rentgenowskie i gamma.

Alex uwalnia energię w postaci plazmy, która przybiera formę wybuchów i strzałów. Przedmiotem spustoszenie Zaatakowany może rozpadać się na atomy, eksplozji lub stopienia. Gdy mutant uprawnienia zanika, plazma jest w stanie spowodować silne bóle głowy w ataku.

Havok obdarzony również z:

  • Swobodnie latać – za to, że korzysta z pochłoniętą energię.
  • Jest odporny na promieniowanie i przegrzaniem.

słabości

Havoc jak każdy mutant X, ma swoje słabości. Pierwszym z nich jest ich słaba zdolność do kontrolowania. Nawet po wielu latach treningu, Alex nie zawsze jest w stanie utrzymać swoją władzę. Ponadto, zdolność Havoc, aby nie działać na Cyklopa z kolei Alex jest również odporny na mocy swego brata.