116 Shares 4366 views

Jak zasadzić występ ficus: krok po kroku

Ficus – jedna z nielicznych roślin doniczkowych, które można znaleźć w prawie każdej dzielnicy mieszkalnej. Taka popularność jest ze względu na jej atrakcyjny wygląd, ale także skromny dbać. Ponadto, istnieje przekonanie, że rodzina ficus promuje dobre samopoczucie, a także pojawienie się dzieci w rodzinie. Jeśli widzisz elegancki Ficus benjamina ktoś będąc na imprezie, będzie chciał dorosnąć tak w domu, dlatego trzeba wiedzieć, jak sadzić oddziały ficus.


Zasady, które pomogą Ci wybrać zdrowego procesu

Jeśli chcesz, aby oddzielić się od procesu ficus, potem tylko trzeba wybrać silne i zdrowe rośliny, na przykład, cięcia mogą obrzezanie dorosłych ficus korona. Jednak przed tą potrzebę, aby upewnić się, że wybrany oddział ma liści. Długość procesu powinna wynosić co najmniej 10-15 cm. Wszystkie działania muszą wykonać ostry nóż lub ostrze. Nacięcia powinny być wykonane pod kątem ostrym. A w każdym razie nie da się używać nożyczek, a nawet więcej, aby zerwać gałązkę, więc tylko uszkodzić roślinę, która będzie skutkować opóźnieniem ukorzenia i dalszego rozwoju.

Jeśli zdecydujesz gatunków macrophylla do uprawy, w celu wzrostu kwiat w domu, wystarczy sadzonek było 3-4 liści. Dolna trymowania są pożądane, ponieważ duża liczba liści przyczyni się nadmierne parowanie wilgoci. Kiedy rośnie drobnolistna gumową roślinę, dolne liście powinny być cięte, zbyt, ale ich liczba może być więcej niż 3-4.

Po cięcia liści i procedury procesu, zakład może rozpocząć się biały sok. Jeśli to nie spłukać wodą, schnie bardzo szybko. To nie może być tolerowane. Dlatego też, po zakończeniu procesu zostaje odcięta, sok trzeba spłukać ciepłą wodą lub umieścić kilka godzin w zbiorniku wody. Zaleca się również, aby traktować węgiel cięcia.

Przed sadzić proces ficus, powinno być suche lub po prostu zmieniać wodę kilka razy. Istnieją dwa sposoby lądowania: sadzonki z korzeniami i bez niego.

Lista potrzebnych materiałów

Aby proces roślinnej ficus, konieczne jest dostarczenie rdzenia, a następujące materiały potrzebne są do tego:

  • korzenie procesu ficus;
  • puli dowolny kształt, ale gdy średnica powinna wynosić około 10 cm;
  • kamyki, kruszona cegła, kawałki pianki z tworzywa sztucznego lub materiałów do drenowania;
  • Mieszanina gotowa do ficus, które powinny być ziemi, ziemię blachy, torfu i w równych ilości piasku;
  • wody.

Jak zakorzenić proces

Wcześniej mówiło się, jak oddzielić proces z dorosłych roślin rosną zdrowe ficus. Ale to nie wystarczy. Nadal musi być odpowiednio przygotowany, aby wykorzenić drzewko w ziemi. Jednak istnieją sposoby, aby powiedzieć nam, jak sadzić proces ficus bez korzeni.

Sadzenie prowadzenia cięcia, od razu jest oddzielona od dorosłej rośliny. Aby to zrobić, trzeba przygotować mini-szklarnię, która powinna mieć dobre oświetlenie i zakupić trochę nawozu. Łodyga do przygotowanego podłoża, a następnie przykryć ją szklanym słoiku lub butelce cięcia tworzywa sztucznego. Podczas ukorzeniania roślin powinny zostać utrzymane. Pielęgnacja jest regularne podlewanie i wentylacji roślin. Już po 2-3 tygodniach od pierwszego liścia pojawia się, co jest bezpośrednim wskazaniem, że cięcie zakorzeniło. To nie może być przeszczepione.

Jak wybrać pulę dla roślin

Wybór puli jest jednym z ważnych czynników, od złego wyboru, w szczególności, kształt i objętość, Ficus nie może w pełni rozwijać. Więc zanim posadzić występ ficus, zaleca się, aby dokonać wyboru na podstawie ilości i stopnia rozwoju korzeni. Zbiornik nie powinien być zbyt duży na proces lądowania lepiej jest wziąć garnek o średnicy nie większej niż 10 centymetrów, trzeba się upewnić, że na dole był pewien otworów drenażowych. Jeśli nie, trzeba zrobić własne. Wysokość naczynia muszą być małe, korzenie musi być wyższa o co najmniej 2 cm od ścianek i dna naczynia.

Krok po kroku

Najlepszy czas na sadzenie proces ficus – wiosną tego roku, za ustanowienie i późniejszej adaptacji roślin najlepiej odpowiadał letnim słońcu. W takim przypadku, jeśli proces ten odbywa się w sadzenie jesienią, młode rośliny nie mają czasu na przygotowanie się do mrozów zimowych i może po prostu zginąć.

Przed roślin Ficus Benjamina płat wybrać łodygi o długości 10 cm, który uprzednio zakorzenione w glebie. Ponadto, cała akcja odbywa się w kilku etapach:

  1. Przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów, jak opisano wcześniej.
  2. Na dnie doniczki wlać drenaż, w celu uniknięcia nadmiernej wilgoci w glebie, ponieważ duża zawartość wody może powodować gnicie korzeni.
  3. Napełnić naczynie przygotowanej mieszaniny gleby, a następnie w samym środku, aby małe zagłębienie, o połowę do dwóch centymetrów wysokości.
  4. W tym pogłębiającym put zakorzenione przeszczepu i odrobiną mieszanki do posypywania, następnie posypać obficie.

Teraz Ficus można umieścić na parapecie lub specjalnym kwiatem półce i wymagają szczególnej troski o zakład, że jest zdrowy.

Sposobów, aby stymulować szybki wzrost i zakorzenienie

Po procesie osadzonych w puli sadzenia w tkance roślinnej kalus jest powstawanie korzeni. Dzieje się przez mechaniczne uszkodzenie trzpienia, przy czym w uformowanej i głównego systemu z fig. Aby przyspieszyć ten proces, można ręcznie wprowadzić kilka małych kawałków na trzpieniu przed procesem gruntów.

Lepiej ficus wzrost promuje stosowanie specjalnych nawozów chemicznych. Będą one zwiększyć tworzenie systemu korzeniowego rys. Leczenie stymulatorów wzrostu jest przeprowadzane w następujący sposób: Pędy moczone w roztworze wytwarza się przed sadzeniem lub cięcia obróbce wytwarzanie plastra, która jest dostępna w postaci proszku.

Uchwyt cechy pielęgnacja

Po przerost ficus roślin udało, instalacja wymaga starannej konserwacji, a zwłaszcza jego dziennego zapotrzebowania do rozpylania wody w temperaturze pokojowej, zwłaszcza jeśli mieszkanie jest ogrzewany. Umieścić garnek z roślin jest najlepszy na jasnym miejscu, gdy liście w takim przypadku byłoby lepiej malowane, ale światło w tym samym czasie musi być pośredni.

Wiedzieć, jak prawidłowo sadzić występ ficus bez wystarczającej wiedzy na temat opieki. Dwa razy w tygodniu, wymagana jest podlewanie miękkiej ciepłej wody. Przed każdym podlewanie jest niezbędne, aby upewnić się, że gleba wyschnie nieznacznie, ponieważ nadmiar wilgoci może spowodować gnicie korzeni, a także dlatego, że liście będą odpadać. Nie możemy pozwolić sobie korzenie były w wodzie, ale także brak wilgoci też nie powinno być, jako reakcja obronna w tym przypadku będzie pełna swoboda z liści.

Jeśli w puli zasadzić trzy procesu ficus, że jak dorosną, można dać im wystarczająco atrakcyjny kształt, na przykład, Braid kilku młodych roślin w warkocze. Można dokonać oddział ficus w kierunku, w którym chcesz używać tego drutu miękkiego i dość związać łodygę do niej.

Przy uprawie pamiętać, że Ficus benjamina może mieć wpływ wełnowiec, owady skalę. Jednak największym problemem pozostaje spadek liści, które mogą wystąpić z powodu braku wilgoci, jak również proces naturalny, jak podrosną.

Jeśli Ficus zwrócić należytą uwagę, że w ciągu zaledwie kilku lat na swoim parapecie wzrośnie Figowiec benjamina, można nadać dowolną formę.