134 Shares 3729 views

Rodzaje smoczki dla dzieci

Sutek jest urządzeniem o jakiejś formie, działając jako substytut piersi matki. To przyczynia się do zadowolenia odruch ssania i pomaga w karmienia dziecka. Może piersi takiego analogowego matki – nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale sutki są nadal szeroko stosowane przez współczesnych rodziców na całym świecie.


rodzaje brodawek

Począwszy od sutków pojawienie się w postaci, w jakiej znamy je teraz, producenci próbowali uczynić go bardziej naturalny kształt. Nowoczesne smoczki są w stanie w pełni symulować żeńską sutek. Ich stosowanie w produkcji różnych materiałów, dają pożądany kształt, aby proces ssania bardziej komfortowe i bezpieczne. To pozwala rodzicom wybrać odpowiedni smoczkiem optymalne dla ich dziecka.

Przede wszystkim, wszystkie sutki i smoczki są podzielone na te, które są wykorzystywane do butelek. Nowoczesne alternatywy kobiecych piersi są dostępne dla dzieci w każdym wieku. Różnią się one również z materiału, z którego wykonane, i formą.

W zależności od materiału użytego do produkcji, wyróżnić taki smoczek gatunków silikonowe i lateksowe. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

W zależności od kształtu złączki są ortodontyczne anatomicznych (fizjologiczną). Ostatnio wydane w formie dwustronnych i okrągłe smoczki ( „wiśnia”). Dodatkowo, każdy producent, aby przyciągnąć kupującego, próbuje oddać definicję fizjologii, a więc ta grupa może być przedłużony do nieskończoności. Sprzedaż może być postrzegane w nocy, kojące, przesuwając sutki, smoczki dla niemowląt, wykonując funkcję termometru do podawania leków i inhalacji. Aby kupić lub nie takich nowoczesnych urządzeń? To zależy od woli rodziców eksperyment i ich wypłacalności.

Co jest lepsze: silikon lub lateks?

Przed zatrzymać wybór na lubisz sutek, należy dokładnie zbadać właściwości materiału, z którego jest wykonany. Ale niezależnie od tego, każdy manekin musi być zgodne z ustalonymi standardami bezpieczeństwa, nie zawierają toksycznych i innych substancji niebezpiecznych.

Jeśli weźmiemy pod uwagę materiał używany do produkcji są następujące rodzaje smoczków dla dzieci:

 • lateks;
 • silikon.

Lateksowe smoczki mają jasnożółty kolor, są wykonane z gumy, który jest bezpieczny dla środowiska i surowców naturalnych. Te twarde sutki złamać, są miękkie i elastyczne. Te wady są specyficzne, lekko nieprzyjemny smak i zapach, którego nie można zadowolić dziecko. Ponadto, smoczki kauczukowe ostatecznie stają się mniej elastyczne i klejone wewnątrz, więc muszą być zmieniane dość często.

sutki silikonowe są wykonane z tworzyw sztucznych. Są przezroczyste, nie ma nieprzyjemny smak i zapach przez długi czas zachowują swoje właściwości. Te smoczki mogą być gotowane, nie wpłynie na ich wygląd. Ale są one łatwo rozdarty i gryźć dzieci, więc bardziej odpowiednie dla niemowląt.

Ważne jest, że wybrany sutek został wykonany z wysokiej jakości silikonu i nie szkodliwe dla zdrowia dziecka.

Ortodontyczne i anatomiczny smoczek

Kilka rodzice przy wyborze sutek z pierwszym przypuszczeniem preferencje swojego dziecka. Często mają do zaoferowania kilka opcji, aż znajdziesz odpowiednią manekina, spełniających wymogi dziecka i odpowiednich zaleceń ekspertów.

stomatolodzy opinia jasny – lepiej wybrać brodawki ortodontyczny kształt. To zajmuje prawidłową pozycję dziecka w ustach, a tym samym zapobiega powstawaniu wad zgryzu, wygląd szczeliny pomiędzy zębami.

Jednak ten manekin ma specyficzny spłaszczony kształt, który różni się od kobiecego sutka. Dlatego nie jest to często lubią dzieci.

Pediatrzy zgadzają choć z dentystów, ale nadal polecam zakup Smoczki anatomiczny kształt. Ale różnych producentów zobaczyć samica sutek w swój własny sposób. Zatem rozróżnienia pomiędzy tymi dwoma typami fizjologicznej brodawki kształtu jako dwukierunkowy zawsze zajmuje prawidłowe położenie w ustach, okrągłe i w kształcie łzy ( „wi”).

Kryteria wyboru smoczki dla niemowląt

Aby ułatwić proces rodziców sutki wyboru przygotowano podstawowe kryteria:

 • Manekin musi być zgodne z wiekiem dziecka. Zbyt miękkie sutki nie nadają się dla dzieci, które już wybuchły zęby, ponieważ ich dzieci są łatwe do złamania.
 • Podstawa brodawki należy nakłuć, aby zapobiec odbiorczym znajdującym się pod śliny i oddychanie skóry, a wnęka na głowicy, które jest trudne do oddychania.
 • Lepiej dać Smoczki preferencji znanych firm. Oferują one różne sutek dzieci, spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa.
 • Lateksowe smoczki mają krótką żywotność. Są zaleca się wymieniać co 4-6 tygodnie.
 • Zanim dasz dziecku smoczka, upewnij się, że nie jest uszkodzony, ma gładką powierzchnię bez nieprawidłowości.
 • Wszelkie, nawet najdroższe smoczek powinien być gotowane przez 2-3 minut przed użyciem.

Jak wybrać smoczek do butelki

Wybierając się do butelki sutki nieco różne od zakupu smoczki. Oni po prostu wykonane z silikonu lub lateksu i zasadniczo mają fizjologiczny kształt, który naśladuje pierś matki, i wybiera się w zależności od wieku dziecka.

W zależności od wielkości, następujące rodzaje smoczków do butelki:

 • 0-6 miesięcy;
 • 6-18 miesięcy;
 • 18-36 miesięcy.

Co więcej, butelki złączki posiadają różne liczby otworów od jednego do trzech. Co najlepiej wybrać, zależy od celu, dla którego są przeznaczone użytku spożywczego. Na mleko lub wodę odpowiedniego jednego otworu w smoczku, oraz kasza – dwie lub trzy otwory.

Nowoczesne producenci zwracając szczególną uwagę na zdrowie i bezpieczeństwo swoich młodych klientów. Często dzieci, głównie w wieku poniżej trzech miesięcy, w trakcie powietrzu jaskółka karmienie, dlatego mają one skurcze jelit. W celu uniknięcia tego nieprzyjemnego zjawiska produkowane sutki antikolikovym skutku. I tak dziecko może ssać butelkę w sposób ciągły i nie dusić podczas jedzenia, mające na sutki z zaworem powietrza wewnątrz. Jego mechanizm działania opiera się na fakcie, że gdy dziecko zaczyna ssać, zawór otwiera się i zatrzymuje się, gdy – zamknięte.

Smoczek: szkody lub korzyści?

Głównym pozytywnym aspektem wykorzystania smoczki w tym, że dziecko uspokaja się i spotyka się odruch ssania. Ale nie wszystkie dzieci są w potrzebie, w szczególności gdy matka jest w pobliżu i zawsze może zaoferować piersi. W związku z tym, stosowanie smoczki raczej oczywistych dla rodziców, którzy nie mogą na dłuższy pobyt w ciszy i wykonywać swoją działalność. Jednak długotrwałe ssanie może wpływać negatywnie na zdrowie dziecka.

Pomimo faktu, że producenci oferują szeroką gamę smoczków, szkody z ich stosowania jest oczywista:

 • Poprzez zasysanie powietrza spożycia manekin występuje. W rezultacie dziecko ma kolkę jelitową.
 • Podczas długotrwałego stosowania smoczków do zasysania dziecko jest zmęczone, a kiedy nadszedł czas karmienia, odmawia podjęcia piersi.
 • Smoczki promować powstawanie wad zgryzu u dzieci i prowadzić do deformacji zębów.
 • Podczas korzystania sutki trudne do osiągnięcia higienicznej czystości. Często, pomimo wszystkich środków zapobiegawczych, jest źródłem życia szkodliwych mikroorganizmów.
 • Długotrwałe ssanie non-odżywcza zależy na nim i pociąga za sobą trudności w odstawieniu poniżej.

Kiedy odzwyczaić dziecko od sutków?

Często rodzice mają pytanie, kiedy należy podać smoczek i kiedy należy odzwyczaić dziecko od niej. W pierwszym przypadku, odpowiedź jest jednoznaczna. Odruch ssania dziecka jest najsilniej rozwinięty w wieku trzech miesięcy. Ale trzeba spojrzeć na dziecko. Jeśli on jest niespokojny, próbuje ssać pieluchę lub leżącej obok elementów oznaczać Dummy potrzeby. Niektóre dzieci są tak wymagające, że rodzice próbowali wszystkich istniejących rodzajów brodawki nie może znaleźć odpowiednią opcję. W tym przypadku, twierdzą, że nie jest konieczne, ale lepiej próbować szukać alternatywnych sposobów, aby uspokoić dziecko.

Jeśli chodzi o odstawieniu smoczka – najlepszym rozwiązaniem jest stopniowo usunąć smoczka po sześciu miesiącach. A następnie pierwszego dnia narodzin dziecka, jest całkiem w stanie zrobić bez niego, nie ma czasu na zajmowanie znaczne szkody dla ich wschodzących zębów. W przeciwnym razie, półtora roku dziecka będą powstawać trwałe uzależnienie od smoczki i proces odstawienia będzie opóźnione przez długi czas.