597 Shares 6640 views

Codzienna pielęgnacja dla noworodka

Po pojawieniu się na szereg pytań w domu dziecka. Jaka powinna być prawidłowa, właściwa pielęgnacja noworodka? Wśród codziennych procedur można nazwać kąpielowy, do pielęgnacji skóry, masaż dla niemowląt, itp

dziecko musi okresowo wietrzyć pomieszczenie. Każdego dnia jest to niezbędne do przeprowadzenia mokro. Dziecko w tych procedurach powinny znajdować się w pokoju obok. Szopka jest niepożądane, aby ustawić okno lub drzwi frontowe – w tych miejscach są spacery przeciągów.

Pożądane jest, aby mieć specjalny przewijak. Jeśli tak nie jest, zwykły stół przykryty ceratą niemowlęcia, którzy starannie pielęgnować.

Procedura rano

Zaczyna się opieki nad nowonarodzonym dzieckiem z demakijażu. Dziecko myć twarz z wrzącej wody, jest możliwe, aby słaby roztwór kwasu borowego. Mogą być czyszczone nie tylko twarz, ale także uszy. Oczy traktowane z furatsilina roztworze lub nadmanganianu potasu. W jednym z takich rozwiązań zwilżyć bawełny koło (dla każdego oka) i do wycierania okiem od zewnętrznej krawędzi do środka. Roztwór nadmanganianu potasu w oddzielnym pojemniku, a następnie przygotowuje się słaby zasadowy roztwór jest jasny kolor różowy. Upewnić się, że woda w celu rozpuszczenia kryształów całkowicie nadmanganian potasu. Mogą one znacznie spalić skórę dziecka.

kąpielowy

Dopóki nie zostanie uzdrowiony nie kręgowego i rany pępowinowej, dziecko nie może pływać. Konieczne jest jedynie, aby wycierać całe ciało mokry ręcznik, zanurzony, w którym specjalnie przygotowany misę z ciepłą wodą. Wskazane jest, aby najpierw wytrzeć głowę, a następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem zmoknąć. Następnie można kontynuować rubdown.

Gdy pępowina jest uzdrowiony, opieki noworodka dziecko się zmienia. Jest to już możliwe, aby kąpać się w specjalnej wannie. Jeżeli w strukturze pokrycia tkaniny nie jest złoże w dolnej części pieluchy. Kupić termometr wody kąpieli dziecko jest to konieczne, w temperaturze powyżej 37,2 ° C. Jeśli nie ma termometr, sprawdź skórę wody nadgarstka lub łokcia.

głowa dziecka do kąpieli powinny zostać utrzymane. Korpus i głowica do mycia dziecka mydło lub szampon. Osoba nie spienić, ale po prostu spłukać czystą wodą. Uszy są czyszczone z patyczków bawełnianych części zewnętrznej – ręczniki strefy. Genitalia należy zmyć dziewczęta od przodu do tyłu. Chłopcy zdecydowanie zmyć pod moszny. W trosce o dziecko obejmują higieny napletka. Powinien on być lekko odkładać się i przemywa usuwając nagromadzony Smegma.

masaż

Noworodki są często kolka. Właściwa pielęgnacja noworodka dziecka pomoże ułatwić ten proces. W tym celu pożądane jest, aby zrobić lekki masaż brzucha. Ciepłe dłonie sprawiają światło głaszcząc ruchy masażu na brzuchu w kierunku ruchu wskazówek zegara. To nie powinno być duże ciśnienie – może uszkodzić narządy wewnętrzne.

Masaż pomaga prawidłowego rozwoju dziecka. W ciepłym pomieszczeniu, umieścić dziecko na pieluchy lub koc pokryte stół i zacząć delikatnie głaszcząc ręce, nogi, brzuch. Po tym, odwrócić go z powrotem i zacząć delikatnie masując plecy, pośladki, nogi, nogi, ramiona.

Ten masaż poprawi nastrój nie tylko dziecko, ale także stworzenie podstaw dla zrozumienia między rodzicami a dzieckiem.

Realizując te wskazówki na temat opieki nad noworodkiem, można zabezpieczyć je przed ewentualnym zakażeniem, i nauczyć się korzystać z komunikacji z dzieckiem.