801 Shares 5412 views

Dzień Konstytucji Republiki Kazachstanu. Dzień Konstytucji Republiki Kazachstanu scenariusz w przedszkolu. Homeroom i pozdrowienia w wersecie do Dnia Konstytucji Republiki Kazachstanu

Republika Kazachstanu – kolorowy kraj, który zyskał władzę po upadku Związku Radzieckiego w 1992 roku. Nabycie niezależności przyczynił się do powstania dokumentu głównego – Konstytucji. Został on zaprojektowany w celu zapewnienia ochrony praw obywateli Kazachstanu, a także do reprezentowania kraju na odpowiednim poziomie na scenie światowej.


Krótka historia Konstytucji.

W rozwoju stanu dokumentu uczestniczyło wiele znanych postaci politycznych i kulturalnych kraju. Ciężka praca z najlepszych umysłów w kraju opracował dokument, który został przyjęty i nie stała się ostateczna. Następnie realizowany produkcji różnych dodatków i zmian. 30 sierpnia – Dzień Konstytucji Republiki Kazachstanu. Rok 1995 była decyzja. Dokument został przyjęty w referendum ogólnokrajowym. Oznacza to, że nie jest to głos ludzi, każdy obywatel mógł oddać swój głos na poparcie decyzji lub wyrazić swoją odmowę. W nowej konstytucji, uprawnienia prezydenta są zdefiniowane jako głowa państwa.

Dzień Konstytucji Republiki Kazachstanu – główny urlop w kraju.

Każdego roku, przyjęcie takiego ważnego dokumentu kraju obchodzony kazachskich ludzi bardzo dobrze. Każda instytucja w kraju zorganizowała program poświęcony Dniu Konstytucji Republiki Kazachstanu. Scenariusz uroczystości zaprojektowane i starannie przygotowane na długo przed obchodami. 2015 był rokiem jubileuszowym. W tym roku mija 20-lat od daty przyjęcia Konstytucji. W związku z tym masowe obchody miały szczególny charakter.

Wakacje w przedszkolu.

Trzymanie takiej imprezy jak dzień konstytucji Republiki Kazachstanu w działalności przedszkola bardzo trudnej i ważnej. Trudność wynika z faktu, że młodzi mieszkańcy nadal nie mają wytrwałości i ciężkiej przekazać im istotę święta. Jest to jednak w tych wczesnych etapach doshkolyatah rozwija miłość do ojczyzny.

Dzień Konstytucji Republiki Kazachstanu. Skrypt w przedszkolu.

Lekcja w przedszkolu poświęcony Dniu Konstytucji Republiki Kazachstanu, która odbyła się z celem staje się tworzenie na dzieci w wieku przedszkolnym podstawowa wiedza z Konstytucją, i dlaczego jest to potrzebne państwo.

Działalność Cele: Zapoznanie dzieci z Konstytucją. Wyjaśnić znaczenie tego dokumentu dla każdego obywatela tego kraju.

Wygląd: Pokój, w którym prowadzone godzinę klasy, powinny być ozdobione ornamentami krajowych, na czele tabeli – konstytucji, za symbole narodowe: flagę i herb.

Na początku i na końcu lekcji brzmi hymn Republiki Kazachstanu. Kiedy grać hymn narodowy, wszyscy obecni powinni stać.

Moderator: „30 sierpnia to dzień Konstytucja Republiki Kazachstanu. Konstytucja – jest głównym instrumentem państwa, która powinna „słuchać” do wszystkich innych ustaw. Dzięki niemu każdy obywatel naszego kraju ma prawo żyć i rozwijać się, bez względu na pochodzenie etniczne. Święto, które obchodzone jest szczególnie szeroko w Astanie kapitałowym – jest dzień Konstytucja Republiki Kazachstanu. Gratulacje dostaje każdy w tym kraju. "

Wiersze na dzień Konstytucji.

W dniu konstytucji Republiki Kazachstanu Skrypt powinien zawierać niezbędne patriotyczne wiersze. Każdy wiersz musi być tak dobrana, że wyświetla całą miłość i szacunek dla Kazachstanu. Na przykład:

DZIECKO 1:

Nie patrz w domu surowo

Zaufanie w jego szybkiego lotu.

Porozmawiaj ze swoim czułym i delikatnym słowem,

A sukces przyjdzie!

Dziecko 2:

Szanować Ojczyznę

I podniosła ciebie i mnie

Nie Thai w moim sercu jesteś rany

Dumni Synowie ziemi!

Dziecko 3:

Nie czekaj do kogo zamówień,

Umieścić swoją firmę w kraju o ogromnym sercu.

A następnie, bez żadnych dekretów

Dumny z was rozpocząć się!

Dziecko 4:

Niech to będzie Twój ulubiony kraj świt

I będzie zrozumieć wyjątkowość stepu.

Niech serce, aby kontynuować działanie promieni słonecznych,

I miejsce urodzenia rodzica bliskości kazachskiej.

Republika jest domem dla wielu ludzi, którzy mówią różnymi językami. Jedno państwo – kazachski. Dlatego bardzo ważne jest, aby uwzględnić w programie odczytów poezji w języku. Proces zapamiętywania wersów w języku urzędowym nie tylko sprzyja głębszej znajomości ze specyfiką języka, ale także rozwijać u dzieci możliwość komunikowania się swobodnie. To jeszcze bardziej ułatwić proces uczenia się.

DZIECKO 5:

Jest majestatyczny,

Jest szeroka,

ona jest przyjazny

Jako duszy narodu.

To bardzo ważny moment godzin zajęć – jest to, że wiersz powinien przeczytać każde dziecko. Więc dzieci będą uczestniczyć w tym procesie i czuć się jak jeden.

Na zakończenie lekcji z dziećmi, że gra toczy się w rozwoju myślenia. Uczestnicy proszeni są z szerokiej gamy przedmiotów do wyboru te, które są najczęściej związane ze słowem „Kazachstan”. Takie gry najbardziej przyczyniają się uczyć i zapamiętywać historię swojej ojczyzny.

Do Dnia Konstytucji Republiki Kazachstanu scenariuszu może być dowolna rzecz, która pomógł pogłębienie studium konstytucji.

Jest bardzo ważne, aby nie przeciążać informacji przedszkolaków. W tym wieku dzieci nie są jeszcze w stanie zrozumieć dużym przepływie informacji.

Weekend w dniu konstytucji.

Święta narodowego Republiki Kazachstanu Constitution Day weekend, obliczył, że jeśli święto państwowe przypada w dzień roboczy, a następnie wyjście będzie sam, a jeśli święto wypada w sobotę lub niedzielę, to wyjście będzie dwa dni: w tym samym dniu uroczystości, a po nim. Kazachskie ludzie bardzo ostrożnie odnosi się do symboli państwowych i ich świętego honoru.