154 Shares 9439 views

Pakuły urządzenie. Przyczepy i holowane urządzenie

Cechy konstrukcyjne niedaleko od każdego pojazdu przyczynić się do imponującej ilości przewozów towarowych. Rozwiązaniem jest zainstalowanie holowania urządzenia. U osób, urządzenia te są często nazywane haków holowniczych.


szpic

Urządzenie samochód holowniczy może być domowej roboty lub fabrycznie. Adaptacja pierwszego typu można zobaczyć zamontowane na starszych modelach transportu czterokołowy. Ponieważ wcześniej w produkcji samochodów o takiej możliwości nie przewiduje sterowniki miały swoje własne punkty mocowania majstrowanie do podłączenia przyczepy.

Warto zauważyć, że roboty tow urządzenie nie zawsze charakteryzują się niezawodną pracę. Dlatego też w trakcie jego eksploatacji istnieje ryzyko odłączenia od ciała podczas ruchu pojazdu.

Jeśli mówimy o strukturach roślinnych takie układy napędowe posiadają wszystkie niezbędne elementy, aby wykonać szybki własnej instalacji w pojeździe. Są one wykonane dla poszczególnych marek samochodów. Przed sprzedażą fabryki holowania pojazdu do urządzenia przechodzi serię testów. Z tego powodu najlepiej jest wolą gotowe przetestowany przez wiodących producentów haków holowniczych.

wierzchowce znaków

Haczyki mogą być połączone z korpusem pojazdu spawania lub śrub złącznych. Spójrzmy na plusy i minusy obu opcji przyłączeniowych:

 • Spawane – uważany za najbardziej wiarygodne. Jednak metal starzeje się, a połączenie – w wyniku uszczuplenia zwykłych obciążeń mechanicznych. Często nie jest to niszczenie spoin i rozwoju procesów korozyjnych.
 • Przykręcone. Z taka aparatura połączenie tow potrzebuje regularnej konserwacji, kontrolować stan łączników. Jednakże, zardzewiałe lub uszkodzone śruba można łatwo wymienić, kontynuując pracę zaczepu.

klasyfikacja

Oprócz funkcji wytwarzania i sposobu połączenia nadwozia pojazdów mechanicznych wyciągu urządzenia sklasyfikowanych w zależności od maksymalnej masy, dla których jest przeznaczony. bary lawety wykonane są z orientacją klasy pojazdu oraz jego masy. Zgodnie z ogólnie przyjętymi normami bezpieczeństwa, przyczepa nie musi być cięższe pojazdy, który służy swoją siłę uciągu.

Obecnie zidentyfikować kilka rodzajów zawieszenia:

 • Małe – przeznaczone są do przyczep serwisowych o wadze do 1,5 tony. Klucze tej kategorii są przeznaczone do montażu w samochodach osobowych jest dość skromny rozmiar.
 • Średni – służy do zabezpieczenia masy przyczepy około 2,5 tony. Instalacja tego typu wydaje się racjonalne zaczepu dla SUV, wagonów, zwrotnic i minivanów.
 • Large – otworzyć się na możliwość transportu przyczepy o masie do 3,5 tony. Montowane głównie na minivany, ciężarowych i terenowych z pełnej wzmocnionej ramie.

typy

Zgodnie z zaczepem hakowym mocowanie do platformy, następujące rodzaje struktur:

 • Stałe – to połączenie monolityczne. Są niezawodne, ale nie pozwól, aby odłączyć zaczepy.
 • Warunkowo wymienny – wszystkie połączenia są mocowane za pomocą łączników. Jeśli to konieczne, hak holowniczy można rozmontować do transportu w bagażniku samochodu.
 • Zdejmowane – hak jest połączony z przyczepą platforma projektowania urządzenia specjalnego zamka. Montaż i demontaż systemu nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, dostępność narzędzi. Wszystko odbywa się szybko i łatwo.

Cena zaczep

Ile kosztowałoby haka holowniczego uczepić? Cena urządzenia o maksymalnej pojemności 1,5 t, przeznaczone do montażu w samochodach, średnio od 3000 do 6000 rubli. Koszt rozwiązań o wysokiej wytrzymałości, które mogą wytrzymać obciążenie wagi 2 ton, rozpocznie się od 15 000 rubli.

Cena zdejmowany hak holowniczy i najbardziej funkcjonalny z możliwością regulacji położenia haka w trybie automatycznym aż do około 30000 rubli i więcej.

instalacja

Jak zainstalować zaczep holowniczy? Uruchom instalację konstrukcji sprzęgu przyczepy jest dość prosta. Wymaga to jedynie obecność haka holowniczego w pełni zmontowane i zestaw kluczy.

Jeśli trzeba instalować składane urządzenie, które wykonuje się na sadzenie połączeń śrubowych, mocowanie na platformie odbywa się zgodnie z instrukcjami producenta. W tym przypadku ważne jest, aby zwracać uwagę na wiarygodność blokowania elementów złącznych.

Postęp prac

Działa na zamontowaniu zaczepu w następującej kolejności:

 • Przed zamontowaniem haka obowiązkowego platformę czyszczącą wykonaną z brudu. Usuwa czapki, które są w obszarze otworów mocujących.
 • hak przymocowany do platformy na skrzyżowaniu. Najważniejsze, że wszystkie otwory pokrywają się ze sobą. Ponadto, otwory łączników są wsunięte, a następnie mocno dokręcona.
 • Po zakończeniu instalacji przyłącza elektrycznego jest wykonany zaczep zatrzaskowy do systemu pokładowego pojazdu. Następnie ustaw zamocowanie haka.

W końcowym etapie prac, a szczelność wyboru wszystkich śrub i elementów złącznych. Dla lepszego mocowania belki holowniczej do karoserii na śrubach zainstalowane dodatkowe nakrętki, co w dalszej kolejności zapobiega poluzowaniu.

Hak holowniczy własnymi rękami

Od czego zacząć, jeśli nie było pragnienie, aby jego własne zaczep? Pierwszą rzeczą do rozważenia jak racjonalna decyzja, jak wiele wysiłku, czasu, pieniędzy i materiały będą musiały być przeznaczone na realizację planu. W niektórych przypadkach znacznie bardziej opłaca się stworzenie zespołu fabrycznego systemu.

Pierwszą rzeczą, która jest wymagana do dokonywania zaczep z rękami – wybór odpowiedniego haka. Następnie można przejść do przygotowania belki. Najprostszym sposobem, aby projekt, który zostanie podłączony do karoserii pod spodem. To wykonanie nie wymaga kosztów funduszy dla utworzenia wycięcia w zderzaku. Jeśli nie jest to możliwe, może powinniśmy zrezygnować z własnej produkcji haka holowniczego?

Wiązka może być wykonane na zamówienie. Obecnie montowane struktura docelowa może najbardziej licznych warsztatach metalu. Jednak wraz z urządzeniem do spawania i pokrewnych umiejętności radzenia sobie z pracy może być na własną rękę.

Jednym z najważniejszych elementów improwizowanych zaczepu służy złącznych. Często producenci pierwotnie został przyspawany śruby w karoserii. W tym przypadku istnieje tylko statyczne stałe wiązki i hak. Jeśli nie ma standardowe łączniki zakupić hipotecznych śruby, Automatyczna lampa błyskowa ramkę i dokręcić je ręcznie, za pomocą zestawu kluczy. Przed zamocowaniem wiązki na ciele zaleca się pokrycie farbą proszkową. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć korozji metalu i zwiększenie długości konstrukcji.

W końcu, jak w przypadku z instalacji zaczepu fabryki, połączenie elektryczne jest wykonany. Należy kierować się na standardach państwowych. Następnie, na hak holowniczy domowej roboty dołącza przyczepę i sprawdzić sygnały stop.

Przed użyciem improwizowanego zaczep ważne, aby przetestować go w akcji. Źródło projekt może być w odległym miejscu, na przykład spółdzielni garażu. Jeśli elementy konstrukcyjne nie są podatne na odkształcenia podczas ruchu samochodu w różnych kierunkach, można zacząć używać urządzenia trakcyjnego.