293 Shares 3783 views

Orzeszki ziemne, jak sadzić? Orzeszki ziemne: sadzenie, uprawa

Nazwa nakrętki pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „Arachne”, co oznacza „pająka”. Trochę nietypowe, prawda? Jednak wszystko jest wyjaśnione w bardzo prosty sposób – na jego powłoki pajęczynówka wzór resurfaces. Mimo, że nakrętka może być umownie nazywa dość ponieważ odnosi się do nasion oleistych i strączkowych rodziny.

Gdzie rosną orzeszki?

Najcenniejsze orzechy są ci, którzy dorastali w Argentynie i Stanach Zjednoczonych. Wiele orzeszki ziemne uprawiane w Chinach. Główne plantacja zajmuje tę kulturę w południowej Afryce i Indiach.

Orzeszki ziemne w domu

Może się to wydawać zaskakujące, ale to nakrętka nie należą do grupy roślin dziko rosnących. Twój dom cieplarnianych jest bardzo ozdobić orzeszki. Jak go umieścić? Bardzo proste, dodatkowo, roślina ta nie wymaga szczególnej opieki. Peanut sadzenie i uprawa nie jest trudniejsze niż rosnącej fiołki pokoju, a korzyści z niej znacznie więcej.

Orzeszki ziemne: sadzenie, uprawa

Sadzenie może być konwencjonalny orzechy, które są obecnie sprzedawane w dużych ilościach we wszystkich sklepach. Pociski nie trzeba strzelać z nich. Moczyć orzechy w wodzie, a następnie umieścić je na tkaniny i czekać na kiełkowanie. Jak tylko staną się dostępne, można sadzić do orzechów ziemnych. Sadzenia orzeszki produkowanych w wilgotnej glebie, luźne z niewielką ilością piasku. Trzeba wiedzieć, że roślina ta jest termofilowa, więc wskazane jest moczyć go w kwietniu. W tym przypadku będzie to szybko rozwijać się w miesiącach letnich. W tym okresie, to staje się coraz bardziej intensywne. Ale jeśli się odważysz, aby umieścić go w późniejszym terminie, trzeba będzie uważnie monitorować temperaturę i oświetlenie.

odpowiedniej opieki

Rozmawialiśmy o tym, że dbanie o rośliny nie jest zbyt skomplikowany, ale to nie znaczy, że roślina jest wystarczająco w garnku i umieścić na orzeszki balkonowych. Jak sadzić ją tak, że w rezultacie otrzymasz cenne owoce? Podczas kwitnienia, roślina potrzebuje obfitego podlewania, a po jego zakończeniu będzie wymagało znacznie mniej wody. Podczas kwitnienia roślin jest w stanie ozdobić każdą szklarnię – wydaje się jasne żółto-pomarańczowe kwiaty. Gdy spadnie na ich miejsce pojawiają ginofory – pędy, które rosną w górę na chwilę, a potem biec do ziemi. Idąc do niego, tworzą jajnika, z których następnie tworzy się w orzeszków ziemnych.

Początkujący ogrodnicy i ogrodnicy powinni zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest w stanie dotrzeć do ziemi genofory siebie. Dlatego dla bardzo wysokie rośliny mogą używać zwykłych skorupki jaj wypełnione ziemią, należy umieścić pod genofory. Raz na liściach roślin zaczynają żółkną – oznacza to, że orzechy są w pełni dojrzałe i można je wyodrębnić z gleby. Peanuts – roślina jednoroczna, dlatego do zbiorów, będzie musiał rozstać się z nim.

Dorastając w otwartym polu

Sadzenia orzeszki ziemne na działce nieco odmiennej od jej uprawy w domu. W południowych regionach naszego kraju kiełkują ziarna mogą być sadzone w otwartym terenie w środku lub pod koniec maja, gdy temperatura powietrza jest ustawiony na około 20 – 25 stopni. W miesiącach letnich, roślina będzie dobrze rozwijać, a będziesz zbierać wysokiej jakości orzeszków ziemnych. Jak sadzić orzech w bardziej północnych szerokościach geograficznych? W tym przypadku jest to bardziej wskazane, aby korzystać z sadzonek, które powinny zacząć rosnąć na początku kwietnia i na początku czerwca, to może już być sadzone w otwartym terenie.

Zwracać uwagę na miejsce, w którym będzie ona rozwijać swoją orzeszki. Jak umieścić je najskuteczniej? Powinien on być otwarty, dobrze oświetlone łóżko, które wcześniej uprawiane ziemniaki, ogórki, kapusta, ale w każdym razie żadne inne rośliny strączkowe.

żniwny

Kiedy krzewy zaczynają suche, można zbierać nakrętki. Zazwyczaj pojawia się na początku października. W dniu, kiedy rozpocząć zbieranie, pogoda powinna być słonecznie i ciepło, gleba jest całkowicie suchy. Nawiasem mówiąc, na tydzień przed podlewania roślin powinny być całkowicie zatrzymany. W tym przypadku, tuleja wyjdzie łatwo. Kopanie orzeszki bardziej wygodne przy pomocy widelca – delikatnie zaczepić kłącze tak, że orzechy pozostają na krzaku.

Rośliny wykopane położyć 2 do 3 dni w suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Następnie kokony mogą być montowane z orzechów i zostawić je w temperaturze pokojowej do wyschnięcia. To wiesz, potrząsając kokon – orzechy mają toczy się swobodnie.

Korzystanie orzechowe

Pomimo faktu, że teraz wiesz jak sadzić orzechy ziemne, nie należy się spodziewać, że na parapecie lub balkonie można rozwijać wielokilogramową upraw, ale dla przeciętnego człowieka, i nie potrzebują tak wiele. Orzeszki ziemne są bardzo wysokokaloryczne, zawiera dużo błonnika. Używać go w dużych ilościach, dietetycy nie zalecają. Ta nakrętka jest powszechnie stosowany w kuchni. Jego zastosowanie w przygotowaniu różnych sosów, mięsa, słodyczy.

Jak przechowywać orzeszki?

Jeśli zgromadził wielkie żniwo, to należy zadbać o jego przechowywania. Musi pozostać w jego skórki. Umieścić go w nieprzepuszczającego powietrza pojemnika i umieścić w lodówce. W tej formie może być przechowywany maksymalnie sześć miesięcy. Można zostawić nakrętkę w suchym i ciemnym miejscu – będzie to nadaje się do użytku w ciągu trzech miesięcy. Ale jeśli go zamrażać, termin ten zostaje przedłużony do roku.

Orzeszki ziemne: korzyści i szkody

W uczciwości, należy zauważyć, że ten produkt jest całkowicie nieprzewidywalny – może to być bardzo przydatne dla organizmu ludzkiego i może poważnie zaszkodzić. Naukowcy wciąż napięta debata i dietetyków w tych sprawach. Więc gdzie jest prawda?

Niewątpliwą zalety orzeszki ziemne powinny zawierać następujące cechy:

– właściwości przeciwutleniające;

– poprawia krzepnięcie krwi;

– wzmacnia system odpornościowy;

– olej arachidowy nasycony witaminy A i B, tłuszczów i białek.

Właściwości negatywnych:

– spowalnia przepływ krwi, co wpływa na naczynia krwionośne;

– jest bardzo aktywnym alergenem;

– zawiera duże ilości tłuszczu.

Jak widać, plusy i minusy w tym zakładzie o równo, więc pamiętać, że we wszystkich istotnych środków, a także w użytku orzeszków ziemnych, też.