260 Shares 7035 views

Frezja: uprawa i wartość

W rosyjskim folklorze pozostały legendę o Frese, który uratował wiosnę. Mówi, że kiedy pierwszy odwiedził wiosna nasza planeta zaczęła rozpuszczać się pierwsze liście i kwiaty, jazdy na zimno i śnieg, stwierdzono zmęczenie. Wiosna i leżał na odpoczynek, siedząc na gołych polach. Ale wiatr, mróz i zamieć skorzystał z jej łóżku i objęła śpiącego Wiosna lodu i śniegu. Ziemia zaczęła ponownie zamrażać, a młode pędy są zwinięte z zimna. Byłoby zabić całą naturę, jeśli piękne kwiaty frezja nie zadzwonił dzwonkiem. Udało im się obudzić się na wiosnę, która w końcu pojechaliśmy wiatr, mróz i zamieć, zaprosił do radości i ciepła ziemi. Od tego czasu, frezja przyznano magiczny aromat i radosnych wiosennych kolorach.


Frezja zaczęła rosnąć w Europie w Age of Discovery. Te unikatowe kwiaty zostały przywiezione z Ameryki Południowej i od razu spotkała miłość ważnych osób bogatych. Te delikatne kwiaty urządzone pokoje pałaców i domów szlacheckich panów. Frezja często stosowany w przemyśle perfumeryjnym, a można jeszcze znaleźć przykłady wody toaletowej z odrobiną zapachu frezji. Od XIX wieku, te kwiaty stały się zaangażować w tworzenie bukietów. Frezja można łączyć z dowolnym kolorze, dodając do składu czułości i złożoności. W florystyka frezji symbolizować spokój, pewność i spokój.

Frezja – kwiaty w ciepłych krajach tropikalnych, ale może być uprawiana nie tylko w specjalnie wyposażonych szklarniach. Jeśli lubisz frezji, rośnie w doniczce z kwiatami w domu daje dużo zabawy. Należy jednak pamiętać, kupując bulw frezji: uprawa kwiatów jest bardzo różni się od uprawy mieczyków. Tylko dla frezja odpowiedniej specjalnej maszyny rolnicze. W przeciwnym razie nigdy roślina ta otworzyła kwiaty.

Kultywowanie frezja trzeba chłodzić pomieszczenie jasne, w której temperatura jest utrzymywana na poziomie 12-16 ° C. Jeśli chcesz uzyskać kwitnących frezji w garnku na Nowy Rok, sadzić żarówkę zakładu w październiku. Po dwunastu tygodniach, twoje kwiaty frezji i kwiaty będzie można rozkoszować się przez około dwa tygodnie.

Głównym warunkiem obfitego kwitnienia: nie przekraczać temperatury pomieszczenia aż wynika z frezji. Hodowlę kwiatów w pomieszczeniu o wyższej temperaturze będzie prowadzić do słabego łodyg i różyczki. Po ukazaniu się pąków kwiatowych jest konieczne, aby kontynuować hodowlę w temperaturze 16-18 stopni.

Podlewanie frezja ostrożnie: z nadmiarem wody bulwy często umierają. Dwa razy w miesiącu, pożądane jest, aby karmić rośliny. Litrze wody dodaje się 3 g potażu i 2 gramów fosforu. Przedawkowanie jest bardzo niebezpieczne dla tych delikatnych kwiatów.

Wiele kobiet marzy, że w ich mieszkaniu cały zimowy kwiat frezji. Uprawa frezji z doświadczeniem przestaje być trudne. Jeśli co dwa tygodnie do roślin nowych cebulek, zawsze będziesz kontemplować wielką kwitnących parapecie. Aby uzyskać najlepszą kwitnienia zaleca się używać arkuszy, torfu, ziemi darń i piasku w stosunku 2: 2: 1: 1. Po kwitnieniu należy dać liście więdną. W czerwcu powinny kopania i sześć tygodni w temperaturze 25-30 ° sucha frezja. Uprawa frezji wymaga ścisłego przestrzegania wszystkich określonej temperaturze, jako roślina ta jest sprowadzony z krajów o niezwykłym dla nas warunkach klimatycznych.

Frezja często propagowane przez nasiona. Aby frezja stanie kwitną w garnku, nasiona sadzi się w maju, w temperaturze 20-22 stopni, a kiedy ziemie strzela główką, temperatura obniża się do 16-18 stopni.

Cut kiście frezja doskonałej stać w wodzie do dwóch tygodni. Odciąć kwiaty mogą być, gdy na oddziale zaczynają kwiat kwiat 1-2. Engage uprawa frezji w domu, i jasne wiosenne kwiaty zamieni się w wakacje każdy Twój dzień tygodnia!