352 Shares 3137 views

Jak zrobić mydło w domu

Dla osób o wrażliwej skóry skłonnej do zapalenia całkowicie odpowiednie środki, w których znajduje się wiele dodatków chemicznych: aromaty, barwniki, środki zapachowe. Jednak stałe stosowanie produktów dla dzieci staje się nudne. Aby dowiedzieć się, jak zrobić mydło samemu przy użyciu naturalnych składników, ten artykuł pokaże. Wynik może zaskoczyć nawet samego mistrza, a produkt może nawet stać się ekskluzywnym prezentem dla bliskiej osoby.


Jak zrobić mydło w domu

Dzisiaj ludzie starają się zrobić wszystko własnymi rękami. I mydła mogą tworzyć własne, jak mówią, „od zera”. Ale pary uwalniane podczas gotowania skład mydła, są bardzo szkodliwe. A prawdopodobieństwo uzyskania oparzenie chemiczne istnieje znaczna jak zrobić mydło „od zera” jest konieczne przy zastosowaniu zasady. Dlatego najlepiej jest skorzystać z gotowych produktów dziecięcych: nie występują szkodliwe dodatki i barwniki. Jednak jest to wybór począwszy komponent dobry wąchać, bo zapach, który już tam jest, będzie praktycznie niemożliwe, aby odzyskać.

składniki

Więc jak zrobić mydło najlepiej z wykorzystaniem naturalnych suplementów, może być wskazane, aby używać jako ciecz chłodnych wywary lub napary z ziół, soków, owoców lub jagód, rozpuszcza się w wodzie lub bulionie miodu, mleka, kawy, czekolady. Oprócz bezpośredniego mydła, master będzie potrzebować trochę gliceryna, wazelina. Nawiasem mówiąc, soków, mleka, czekolady, kawy lub miodem będzie również barwniki. Opcjonalnie można wybrać jedno z tej listy, to może być łączone, na przykład, rumianku i miodu, miód i sok pomarańczowy, kawa, bulion sukcesji. Oprócz czystego soku, tarty w przypadku, gdy przechodzi przez sito zawiesinę z pogniecione owoców i nasion są małe (na przykład malin, truskawek, truskawka) będą działać jako skrabiruyuschego substancji. Ponadto, jeżeli gotowanie sobie mydła z kawy, grube pozostałych po dodatków do zaparzania może również zostać dodany do masy. Jest to jeden z najbardziej skutecznych i przydatnych pilingi. Kompozycja do gotowania jest 1 mydła, 3 łyżeczki oleju (glicerol lub wazelina), 200 gramów płynu. Miodu, czekolady i soki są zawarte w masie płynu.

Sposób wytwarzania

Przed gotowania domowego mydła, należy przygotować dwie doniczki o różnych rozmiarach, w łaźni wodnej urządzenia. Barów dziecko mydło pociera się tarki, przygotowany rosół nasycony ziela stopionej czekolady lub parzonej kawy – w zależności od wyboru matrycy. Najlepiej jest, aby kawałki o różnym składzie, aby potem mieć ustanowić „tort” z warstwą, a nawet posypać białym „lukier”. Wystarczy pamiętać, że mydło twardnieje od razu, ale po jakimś czasie, więc wydostać się z form powinny być w ciągu kilku godzin. W łaźni wodnej obrabianej mieszaniny tonął masę stale vymeshivaya. Po osiągnięciu stanu jednorodności, jest możliwe, aby usunąć patelni i dodać kilka kropel naturalnych olejków eterycznych, zakupione w aptece.

mydło konstrukcja wykonana w domu

Do wylewania masy można użyć pasochkami dzieci do zabawy w piasku, formy do pieczenia ciasta i ciastka, zwykłe kubki porcelanowe lub formy do lodu. Przed napełnieniem, olejem lub baby krem. Wlać masę może być w kilku etapach do wielowarstwowej mydła, jak ciasta. Ale potem gotować inną wagę należy z różnicy czasu: wlać drugą warstwę jest konieczne tylko po twardnieje niższe. Jeśli kolorowe warstwy są wypełnione niemal jedna po drugiej, otrzymujemy coś w rodzaju „perłowa” efekt – jeden kolor łączy się z drugim. Można udekorować brusochek własnoręcznie wykonane mydła z kawałkiem pomarańczowy lub truskawki, stawiając na dekorację prawie zamarzniętej warstwy i wypełnianie trochę większą wagę do jagód lub kawałek owocu przypominały trochę „zatopiony”, ale wyraźnie widoczne. Uwierz mi, to jest bardzo piękne!