336 Shares 4001 views

Populacja Psków (Rosja): klimat, środowisko, obszary gospodarki

Od wieków słynie ziemia rosyjska ze swoich miast! Historia prawdziwie wielkie. Psków – jeden z klejnotów dawnej Rosji. On – miejsce narodzin pierwszego władcy chrześcijańskiego, księżnej Olgi. Psków jest jednym z najstarszych, jego historia zaczęła się na długo przed chrztem Rosji, lub dokładniej, z 903


Położenie geograficzne i sąsiednim regionie

Psków położony jest w północno-zachodniej części Federacji Rosyjskiej. Jest to mały ośrodek regionalny. Ten podział administracyjny jest państwem granicznym, obok siebie z Estonii, Łotwy i Białorusi. Po stronie rosyjskiej – to Leningrad, Novgorod, Twerze i regionów Smoleńsku. Na powierzchni 95,6 tys. km ludności miejskiej żyje. Psków odgrywa ważną rolę w państwie. Najbardziej rozwinięty przemysł turystyczny tutaj. Dużo ludzi przychodzi, aby zobaczyć zabytki.

warunki pogodowe i klimatyczne

Zima w rejonie Pskowa jest stosunkowo łagodne, a lato – umiarkowanie ciepłe i wilgotne. To ze względu na bliskość Oceanu Atlantyckiego. Średnia temperatura w lipcu stanowią 17-20 ° C, w styczniu – 8-10 ° C poniżej zera.

Historia Psków

Pskovy ujścia rzek i wielka była miejscem budowy miasta w 903. Ale pierwsze osady w tym kraju pojawiły się w wiekach VI-VIII.

Niezależny rozwój miasta się dość aktywnie. Powrót na początku XI wieku należącego Psków należała do Nowogrodu, aw 1138 wieś rozdzielone i stał się niezależną region.

Ze względów geograficznych, ziemia jest często narażony na ataki i podbojów. Ale wróg nie udało się przełamać ludności. Psków był zawsze rodzimy grunt rosyjski. Jednak ataki inflanckiej Knights miasta miał do refleksji nad własnym, jak Nowogród próbował pozbyć Szwedów. Dwa lata walka kontynuowane, ale nadal terytorium miasto zostało oczyszczone z najeźdźcami.

XIII staje Psków rozkwitu. Wbudowane klasztory i świątynie, rozbudowany handel, istnieje pierwsza płyta, osobliwy, Psków styl malarstwa, ikonografii, architektury.

Na tej ziemi urodził wiele historycznie znaczących postaci, które później pochwalił miasta i jego mieszkańców. Psków stał się domem dla Aleksandry Nevskogo, Piotra I, M. I. Kutuzova, A. S. Puszkina, Musorgskiego, Mikołaj II, Rimskiego-Korsakowa. Wszystkie z nich są w ten czy inny sposób udział w rozwoju i dobrobytu swojego regionu.

Po raz drugi miasto „ulegli” do inwazji najeźdźców w 1941 roku. Tym razem najeźdźcy stała Niemców. Psków został całkowicie zniszczony, a pozostałe 83 do domu samotna róża na ruinach osady. Historia Psków reaktywowana od 1945 roku, jak to było w tym czasie jest aktywnym odbudowa miasta.

Co znajduje się w nazwie?

W czasach starożytnych miejscowości Rosji nazywa Plskov lub Pleskov. Po wielu latach wymowa uległa zmianie i stało się zwyczajem Psków. Nazwa miasta dał rzekę Psków, co oznacza w tłumaczeniu z estońskiego „żywicznej wody.”

populacja

Pierwszy zakażenia Pskovian stalowy brzeg ugrofiński – Tschudi i VOD pokoleń bałtyckie (śruby) nie zawiera środków konserwujących dotychczasowego. W VI wieku zostały one zastąpione przez krivichi i Słowenii. To dzięki nim, że był nowoczesny ludność słowiańska.

Psków i Moskwa w XV wieku – to największe miasto w Rosji, ale po wybudowaniu Petersburgu i ekspansji zachodnich granic to traci moc i traci swoją wartość obronną. Czynniki te wpływają niekorzystnie na rozwój miasta i ludności.

Innym powodem spadku populacji Psków stał Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, które zginęło czterech tysięcy mieszkańców Pskowa. W ostatnich latach liczba regionalnym centrum wzrosła głównie ze względu na ruch ludzi w regionie.

Nowoczesne miasto z regionu Pskowa jest największą metropolią i ma 208,000 mieszkańców. Część główną (95%) są rosyjski, małe grupy – to Białorusini, Ukraińcy i innych krajów.

Poprawna nazwa mieszkańców – Psków. Ale czasami można usłyszeć wspaniałe słowo „Ogór”. Według legendy drugiego „nazwa” ludzie zasługują na Piotra I. Nie był w stanie wyprostować wspornik statku, którego produkcja będzie używany tylko w Pskowie.

Celowniki

Revivalist kościoły, klasztory i katedry sprostać swoim gościom więcej niż rok. To jest Trójca katedra, kościół Georgiya Pobedonostsa, kościół św Jana Chrzciciela cmentarz Vybuty, Olginskaya kaplica, pomnik na cześć bitwy na lodzie , i więcej.
Godny uwagi takie fortyfikacje jako miasto Gremyachy wieża Dovmontov i, oczywiście, z wyjątkiem – Pskowa Kremla. Nie należy zapominać Pogankiny Chamber góra nieruchomy, Akademicki Teatr, rzemiosła domu, muzeum folwarku Miód, dekretów komór.

symbolizm

Herb metropolii – jest niebieska tarcza z obrazem ruchomym pantery i dekrety ręce. Liście dębu, skręcona wstążka św Andrzeja, oprawione godło i cesarska korona wieńczy go. Ten symbolizm widać miłujących wolność znak, który tkwi w takim stanie, jak w Rosji. Psków udowodnił to przez wiele lat.

Bary – symbolem odwagi, męstwa, odwagi, a jego pojawienie się na ramionach przez przypadek. Po tym wszystkim, Psków, jako granicy miasta stary, służył jako pierwsza linia obrony Litwinów, Niemców, Liwów. Jego populacja była zawsze na straży ziem ruskich i zachować swój pokój z Zachodu. Jest to gotowość do spełnienia wróg wskazuje lamparta, a jego postawa, język i podniósł łapę podkreślają nacisk na okupanta.

Ręcznie oznacza niebiańską ochrony korony – moc liści dębu – wieczność. Niebieskie i złote kolory symbolizują hojność, sprawiedliwość i chwałę.

dzielnice Psków

Historycznie wieś została podzielona na cztery okręgi:

  • Zavelich'e – zachodniej części miasta, znajduje się po drugiej stronie rzeki Wielkiego.
  • Psków Kremla, który obejmuje całe centrum miasta i Dovmontov.
  • Zavokzale – obszary na południe i wschód od „serca” Psków.
  • Zapskove – północnym brzegu rzeki Pskowa.

W 1980 roku miasto miało tylko dwie dzielnice – Puszkina i Lenina, który został zniesiony w października 1988 teraz Pskowa – to 14 powiatów z przypisanymi numerami seryjnymi.

infrastruktura

Zniszczony po II wojnie światowej, nowoczesny Psków gruntownie odrestaurowany. Held okresowe prace konserwatorskie zaktualizować historyczną część miasta. Metropolia rośnie i staje się piękniejszy z każdym rokiem.
W niedalekiej przyszłości będzie wyposażony w nasypy z dwóch głównych rzek, planuje otworzyć nowoczesny poradni onkologii.

Wysoko rozwinięty przemysł rozrywkowy, który obejmuje rozrywki Psków od muzeów do klubów nocnych. Utworzony szyk Ice Palace, a dla dzieci – piękny park i zwierząt teatr „Reflex”. I dzieci i dorośli będą interesujące, aby odwiedzić planetarium.

Poruszanie się w mieście głównie na kółkach – to autobusy, taksówki i samochody. Jest też stacja rzeka, gdzie organizowane są wycieczki statkiem. Pomiędzy miastami odbywa się na drogach, kolei i powietrze. Od Psków jest integralną częścią historii państwa rosyjskiego, jest kwitnącej turystyki i hotel biznesowy.

ekologia

ocena oddziaływania na środowisko, a także w większości dużych miast Federacji Rosyjskiej, w których rozwój produkcji przemysłowej, na średnim poziomie. Ale władze i mieszkańcy starają się poprawić sytuację, jak najdalej krajobrazowy miasta Pskowa. Łączna powierzchnia zieleni wynosi około 40 hektarów.

Na terenie okolicznych lasach stworzony Psków ośrodki zaangażowane w leczeniu i profilaktyce chorób za pomocą sprężyn mineralnych i błota.

Próbki słowiańskiej architektury i wystroju wnętrz, oryginalny sposób malarstwa i kronik, z niepowtarzalnymi głosami mieszkańców, piękno – wszystko to nowoczesny i przyjazny Psków!