265 Shares 4110 views

Systemy Informacji i Technologii (specjalność): komu pracować?

Więc dzisiaj będziemy badać „systemy informatyczne i technologie” (specjalność). Absolwenci tego obszaru jest bardzo często spotykają się z problemem zatrudnienia. Początkowo wszyscy mówią, że zjawisko to nie jest – każdy otrzymał certyfikat bez problemów zostać umieszczone tam, gdzie chce. Jednak w rzeczywistości okazuje się nieco inna. Dlatego lepiej jest wiedzieć wcześniej, co kariera może „świecić”, czy wybrać dla wejścia „systemy informatyczne i technologie” (specjalne). Spróbujmy zrozumieć, jakie zadania są otwarte dla absolwentów tego kierunku. Wiele z nich. Wielu wnioskodawców nie wiem nawet, kim mogą dostać się do pracy w przyszłości.

inżynieria

Pierwsza opcja, co jest możliwe tylko do zaoferowania (zwłaszcza dla kobiet) – jest dziełem inżyniera. „Systemy i technologie informacyjne” – specjalność, który został stworzony specjalnie dla tej idei. To produkować absolwentów inżynierii. Powiedz nam o tym fakcie nie jest wiele uniwersytetów. Rzeczywiście, w ostatnich latach ten wakat nie jest uważany za najbardziej popularne wśród młodych specjalistów. Tak więc, „Informacje technologiczne i komunikacyjne systemy” – stopień, który będzie wykorzystywany do badania kilku.

Plus, pensja przeciętnego inżyniera w Rosji nie jest tak wysoka. Ale odpowiedzialność i obowiązki – są ogromne. Oczywiście, tylko niewielka liczba kandydatów zostanie podjęta na taki ruch. I z tego powodu, musimy przyciągnąć nowych studentów wielkie obietnice dotyczące przyszłości zatrudnienia. Ale to wszystko jest w porządku, naprawdę?

nauczyciel

Specjalne 090 302 ( „Information Systems i Technologie”) pozwala przyszłych absolwentów do wyboru własnego przyszłego miejsca pracy. Najważniejsze, że była ona związana z technologiami IT. A teraz, w dobie postępu komputera, aby znaleźć coś wartościowego nie jest trudne. Tylko tu istnieje ogromna konkurencja. Więc czasami absolwenci kierunki spotkać w bardzo „ciekawe” miejsca.

Na przykład w szkołach. Wszelkie absolwent może wrócić do pracy. Na przykład, w nauczyciela informatyki. Po wszystkich prac na specjalność „Systemy i technologie informacyjne” oznacza wykazanie umiejętności w zakresie technologii. Ponadto, czasami studenci zwolniony z kierunkiem znalezionego w jakości pracy nauczycieli.

Ale praca w szkole – nie jest to perspektywa, która powinna przyciągnąć młodych studentów, aby dowiedzieć się jak 5 lat. Teraz nauczyciel może podjąć pracę każdego człowieka, aby pokazać swoją wiedzę w poszczególnych przedmiotów szkolnych. I wynagrodzenie tych pracowników, szczerze mówiąc, trochę. Ale odpowiedzialność (podobnie jak inżynierowie) bardzo dużo. Tak więc, nie jest najlepszym miejscem do pracy. Oczywiście, jeśli nie „należą do duszy” dla tej działalności. W innych przypadkach, uczniowie starają się najpierw dowiedzieć się więcej o specjalności „Systemy informacji i technologii”, a następnie – w celu zbadania przyszłego miejsca pracy, a następnie podjąć decyzję o wprowadzeniu i dalsze szkolenie. Co jeszcze może zaoferować takich absolwentów?

Zatrudnienie w służbie komunikacji

Ostatnio, ludzie są bardzo chętni do dostać się do pracy z różnymi dostawcami usług internetowych lub innej usługi komunikacyjnej. I pierwsze miejsce jest uważane za bardziej prestiżowe niż sekundę. działa tu ktoś?

Alternatywy jest wiele – od zwykłych do instalatora lub inżyniera konsultanta. Z reguły wybiera „Instalacja sprzętu”. Nie będzie musiał wykorzystać wszystkie umiejętności nabyte podczas szkolenia w praktyce. Plus, jeśli uczysz się dobrze, to ta lekcja nie daje kłopoty. Ale zarobki mogą tylko proszę. Co dokładnie zrobić? Budowanie problemy na linii przesyłowej i zainstalować sprzęt niezbędny do klientów i rozwiązać problem. Na przykład, aby wejść do mieszkania, umieścić kabel i podłączyć do modemu internetowego i telewizji kablowej z konsoli.

Czasami jednak jest inżynierem z dyplomem „Systemy i technologie informacyjne” jest w stanie szybko rozliczyć wypadek na stacji, która „odcina” Połączenie internetowe i telefoniczne klientów. A eksperci są bardzo cenione. Ich pensje zbyt szczęśliwy, ale to odpowiedzialność zadań i zbyt dużo. Harmonogram pracy może „wywołać” Państwo odpoczywać, jeśli sytuacja tego wymaga. Z tego powodu, ten post nie jest bardzo popularny. Ale absolwenci istnieje wiele różnych alternatyw do budowania kariery. Które?

operator

Specjalistyczne „Systemy i technologie informacyjne” feedback od absolwentów dostaje różne. Ale wszystkie one są, w większości przypadków, związanych z przyszłego zatrudnienia. A tym bardziej prestiżowych miejscach, tym lepszy widok.

Po prostu nie być zadowolony, że wszystko jest bardzo dobrze tutaj. Chodzi o to, że specjalnością jest możliwa praca tylko niewielką liczbę absolwentów. Inni są zmuszeni do poszukiwania przynajmniej w pewnym miejscu do budowania kariery. I często można spotkać je jako operatorów.

Dokładniej, jest to operator telefoniczny i konsultant. Szczerze mówiąc, na to stanowisko może dostać nawet osoba bez wykształcenia. Niemniej jednak, niektóre z absolwentów wolą to miejsce. W zależności od działalności firmy, to po prostu trzeba dać rady lub sprzedać każdy produkt lub usługę. I za to otrzymać pieniądze. Prawdę mówiąc, nie bardzo „zakurzony” praca pracy, która przynosi dochody.

Tylko tutaj systemy i technologie informacyjne, specjalność, która nadaje mu kierunek studiów – nie jest rzeczą łatwą i wymaga pracy. I tam uczyć, potem do pracy najczęściej operatora na telefon – to jest głupie. Po tym wszystkim, co zostało powiedziane, pozycja ta może trwać nawet osoba bez wyższego wykształcenia. Coraz częściej jako operatorów telefonicznych rozpocząć pracę uczniów w wieku od 14. Konkluzja – zupełny brak rozwoju zawodowego. Tak więc konieczne jest, aby szukać alternatywnych miejsc do budowy własnej kariery. Zwłaszcza jeśli – młody i ambitny absolwent.

kierownik

Zdecydowałeś się ukończyć specjalność „Systemy i technologie informacyjne”? Kogo do pracy po ukończeniu studiów – oto co powinieneś martwić się więcej o dopuszczenie do uniwersytetu. Chodzi o to, że jest to wzrost kariery, tak jak zostało to wielokrotnie zauważył wpływającym na sukces i popularność kierunku. Wydaje się, że nasz dzisiejszy wszystko w porządku. Tylko tutaj, aby znaleźć pracę, w rzeczywistości jest to bardzo trudne zadanie.

W związku z tym, wiele osób po prostu wolą dostać „gdzieś zabierze”. A bardzo często jest wakat „Sales Manager”. Na tej kariery, nie trzeba znać kod w „Information Systems and Technologies”, wykładał tam przez długi czas, aby chronić dyplom i tak dalej. Po prostu wystarczy przyjść do pracodawcy i pokazać swoje przywiązanie do pracy. Od czasu do czasu dla tego zadania wymaga obecności przynajmniej w pewnym stopniu.

wzrost kariera jest czasami obecny tutaj, ale nie jest szczególnie duża. Godziny otwarcia są zazwyczaj dość elastyczny. A płace są przechowywane na średnim poziomie. Plus, pracuje jako menedżer sprzedaży daje przynajmniej pewną gwarancję stabilności. To, co jest wymagane dla młodych absolwentów. Stabilność – klucz do sukcesu w wielkim niemal każdej kariery. Ale jest jedna wada – to ogromna konkurencja. menedżerów sprzedaży już i tak bardzo dużo. Tak więc, jeśli jesteś zadowolony z tej kariery, pospiesz się, aby znaleźć sobie najbardziej prestiżowe miejsce do pracy.

indywidualny przedsiębiorca

Następny scenariusz – to jest sposób indywidualny przedsiębiorca. Ta „pozycja otwarta” (jeśli to można nazwać takie) jest dostępny w zasadzie wszem i wobec. Trzeba będzie po prostu wymyślić pomysł na własny biznes, a następnie wdrożyć go.

Indywidualni przedsiębiorcy pracują bardzo wielu absolwentów różnych specjalności i obszarów. Dlaczego? Wszystko dzięki swobodzie działania – Twoja kariera będzie całkowicie zależy tylko od ich własnych dążeń i sukcesu. W ten sam sposób, jak swoich własnych zarobków. Ile zbudowaliśmy – i jak odbierane.

I to nie ma znaczenia, kim jesteś – filolog, fizyk, kierownik, ekonomista lub programista. Najważniejsze jest to, że masz pomysł. Najbardziej popularnym zajęciem tutaj – to księgowość, otwierając małe sklepy i salony kosmetyczne i siłownie. Fakt, że tak niezbędne dla ludzi.

teksty do pisania

Jesteś absolwentem specjalności „Systemy i technologie informacyjne”? Kogo do pracy na zwolnieniu? Jeśli nie są gotowi pracować za grosze, lub zbudować swój własny biznes, nadszedł czas, aby spróbować swoich sił jako freelancer …. Dokładniej, to jest copywriter i nagrywarka.

Co to jest praca? Pisząc własny tekst. Stosunkowo IT-technologie teraz można znaleźć wiele różnych zleceń. Są dobrze opłacani (od 50 rubli za 1000 znaków bez spacji), a harmonogram prac jest wybierany jako copywriter osobiście. Można składać zamówienia rano przez kilka godzin, a potem cały dzień na odpoczynek, lub „rozciągnąć” je przez długi czas. Jak można wybrać różne wymiany Freelancing jako miejsce pracy. Oni pomogą Ci znaleźć klientów i stałe. I to jest – prawdziwa gwarancja stabilnego dochodu.

pisarz

Następne zadanie, które tylko może zaoferować – pisze. Nie należy mylić z copywriting lub przepisywanie. Rzeczywiście, w pierwszym przypadku, trzeba pisać książki i literatura, a w drugim – najczęściej, krótki (a czasem nie) teksty.

W rzeczywistości tylko niewielka liczba absolwentów specjalności „Systemy informacji i technologii” wybrać ścieżkę zapisu. Po tym wszystkim, to zwykle mogą również dotyczyć każdego człowieka. Nawet bez wykształcenia. Wszystko, czego potrzebujesz – to czas i wyobraźnię. Oczywiście, jeśli masz „dobrze język wisiał” może pożądać piśmie inny metodichek, a także literaturę specjalistyczną, które pomogą studentom. Tylko ten, ponownie, jest niezwykle rzadkie.

pisarze są zazwyczaj w połączeniu z inną pracą. Po tym wszystkim, książki pisane generować bezpośrednio dochody. A pieniądze są zawsze potrzebne. Więc można spróbować wykorzystać swój wolny czas, aby napisać historię lub porady dla studentów. Stało? Następnie można kontynuować.

office Manager

Ponadto każdy absolwent może pracować jako kierownik biura. Ten wakat jest popularny wśród młodych dziewcząt. Niezależnie od gotowych obszarze są ogromne polowanie iść do pracy w biurze, aż wygląd na bardziej prestiżowym miejscu.

Zazwyczaj kierowników urzędu wykonywać pracę biurową i „w kontakcie” z firmy ważnymi papierami wartościowymi. Tylko w praktyce, tacy pracownicy zazwyczaj siedzieć przy komputerze, przetwarzać informacje i grać w gry, a władze nie widział. Zarobki tutaj niskie dla mężczyzn, ale średnia (czasami wysoka) dla kobiet. Grafik stabilny. To przyciąga młodych specjalistów.

administrator systemu

Oczywiście, nie można zignorować takiego stanowiska jako administrator systemu. W prawdzie, że „systemy i technologie informacyjne” – specjalność że pozycja ta obejmuje profilowania. Sysadmin praca jest uważana za dość prestiżowe. Zwłaszcza, jeśli wiesz dokładnie sprawę.

Grafik administrator systemu elastyczne. Plus, jest perspektywa rozwoju zawodowego. Absolwenci są również przyciąga do wynagrodzenia. Średnia płaca wynosi około 15-20 tysięcy rubli miesięcznie. A wszystko to w połączeniu z elastycznego harmonogramu prac, a także dość proste zadanie, a trochę odpowiedzialności. Co jeszcze jest potrzebne do udanej kariery?

alternatywy

W rzeczywistości, jeśli masz stopień w systemach informatycznych i technologii, następnie przed otworzyć niemal każdy wakat. Z wyjątkiem dzieci w ogrodzie pedagoga i lekarza. Dlatego studenci często zaczynają budować swoją karierę podczas treningu.

Oprócz administracji systemu absolwenci kierunków wybrać programowania 3D zaprojektowaniu i przetwarzania informacji na komputerze. Innymi słowy, wszystkie zadania, które są w jakiś sposób związane z kombinezonu PC. Najważniejsze – starannie wybrać miejsce do pracy i zwrócić uwagę na niezbędne do wykonywania zadań w miejscu pracy.