638 Shares 3951 views

Sir Alex Ferguson: tajemnice sukcesu legendarnego Szkota

W ciągu 26 lat spędzonych na czele klubu piłkarskiego „Manchester United”, jego mentora Sir Alex Ferguson, które znajdują się pod zdjęciem, był w stanie zdobyć 28 trofeów. Jego własnej decyzji, sezon 2012/2013 był ostatnim w karierze trenera Scot. Z drugiej strony, mimo pracy w strukturze klubu, dostał dużo czasu na wspomnienia.


Sir Alex Ferguson, którego biografia ukaże się wkrótce, teraz nie kryje swoich metod pracy jako trener jednej z najbardziej popularnych i udanych na świecie zespołów piłkarskich. Podczas przemówienia do uczniów w Harvard Business School, powiedział, że pierwszy przyszedł do Manchesteru natychmiast postawił sobie za cel zbudowanie zupełnie nowego klubu piłkarskiego. Mając informacje na temat istotnej roli pracy z młodzieżą w klubie tradycji, kierownik zaryzykowałem i popełnił poważny zakład znajduje się na młodzieży. Fakt, że aby osiągnąć sukces z młodych zawodników jest całkiem realne, a to skłoniło doświadczenie coachingu, nawet pomimo faktu, że był skromny. I znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi, których się łatwo.

Sir Alex Ferguson twierdzi, że w wielu angielskie kluby tracąc zespół w trzech meczach z rzędu, zazwyczaj kończy się dymisji trenera. Teraz można to wytłumaczyć faktem, że nowa generacja właścicieli i menedżerów wymaga mentora natychmiastowy rezultat. Poczekać na zakończenie zespół od kilku lat, nikt nie będzie. Scot legenda nie zgadza się z tym stanowiskiem, ponieważ zysk w indywidualnym spotkaniu można nazwać jedynie tymczasowy sukces. Stabilność na boisku można osiągnąć jedynie poprzez budowanie zespołu. Zwycięstwo w jednej walce jest tymczasowy sukces, zdaniem Fergusona.

Innym ważnym aspektem coachingu jest absolutna władza mentora nad graczami. Sir Aleks Fergyuson nigdy nie miałem problemu, nawet z gwiazdami. Był w stanie ustalić atmosferę w zespole, że każdy gracz jest gotów zrobić wszystko, aby wygrać każdy mecz, więc wytrwale praktykowali. Według wielu latach kierowania „Manchester United”, ale trener musi zdecydować, kiedy do pociągu i dać wyjście i wybrać grę dla każdego meczu. W przeciwnym razie, mentor nie będzie długo. Mając to na uwadze, a Szkot przybył do Manchesteru, postawił sobie za cel , aby okazać się silniejsze niż wszystkie inne.

Oglądając Sir Alex Ferguson nazywa głównym składnikiem ich pracy. W takim przypadku, jeśli trener widzi żadnej zmiany w zachowaniu gracza, musi on podjąć środki, bo powodów może być kilka, począwszy od banalnej zmęczenia, a kończąc na problemach rodzinnych. W związku z tym, kluczem do sukcesu jest często zdolność widzenia rzeczy.

Sir Alex Ferguson uważa, że dużo pieniędzy i komfortowe środowisko, aby nowoczesny futbol bardziej łagodny w porównaniu do tych, które były 25 lat temu. Jednak, że jest szczęśliwy, że nauczył się nadążyć z czasem i nie stać w tym samym miejscu. To właśnie z tych powodów, zrobić wszystko, aby Manchester stworzyć dla graczy najlepsze warunki treningowe.