845 Shares 4040 views

WYDAJNOŚĆ droga do połowów dennych. Jak zrobić Donk i jakie są jej cechy?

Prawdopodobnie najstarszy hak do połowu jest donk. Pomimo swojej historii starożytnej, to pozostaje na liście najskuteczniejszych sposobów łowienia. Posiada on wiele zmian, ale zasada działania w różnych Donk nie różni się zbytnio. Obserwowane różnice są zwykle stosowane w sposobach zaczepiania i sygnalizacji poklovke. Każdy wędkarz ma swoje poglądy na temat jak zrobić najwięcej Donk „catchability”.

Donkey aplikacja jest bardzo skuteczna przy połowach prawie wszystko non-drapieżny i kilka gatunków mięsożernych ryb naszych zbiornikach słodkowodnych. Ale najczęściej ten sposób łowienia używany do połowu leszcze, płocie i karpie. Dobrze sprawdzony bieg dolny w różnych warunkach rybackich na kurs i stojącej wody w otwartych zbiornikach czasie.

Nie będziemy rozważać opcje jak zrobić Donk określonego typu, a skupić się na jego ogólny urządzenia. Może mieć laskę ze szpuli lub nie mieć go wcale. Bezpośrednim obudowa składa się z masy lub podajnikami, które mogą być przesuwane i jednocześnie działają spodnie ostrze.

Podstawowe rusztowania, do którego są przyłączone, smyczy i balastowej (podajnika) jest nawinięta na szpuli lub rolce. Jego główną funkcją jest, jak już wspomniano, montaż części obudowy i przekazywanie sygnałów poklovke szarpnięć zakleszczenia i chowanym ryb i tak dalej. N. Przed dokonaniem Donk do połowów, trzeba wziąć pod uwagę szacowaną wielkość ryb. Jeśli to jest walka z prętem i rolce, grubość żyłki waha się pomiędzy 0,12-0,3 mm – w zależności od ostrożnego zachowania ryb i jego wielkości.

Dla kompaktowych z donok szpuli używane grubszej linii głównej – 0,4-0,5 mm, czasami grubsze. Jak wędka przewodnik linia służy do pojedynczego włókna drobniejszej niż pierwotne. Wielkość ciężarków do normalnego Osioł ze szpuli – do 100 gramów, ale walki z cewki wymaga mniejszej masie nieprzekraczającej zazwyczaj pyatidesyatigrammovoy ślad.

Hak dolny bieg jest również wybrany w zależności od wielkości obiektów połowu leszcza i płoci jest №4-5 według planu numeracji krajowej. Przed montażem, wszystkie akcesoria niezbędne do określenia na pytanie jak zrobić Donk: z przesuwanymi ciężarka lub stałe, jak również obecności lub nieobecności wędziska i kołowrotka.

Następnym zadaniem: jak zbierać Donk? Na głównej linka i ciężarek przymocowany do niej dołączone są haki ze smyczy. Dzieje się tak najczęściej oznacza „pętlę w pętli.” Dalsza praca Donkey jest dość prosta i jest popychany tylko na odpowiednich przynęt i przynęty (z wykorzystaniem karmniki), po odlew i czeka poklovki. Sygnał z takich jest naprężenie żyłki, które mogą być dołączone do kawałka lekkiego materiału (patyku, mała grudka ziemi), dla lepszej widoczności.

Tak więc, po popełnił Donk i otrzymał pierwsze doświadczenia z jej stosowania, może być oceniana na użyteczność „catchability” i korzyści z tego biegu. Ponadto, jak wspomniano powyżej, różne formy donok pozwala każdy wędkarz wybrać dla siebie najbardziej wygodny i skuteczny z nich, biorąc pod uwagę pewne warunki wędkarskie.