858 Shares 6311 views

Jaja chorwackie najlepsze pukawki!


Wśród rosyjskich rybaków, szczególnie tych, którzy nie mieszkają w dużych miastach, bardzo niewiele osób słyszało, że nie jest to przynęta na szczupaki „chorwackiej jaja”. Ale doświadczonych myśliwych drapieżnika wie, że autor i realizator idei tego biegu jest spinningowe z Zagrzebia. W Rosji pojawiła się na początku 2007 roku i od razu stał się centrum uwagi.

Niestety, w sklepach, aby znaleźć „chorwacki jajko” nie jest bardzo łatwe, choć zaliczany do kategorii rzeczywistej przynęty. Z drugiej strony, tego typu przynęty wyróżnia się otwartym haka. Faktycznie, w tym tkwi sekret tego, że nie przywierają, stanowiących coś w rodzaju lalki: zawsze spięcie. A w jego zasięgu, to przewyższa swoich rówieśników: leci dokładnie i daleko. Nadal główną zaletą tej przynęty szczupaków jest jego przepuszczalność, zwłaszcza w stawach trawiastych lub rzęsy.

Look „chorwackim jajo” jako wykonane z różnych materiałów i unoszący się na powierzchni jasnych elementów owalnych o dużym wbudowanym hakiem i ciężarka która nadaje przynęty zawsze pewną pozycję w wodzie – podłączyć do całkowicie wykluczyć haki.

Różnica między tym przyciągania i jej analogu – Popper – jest to, że ten ostatni działa dobrze w środowisku, gdzie zbiornik jest wolne od roślinności, w tym na wysokiej trawie, rośnie niemal do szczytu. O ile inaczej skuteczne złapie tylko na „chorwacki”.

Od spinningowe głównie połowu szczupaków w płytkich wodach i porośnięty rzęsą lub innego Green Bay, można zobaczyć, dlaczego ta przynęta nie zatrzymać się na półkach.

Wędkowanie na „chorwackiej jajo” implikuje silne szarpnięcia, monotonne lub przyspieszania okablowanie, pauza itp Zaletą tej przynęty jest to, że nawet przy użyciu tylko dwóch cali od „czystej” lilia wodna i plantacje połowów będzie bardzo skuteczne.

A ukąszenie jest bardzo interesujący proces: szczupak, dogonił „chorwacki jajo”, atakuje go, a wszystko dzieje się niemal na powierzchni, dzięki czemu wędkarz, oglądając ten spektakl, nie wie, co robić dalej. Największy wpływ tej przynęty jest zwykle przy średniej przewodów lub nieco większą prędkością, a także krótkie szarpnięcia zapalić.

A ponieważ haczyków montowanych w „chorwackich jaja”, są tylko górny kierunek, zaostrzony drapieżnik szybko i niezawodnie, z małym lub żadnym emeryturę.

Od kupna przynęty dzisiaj nie jest tak łatwe, wiele osób woli zrobić to sam. Materiał na niej zwykle staje korek od wina lub szampana, perfekcji przy użyciu szlifierki do uzyskania owal. Do wiązania drutu haczyk służy które vdevaetsya w nacięcia i zapinany na jajka wodoodpornego kleju.

Wielu wędkarzy wie, że w arsenale połowów amatorskich toothy drapieżnika – szczupak – musi być „chorwaccy jaja” co najmniej jeden, jak to jest przydatne w przynęcie zarośniętych stawach lub w miejscach, gdzie jest to niemożliwe, aby złapać Popper.