318 Shares 3030 views

Feeder fotomontaże. Połowy w podajniku

Połowy przy użyciu narzędzi podajnika jest jednym z najbardziej skutecznych rodzajów połowów. Brytyjski, który wymyślił tę wyjątkową Donk, pomyśleli o wszystkim: i specjalnych prętów, zdejmowaną vershinki i montaży powiązanego z podajnikami i. Dziś, łowienie podajnik pojemność jest lepszy od wszystkich znanych podobnych akcesoriów wędkarskich.

Większość jego podajnika zasługuje tackle zdobyte za pomocą specjalnego urządzenia, co pozwala w pełni wykorzystać odległe rzuty, unikając powielania i uwikłanie żyłki, a także znacznie zwiększyć czułość. Mamy szczegółowe spojrzenie na najlepszych montaży powiązane, ale najpierw spójrzmy w tym samym czasie, co jest podajnik i co jest jego istotą.

podajnik rozwiązania

Nazwa „feeder” pochodzi od angielskiego słowa paszy, co oznacza „żłobie”, „jedzenie”. W obecności koryta na zatrzask i jego główną różnicą w porównaniu z drugim kołem zębatym, gdy stosuje się pręt.

Rozwiązania sam składa się z następujących elementów:

 • pręt;
 • Wymiana kvivertip (koniec pręta), który sygnalizacji kęs ;
 • inertialless szpula żyłki;
 • Podajnik z elementów mocujących (haczyków, obraca, zatrzaski kulek, itp …);
 • smycz;
 • hak.

pręt podajnika

wędki feeder są dwojakiego rodzaju: korek i teleskopowa. Pierwszy pozwala na regulację długości postaci poprzez dodanie lub odjęcie liczby łokciach w nim. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli masz do zmiany warunków połowów. Formy teleskopowe są mniej uniwersalne, ale bardziej popularne ze względu na szybkie przygotowanie do wędkowania.

Wszystkie pręty do podajnika sklasyfikowane według klas:

 • na zbierających (ultralekkich);
 • światło;
 • Średnia;
 • ciężki;
 • nadciężkiego.

Oprócz tego pręta do połowu podajnikiem do sklasyfikowania przez szeregi:

 • pościć;
 • Średnia;
 • powolny (paraboliczny).

Feeder i kołowrotki żyłki

Do połowy podajnika używać wyłącznie grzejniki zwoje o różnej wielkości szpul. Ich wielkość jest wybrana na podstawie ilości i grubości żyłki. Markowe kołowrotek dla wygody wyposażonego w kilka szpul zapasowych. Niektóre ich modele są wyposażone w system beytranner hamulca ciernego, który umożliwia bardzo szybkie przełączanie sprzęgła w trybie normalnym trybie oporu z minimalnym. Ta potrzeba szybkiego odpowietrzania linii w przypadku dużego ukąszenia ryb.

Co do żyłki, który może być używany jako surowiec do włókna elementarnego i oplocie odcinku od 0,12 do 0,3 mm.

Czym jest akcesoria zasilające?

akcesoria Feeder (detalicznych) – jest częścią przekładni, w tym podajniku, wszystkie elementy jego mocowania i zapewnić elementów ruchowych ogruzki, smycz i hak zamontowany w sposób szczególny.

Wszystkie fotomontaże zasilające przeznaczone dla określonych warunków dotyczących połowów, więc mają różne wzory, które nie różnią się jedynie sposobem produkcji i używanych przedmiotów, ale także wrażliwe, a także zdolność do zapewnienia samopodsekanie ryby.

Obecnie istnieje ponad dwa tuziny wiertnicze do podajnika. Patrzymy na najbardziej popularnych i sprawdzonych nich.

Fotomontaż wspólny podajnik

Najpopularniejsze erekcje odżywcze stanowią:

 • okrężny lub pętli Gardnera;
 • Pętla symetryczny;
 • Pętla asymetryczne;
 • obudowie z przewodami rurowymi rura-protivozakruchivatelem;
 • inline.

Spróbujmy zrozumieć, co jest tak dobra te fotomontaże odżywcze, a także dowiedzieć się, jak zrobić własne.

paternoster

Tłumaczone „okrężny” oznacza „Ojcze nasz”. Nie wiadomo, kto i dlaczego dał przystawki tą nazwą, ale zakładamy, że jest to ten sam podstawowy jak najbardziej znanej modlitwy. Jej inna nazwa – pętla Gardner. Łatwiej jest: Steve Gardner, słynny angielski wędkarz i autor wielu materiałów rybackich, jest uważany za wynalazcę przystawki.

Cokolwiek to było, ale paternoster – jest to najbardziej prosty i niezawodny montaż do połowu powiązanego. Należy do tępego guzikiem t. Podajnik E. Jego nie wybiegiem.

Dzianiny pętli rybacka na miejscu Gardnera. Do jego produkcji będzie wymagać więcej niż pięć minut. Odbywa się to w następujący sposób. Na końcu linii głównej jest dziana pętli na smyczy. Wzmocnienie z jej 15-25 cm, dzianiny innej pętli tak, że jego długość jest złożona wynosiła około 10 cm. Zawias jest przymocowany za pomocą podajnika obrotowego. Wiążemy smycz – i można rozpocząć połów. Jak widać, instalacja sprzętu podającego zwanego paternoster jest bardzo prosta, nawet początkujący użytkownik może go obsłużyć.

symetryczne pętli

Symetryczny pętli odnosi się do zespołu ruchomego pętli z koryta. Jego czułość jest znacznie wyższa niż w przypadku pętli Gardner, ale daleko od ideału. Jest to dobry zasilacz montowany na karpia, który szybko chwyta przynętę, ciągnąc ją za sobą, ale bardziej ostrożne ryby, takie jak karp czy leszcz, nie jest zwykle używany.

Wykonana jest symetryczny pętlę w sposób następujący. Take długość odcinka linii rybackich 100 cm i złożyć na pół. Awans na jednej ręce złożone na pół rusztowania 10 cm, dzianiny węzeł chirurga. Tak samo postępuje się, a na drugim końcu. Rezultatem jest długość pętli 30 cm z ramieniem bocznym 10 centymetrów. Teraz jeden z kranów musi zostać przekształcony w skręcie. Aby to zrobić, należy użyć ołówka, jest włożona do końca pętli. Przewijania go na bok, a drugi koniec pętli powinien zostać następnie, ciągnąc linii. Gdy skręt jest gotowy, konieczne jest ustalenie węzeł chirurgiczny.

Obok sposobu skręcania z „pętli pętli w” zapiąć smycz. Odwrotna strona naszego symetryczny pętli przez obrotowe muszą być podłączone do głównej linii. Montaż podajnik koryta jednego z pól pętli jest również przenoszony przez karabinka lub obrotowym.

asymetryczny pętli

Asymetryczny pętla jest uważany za profesjonalny olinowania. Ma bardzo wysoką czułość, szczególnie kiedy jest stosowany w stojącej wodzie. snap podajnik instalacja zwana asymetryczny pętla nie jest szczególnie trudne i jest prawie podobna do poprzedniej. Różnica polega na tym, że w tworzeniu dużych pętlach jednym z jego pól jest dłuższy niż 10 cm. „Ale jakie są korzyści?” – Pytasz. Kiedy gryzienie siły haka jest przepuszczany przez pętlę na smyczy, a jeśli jest symetryczna, to dzieli koszty obu polach. W przypadku korzystania z asymetryczną zawiasy siła jest przekazywana poprzez krótkim skręcanie tylko pola, które znacząco poprawia wyświetlanie czułości nawet w trudnych warunkach rybackich. Asymetryczny pętli – to najlepiej dozownik zamontowany na leszcz karp stawów stojącej wodzie lub łagodnym prądu.

Rurowy protivozakruchivatel

Ten typ instalacji jest używany do połowu w rzekach. To doskonale utrzymuje dno na przebieg, a także aby uniknąć interferencji z obsady. Oprócz protivozakruchivatelem guzikiem dość wrażliwe, co sprawia, że nadaje się do połowu małych ryb i bardzo ostrożny.

Nic skomplikowanego w produkcji tego zgromadzenia tam. Jedyną rzeczą, potrzebne do tego – aby kupić sobie protivozakruchivatel. Jest zakrzywiona rura z miękkiego tworzywa sztucznego. Rura ma wygięcie w miejscu do mocowania koryta. Jeśli nie wykorzystali tej instalacji, nie należy kupować długich rur lub rur o dużej średnicy. Weź najmniejsze i najbardziej subtelne.

Teraz, o budowie oprzyrządowania. Musimy wziąć odcinek długości linii 50 cm. Z jednej strony umieścić na nim zgrubienie blokady i związać na końcu skrętnej, która jest przymocowana za pomocą przystawki do naszej głównej linii. Drugi koniec jest wkręcony rurowego protivozakruchivatel, rozciągnąć i przymocować jej zgrubienie. Pod koniec obrotowym dzianiny żyłki i do niego – smycz. Podajnika poprzez karabińczyk przymocowane do rury. Akcesoria gotowe.

Załączniki inline

Istotą montaż zwany „inline” jest to, że dozownik jest zamontowany bezpośrednio na głównej linii, w którym przesuwnie, co pozwala na swobodne poruszanie się w określonym obszarze. Takie rozwiązanie przyczynia się do poprawy właściwości lotne sprzętu, więc inline często używane do połowu, gdy chcesz, aby dalekie rzuty.

Na końcu głównej linii stawiamy na dwóch perełek blokujących i rozciągnąć je. Następnie linka tworzy krawędź w małej pętli, który jest następnie przekształcony skręcanie z pętlą do mocowania smyczy. długość skręcania musi być koniecznie większa niż długość korytka używany.

Jeden blokowania kulki umieszcza się natychmiast na początku skręcania, a druga – w regionie 10-15 cm od niego. Pomiędzy nimi na karabinek umieścić ptaka podajnika.

takie jak specjalne podajniki „metoda” są często używane w inline guzikiem. Różnią się one od zwykłych podajników podajnika jest to, że są one przyłączone do żyłki przez osiowy otwór przechodzący przez całą ich ciała. Są one wykonane z tworzywa sztucznego i mają odpowiednie ogruzku. Szczególne miejsce wśród nich należy do otwartego jednostronne koryta. Ich wyjątkowość polega na tym, że w upadku na dno otwartą część jest zawsze na wierzchu, co jest bardzo wygodne na błotnistym lub zarośniętym dnem.