459 Shares 4890 views

Zdarzenia, które używają tajemnicę o jarzębiny dla dzieci

Prawie zagadki są wymagane do działania wszystkich dzieci. Organizować konkursy dla najlepszych „sage-odgadywanie” możliwe i na rodzinne wakacje i podczas lekcji lub zajęć w przedszkolu. Na przykład, o jarzębiny dzieci będą uczyć się trochę tajemnicy mieszkańców planety o niesamowite właściwości tej rośliny.

Jak zainteresować dzieci badać otaczający świat?

Nauczyciel w szkole lub nauczyciela w przedszkolu muszą być specyficzne dla wieku psychologii dziecka. Zazwyczaj kindergartners i młodsi uczniowie uczyć się ciężko nudne rzeczy, jeśli nie jest on obsługiwany przez opowieści, zdjęć, filmów animowanych.

Na przykład, zagadka o jarzębiny dla dzieci, które mogą być punktem wyjścia, gdzie dzieci szczęśliwe trojaczki w drodze świata wiedzy. Tylko ważne jest, że główne cechy tej rośliny zostały zawarte w tekście.

Istnieją dwa warianty układanki o jarząb jest stosowane dla dzieci w klasie.

Materiał zaproponowany przez nauczyciela

Dobry efekt daje tajemnicę o jarzębiny wierszem, który reprezentuje dorosłych dzieci:

Drzewo w środku ogrodu,

Jeśli ogień świeci!

Winogrona wiszą jasny,

Ptaki w „jadalni” kiwać.

Niech zimę, niech zimno

Szczypie policzki, czoło i nos.

Smaczne owoce jagodowe

Pełne witamin.

Kochany przez dzieci i dorosłych,

Ptaki, wiewiórki – wszystko!

Jagody w zimie jeść

I wierszem zagadki słuchać.

Kompilacja dzieci album z zagadkami

Druga wersja pracy – samodzielna praca z dziećmi. Oczywiście, same dzieci, bez pomocy dorosłych, jest mało prawdopodobne, aby uzyskać dobrą poezję. Ale jeśli umiejętnie kierować dzieci, należy być w stanie dokonać tego rodzaju album, który pomieści zagadkę o jarzębiny z odpowiedziami Rhyme lub reprezentowanych na zdjęciach.

Choć smaczne, ale nie malina,

O smaku tart – nie kalina,

Do zimy słodki … (jarzębina)

Picking up wierszyk, dzieci łatwo nauczyć się odpowiedzi na to zagadka.

Rowan wakacje

Można nawet poświęcić całego zdarzenia tę wspaniałą roślinę. Przygotować się do niego z góry, organizowanie:

  • wystawa rękodzieła wykonane z jagód i innych materiałów naturalnych;
  • rysunek konkurs „jasny obraz – jarzębina drzewo”;
  • Prezentacja albumu z zagadkami na temat tej rośliny.

Podczas wakacji na dzieci może być wróżką Ryabinushka. Nie tylko ona powiedzieć, dlaczego tak jest pomocne do jedzenia jego owoców, ale również posiadać konkurs na najlepszą dzieci zagadki, wiersze i opowieści. może zaczynać się od słów:

Prawdą jest, że jak wszyscy faceci

Zgadnij, domyślając zagadki.

Usiedliśmy przy stole gości –

Oto zagadka o jarzębiny dla dzieci!

Z dzieci procentowe udziału w klasie mistrzowskiej na produkcji rękodzieła wykonane z materiału naturalnego.

Zaleca się, aby zorganizować koniec tea party wakacje z ciasta Rowan jagód. Można również mówić o tym, że istnieje aronii, i traktować wszystkie smaczne i zdrowe zacięciu aronii.

Mobilna gra „Ptaki dziobać jagody”

Dawno siedzieć w jednym miejscu, dla dzieci jest trudne. Więc należy to scenariusz święta wesołe konkursy, gry, wyścigi przekaźnikowe. Nagrodami dla zwycięzców można podawać tektury medalem „najlepszych ekspertów”.

Z wesoły entuzjazm przechodzi zbiorową grę mobilną „Ptaki dziobać jagody”. jego warunki są następujące: drużyna przeciwna ptaki polecenie jagód. kontaktu rąk z „ptaków” „pock” oznacza, że jagody są zjadane. Konieczne jest podzielenie wszystkich uczestników tak, że „ptak” był 2 razy mniej „jagody”. Jest przydatny do każdego ptactwa określenia nazwy – tak dzieci lepiej pamiętać, że ptaki jedzą owoce jarzębina. Gra trwa 2-3 minuty czasu. Zwycięski zespół zostanie wybrany przez obliczanie pozostałego „berry”. Ale byłoby lepiej, gdyby wygrać wszystko – gra powinna przynieść radość, a nie rozczarowanie.