521 Shares 9754 views

Czerwone plamy na papieża u dziecka – to może być i jak to leczyć?

Rodzice często mają do czynienia z sytuacją, w której jedwab ass ich noworodka pojawić zaczerwienienie i złuszczanie. Oślep biegną do apteki i kupić czasami całkowicie bezużyteczne maści i proszki. W rzeczywistości, czerwone plamy na kapłana dziecko może pojawić się z kilku powodów. I nie zawsze maści i kremy wystarcza do leczenia zaczerwienienie. Aby dowiedzieć się, jak wyświetlić czerwone plamy na suche kapłana dziecko, powiedzieć w tym artykule. Tutaj rozważamy możliwe przyczyny zatorów i wskazać środki zapobiegawcze w celu zapobieżenia podobnych problemów w przyszłości.


Zwłaszcza niemowlęta skóra

Delikatna skóra noworodka ma pewne cechy szczególne:

 1. Ona nadwrażliwy i reaguje natychmiast na wszelkie bodźce zewnętrzne lub wewnętrzne.
 2. Niedorozwój systemu pocenie u noworodków wpływa również na stan dziecka naskórka. Gruczoły potowe dziecka nie jest w stanie dać cały nadmiar ciepła na zewnątrz, to tylko wzmacnia tak zwany „efekt cieplarniany” wewnątrz pieluchy.
 3. Noworodka skóra jest bogata w lipidy, które są dobrze rozpuszcza się moczu i kału, co powoduje podrażnienie i zaczerwienienie papieża dziecka.

Dlatego skóra dziecka wymaga szczególnej troski i szacunku.

Czerwone plamy na kapłana dziecka: bodźce zewnętrzne

Powody, w wyniku czego skóra na kapłana, dziecko może stać się czerwony, można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne.

Czynniki zewnętrzne, które prowadzą do alergii skórnych należą:

 1. kontaktowe zapalenie skóry. Czerwone plamy na kapłana dziecka pojawiają się w bezpośrednim kontakcie z alergenem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pieluchy. Reakcje alergiczne na skórze, a jej zaczerwienienie może wystąpić na materiały, z których jest wytwarzany pieluchy, wewnętrzna impregnacji na perfumy. Ponadto, alergii mogą powstać w proszkach do prania, ubrania dla dzieci materiał polimerowy (syntetyczny), chusteczki i płyny, które są takie środki, które mają bezpośredni kontakt ze skórą niemowlęcia.
 2. Nieprzestrzeganie higieny. Zmiana pieluchy jest zbyt rzadko, w którym mocz i odchody mają czas na korozję powierzchniową warstwę skóry.
 3. Mechaniczne uszkodzenie skóry może być spowodowane przez pocieranie dziąseł i szwów odzieży dziecięcej pieluchy.
 4. Przegrzanie. Zbyt ciepłe powietrze w pomieszczeniu i dużą ilość ubrań na ciele dziecka są przyczyną aktywnego potliwości, w wyniku czego pojawiają się na podrażnienia skóry.

Wszystkie te przyczyny zaczerwienienia na papieża w żaden sposób związane z dietą i zdrowia dzieci.

Czynniki wewnętrzne, które powodują plamy

Wewnętrzne powoduje zaczerwienienie na delikatnej skóry dziecka, znane jest co najmniej:

 1. Alergie pokarmowe. Jest to najczęstsza przyczyna czerwone wysypki na skórze, a znajdują się one, co do zasady, tylko na dupie i policzkach. Tak uczulony na papieża w dziecku, które jest karmione piersią może być wynikiem mama produktu zjedzone. Może to być czekolada, owoce cytrusowe, truskawki, pomidory, miód i tak dalej. D. U dzieci, które wprowadzają stałe pokarmy powodują alergie mogą być reakcją na nowy produkt.
 2. Dysbakterioza. Rozwija tle obniżonej odporności, leczenie antybiotykami, niezrównoważoną dietą. Przejawia się to w postaci luźnego stolca i podrażniona przez papieża, a w okolicy pachwiny.
 3. Kandydoza (pleśniawki). Choroba ta może być podejrzane, natomiast zaczerwienienia pośladki i krocze.
 4. Worm zakażenia. W wyniku aktywności życiowej robaków w ciele dziecka, aby skóra dziecka może pojawić się zaczerwieniona i podrażniona.

środki nadzwyczajne

Po wykryciu czerwona plama na kapłana, rodzice powinni mieć pierwsze dziecko pomocy oraz podjąć pilne działania, aby pozbyć się z nich:

 1. Pierwszy identyfikuje możliwe bodźce mechaniczne jest testowany, nie zamknie, gdy pieluszka nie pocierać dziąsła, a jeśli nie, czy szwy na ubraniu wciśnięty.
 2. Co więcej, okazuje się, niektóre produkty higieniczne oraz chemia gospodarcza może powodować podrażnienie skóry. Może ubrania były myte przez inny proszek lub używanych pieluch nowej marki.
 3. Pieluchy powinny być ograniczone do minimum, a dziecko potrzebuje zarówno kąpiele powietrzne często, jak to możliwe, aby zorganizować.
 4. Jeśli przyczyną alergii na papieża są pokarmy z diety matki i dziecka powinny być wyłączone przez co najmniej 7 dni.
 5. Dokonaj kałowe bakterie przerost, aby uniknąć kolejnej przyczyny wysypki.

Co do zasady, jeśli alergen jest określona prawidłowo, czerwone plamy na kapłana dziecko znikają same w ciągu tygodnia. Jednak w niektórych przypadkach, dziecko może potrzebować dodatkowego leczenia.

Jak leczyć czerwone plamy na papieża?

Oprócz powyższych sposobów eliminacji podrażnienia papieża dziecko jest zalecane następujące leczenie:

 • wanna z wywaru z ziół, a po kąpieli skórę może spowodować najłatwiejsze dzieci nawilżający bez zapachu;
 • Spożycie leków przeciwhistaminowych ( "Fenistil" "Erius", etc …);
 • skrobi lub proszek dziecko do suchych stanów zapalnych:
 • gojenie podsushivayuschee i balsamy i maści ( "Bepanten" "Sudocrem", etc …);
 • drożdżyca zalecanego leczenia jamy ustnej w roztworze sody podrzędnych (1 łyżeczka sody 1 kubek wody ..);
 • przy potwierdzeniu dysbakterioza przedstawia podawanie leków zawierających korzystnych bakterii.

W takim przypadku, jeśli leczenie zostało prawidłowo podawany, zaczerwienienie i stan zapalny papieża zniknie w ciągu tygodnia lub mniej.

Kiedy do lekarza?

Powodem do natychmiastowego leczenia do pediatry z następujących czynników:

 • Po tygodniu leczenia liczba zmian na skórze dziecka nie jest zmniejszona. Oznacza to, że wszelkie ulepszenia w trakcie leczenia zaobserwowano.
 • Dziecko w tyłek czerwoną szorstką miejscu, co powoduje swędzenie i wzrost wielkości.
 • Gdy objawy towarzyszące (gorączka, ból brzucha, zmiany w kale i t. D.).

Pediatra z pewnością zbadać pacjenta i dać skierowanie do dermatologa dziecięcego.

Z powiedział czerwonej wysypki dr Komorowski?

Nie należy pozostawiać bez uwagi na problem pojawienia się wysypki u dzieci i słynnego zainteresowania dr Komarovskiy E. O. wielu rodziców podlegających poświęcił cały program telewizyjny.

Według dr Komarovsky, istnieją dwa główne powody, dla których pojawienie się wysypki na dziecko Kapłan:

 • alergię na zewnętrznych lub wewnętrznych bodźce;
 • reakcja organizmu na infekcję wirusową.

W przypadku infekcji pacjentowi w tym samym czasie, wyznaczony przeciwwirusowych i leków przeciwhistaminowych hamuje reakcję alergiczną w organizmie.

Dr Komarovsky w zwalczaniu alergii zaleca przylegających do następujących zasad:

 • ograniczania kontaktu ze skórą alergenów zewnętrznych;
 • wyeliminować alergeny wprowadzeniu do organizmu;
 • stworzenie warunków do zmniejszenia pocenia się dziecka;
 • utrzymanie temperatury powietrza optymalne pomieszczenie 18-22 stopni, a wilgotność 60%;
 • zapewnić dziecku dużą picia.

Przestrzeganie tych zaleceń spowoduje zmniejszenie alergii lub nawet je wyeliminować.

Kąpieliskach i zaczerwienienie papieża u dziecka: to nie boli

Ponieważ leczenie z czerwonymi plamami na dziecko papieża zwykle sprowadza się w celu wysuszenia zaatakowaną powierzchnię skóry, wielu rodziców zaczynają kwestionować mądrość kąpieli dziecka, dopóki nie zostaną wyleczone rany. W rzeczywistości, zastaw szybkiego powrotu do zdrowia – to przede wszystkim przestrzeganie wszystkich procedur higienicznych.

Do kąpieli dziecka w tym przypadku jest idealny do kąpieli z wywaru z rumianku. W tym rumianku (2 łyżki. L.) warzone w szklance wody, w postaci wlewu przez dwie godziny, przesączono i dodano do wody do kąpieli dziecka. Roślina jest również wysycha i dezynfekuje podrażnioną skórę, pomaga jej leczyć. Podobnie działanie serii wlewów, nagietek i glistnika. Aby zmiękczyć skórę po kąpieli może być stosowany u dzieci balsam bez zapachu. Zabiegi wodne zioła powinny być 2 razy dziennie przez 10 minut.

środki zapobiegawcze

Następujące środki zapobiegawcze są obowiązkowe dla wszystkich rodziców. I to nie zależy od tego, czy występuje alergia na papieża na dziecko czy nie.

Zapobieganie jest w następujący sposób:

 • Zmiana pieluchy powinny być wykonywane co 3-4 godziny, zmywając dziecka – co najmniej trzy razy dziennie: rano, wieczorem i po stolcu.
 • Wybór pieluchy należy zwrócić szczególną uwagę, nie zaleca się stosowania produktów do higieny osobistej pachnące z warstwy wewnętrznej i zapachów.
 • Ubrania i pościel powinny być myte tylko ze specjalnymi proszkami, kąpiel jest to niezbędne do korzystania przeznaczone tylko dla dzieci detergentów i szamponów.
 • Codzienne kąpiele powietrzne powinny być przeprowadzane po każdej zmianie pieluchy. To wystarczy, aby dać skórze dziecka „oddychać” przez 10-15 minut.
 • Nie należy przegrzewać dziecka, trzeba go nosić na pogodę.
 • Zaleca się, aby kupić termometr pokoju oraz nawilżacz.
 • Kupić dla dziecka tylko ubrania wykonane z naturalnych materiałów.
 • Wyjątek od produktów dietetycznych, które wywołują reakcje alergiczne (czekolada, cytrusów i tak dalej. D.). Przynęta wprowadzane stopniowo, w małych dawkach, stale obserwując okruchy reakcja na nowy produkt.

Środki zapobiegawcze pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych do papieża, aby zminimalizować lub całkowicie ich unikać.

wniosek

Czasami powoduje zaczerwienienia na skórze, może być kilka, a do określenia ich kont zbyt długo. Zadaniem rodziców – być cierpliwy i stopniowo, krok po kroku, aby wyeliminować potencjalne alergeny. Jeśli się powiedzie, tydzień ass dziecko znowu staje się miękkie i delikatne. Nie zapominaj także o potrzebie zapobiegania zaczerwienienie i podrażnienie na skórze.