261 Shares 7322 views

Dziecko połknie baterię, co robić?

Dorastając, dziecko próbuje dowiedzieć się świat wokół niego. Aby poradzić sobie z tym wyzwaniem, aby pomóc mu słuch, wzrok, dotyk, zapach, i, oczywiście, nie może obyć się bez poczucia smaku. Dzieci nie nauczyli się jak dorośli, aby odróżnić to, co jest jadalne, a co jest niejadalne. Dlatego starają się każdego obiektu, aby spróbować, jak to mówią, „na ząb”.

Szczególnie niebezpieczne dla elementów podrzędnych w małych rozmiarach. Często zdarza się, że dziecko połknie mały przedmiot. Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy ta pozycja będzie akumulator. Między innymi, może to również prowadzić do oparzeń chemicznych i przełyku. Ponieważ połknięcia baterii – to jest bardzo niebezpieczne. A jeśli tak się stanie, należy natychmiast skontaktować się z instytucją medyczną.

Skąd mam wiedzieć, że dziecko połknie baterię

Dokonaj głupota może nie tylko bardzo małe dzieci, ale także nieco starsze. To tylko starsze dzieci nie połknie baterię celowo. Może to nastąpić przypadkowo, na przykład podczas wymiany baterii w niektórych z jego zabawki, wziął go w usta trzymać aż ręce by otworzyć miejsce, w którym wstawić baterie (tak czasami robią dorośli biorąc w paznokciach usta do hands-free) , Ale czasami to robią dzieci, postawić z przyjaciółmi: „Trochę -” pożerają „akumulator”. Ale jeśli to się stało, aby dzieci są starsze, będą w stanie wyjaśnić rodzicom, co się stało. Ale jeśli małe dziecko połknęło baterię, następnie dorośli mogą nauczyć się o tym od razu.

Jeżeli jedno z rodziców lub innych osób dorosłych w czasie, gdy to się stało, że nie było w pokoju, wiesz od razu, co się stało, nie stało. Jak stwierdzić, czy dziecko połknie baterię? Jeśli przyszedł podejrzenie, że istnieje tylko jeden sposób: trzeba uważnie obserwować zachowanie dziecka. W tym przypadku widać, że zdrowie dziecka zaczyna się pogarszać. Są chwile, gdy bateria może samodzielnie opuszczać przełyku. Ale może to potrwać dość długo, a reakcja może rozpocząć, co już mówiliśmy.

Objawy po połknięciu baterii

Fakt, że przewód pokarmowy ma zasilanie, można domyślać się następującymi objawami:

  • Temperatura wzrasta, to naturalna odpowiedź organizmu na stan zapalny.
  • wymioty występuje z powodu podrażnienia gardła. Jeśli wymiotować krew jest obecny, to jest to sygnał o obecności wewnętrznego krwawienia.
  • Kal ma czarny kolor i metaliczny zapach. Wskazuje również na obecność krwi w kale mas.
  • Dziecko ma ból brzucha. Ból zlokalizowany jest, w zależności od miejsca w żołądku lub jelitach jest akumulator.
  • Dzieciak może stracić przytomność – jest oznaką wewnętrznego krwawienia.

Objawy te wskazują, zapalenie otrzewnej i infekcji jelitowych. W celu wykluczenia możliwości, że dziecko połknie baterię, należy za pomocą promieni rentgenowskich do postawienia diagnozy. Pamiętaj, że gdy obiekt może wejść ciało swojego dziecka, oraz do informowania endoskopistę. Pozwoli to określić bardziej precyzyjnie, gdzie w tej kwestii może być bateria.

Wykonane w instytucji medycznej rentgenowskie pokaże, czy ciało obce w przełyku lub przekazywane. Jeśli bateria utknie w przełyku, powinno być tam jak najszybciej usunąć. Z pomocą promieni rentgenowskich może również określić dokładnie, gdzie to jest. W przypadku stwierdzenia baterii w przełyku, już po dwóch godzinach zaczyna wyciek elektrolitu i jest oparzenie chemiczne przełyku. To wytwarza prąd, który zranić dziecko w błonie śluzowej przełyku erozji pojawia które następnie rosną do owrzodzeń.

Jakie baterie mogą połknąć dziecko

Istnieje wiele odmian baterii. Ale coraz częściej w brzuch dziecka Baterie upadku, co do zasady, okrągłe płaskie składników odżywczych, są one również nazywane – bateria-pigułka. Są one wykorzystywane w „mówienie” książek, w zabawkach dla dzieci. Często jest to bateria od zegarka.

Wielu rodziców interesuje pytanie, czy można je połknąć Okruchy tzw „mizinchikovuyu” baterii. odpowiedź twierdząca – może. Mizinchikovye i latarkę baterie często nie docierają do żołądka, i utknąć w przełyku. Są nawet bardziej niebezpieczne niż baterii przycisk typu.

Dziecko włożył baterię w uchu

Dzieci mogą nie tylko połknąć przedmioty niewielkich rozmiarów, które zawierają baterie, ale również wsunął je do uszu lub nosa. Jak mam zrobić w tym przypadku? Pomimo faktu, że jest to mniej niebezpieczne niż po spożyciu, ale także wtedy, gdy dziecko podniósł się ciała obcego (w naszym przypadku – akumulator) do nosa lub ucha, bez pomocy lekarzy też nie może zrobić. Powinien natychmiast udać się do placówki medycznej lub wezwać karetkę do domu. Jest to bardzo niebezpieczne, gdy obiekt wkracza układ oddechowy, a następnie staje się zagrażające życiu. W przypadku dużych obiektów należących do tchawicy lub oskrzeli, może blokować światło, a dziecko zaczyna się dusić.

Jak wyjąć baterię

Usunąć ciało obce, bez względu na to, co ma wielkość i kształt – nie jest to prosta procedura. Przynajmniej to skomplikowane również wyjęcie baterii. Zazwyczaj dzieje się to przez operacji chirurgicznej i przy użyciu specjalnych narzędzi. Małe baterie dość trudno uzyskać, stosując standardowe szczypce, więc większość z nich odbywa się za pomocą specjalnych chwytaków w formie pętli. Jeśli masz szczęście, Endoskopista usunięcie ciała obcego od pierwszej chwili. Procedura ta odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Po włożeniu baterii została usunięta, dziecko jest jeszcze trochę czasu powinien być w szpitalu, bo lekarze muszą go oglądać. Nawet jeśli akumulator jest swobodnie przekazywane przez przełyk i jelita, specjalistów nadzoru nadal konieczne. Lekarze powołać dziecka specjalne leki, które pomagają organizmowi szybko pozbyć się ciała obcego.

Te dzieci są po wszystkie procedury są nadal przebieg rehabilitacji. Ta rehabilitacja zawiera zestaw środków, który jest powoływany w chorobie wrzodowej. Przez cały ten czas, należy stosować się do prawidłowego odżywiania. Lekarz zaleci specjalną dietę, w zależności od indywidualnego przypadku.

Dziecko połknie baterię: konsekwencje

Jeśli akumulator przycisk zostanie połknięty, a następnie, bez względu na to co to jest, duże czy małe, konsekwencje mogą być tragiczne. Nasilenie objawów zależy od okresu, w którym podlega w organizmie dziecka.

Jeśli bateria utknie w przełyku, to już po dwóch lub trzech godzin po incydencie, zaczyna się utleniać. Proces ten powoduje, że dziecko intensywne cierpienie: On nie może przełknąć, że mocno boli krtani. Podczas procesu gojenia się śluzu z powstałej blizny często występuje zwężenie przełyku, a czasem robi pokrywają. W takim przypadku należy powtórzyć interwencji chirurgicznej i często kończy się całe życie niepełnosprawnych oraz sondy pokarmowe. Z powodu uszkodzenia strun głosowych dziecko może stracić zdolność do rozmowy.

Kolonoplastika. Co to jest?

W przypadku bardzo poważnego uszkodzenia przełyku powinno być prowadzone kolonoplastiku. Odbywa się to w następujący sposób: wziąć tkanki okrężnicy i dziecko przeniósł się do uszkodzonego przełyku. Zazwyczaj daje to dobry wynik, ale mimo to jest bardzo kosztowna operacja.

Się w akumulatorze, gdy w żołądku i jelitach, formy rany na ścianach, powodując krwawienie wewnętrzne. Jeżeli kwas dostanie się do dużych naczyń, następuje bardzo szybko krwawienie, które mogłyby doprowadzić do śmierci dziecka.

Jak chronić dziecko

Jak pokazuje praktyka, często dzieci połknąć baterie, które były w ich zabawek. Ponadto, może to być baterie od zegarków, które należą do dorosłych członków rodziny, w rzadkich przypadkach, jest to bateria znajduje się w aparatach słuchowych. Dlatego niemożliwe jest, że dziecko bawił się z tych przedmiotów. Ale w zabawkach przedziału, w którym przechowywane są baterie, muszą być mocowane za pomocą specjalnych śrub, które dziecko nie byłyby w stanie rozkręcić się.

Za każdym razem, zanim dasz dziecku zabawkę, sprawdź, czy pokrywa jest zamknięta. Jeśli masz wątpliwości niezawodność montażu, to najlepiej perestrahuytes i zamknij pokrywę taśmą klejącą. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać baterii w widocznym miejscu, w którym dziecko może je dostać. Ponadto, nie wyrzucać zużytych baterii w pojemniku, do którego dziecko może dostać. A co najważniejsze, nigdy nie opuszczają swoich małych dzieci bez opieki.

baterie Samoudalenie

Jeśli dziecko połknie pigułkę i rentgenowskie wykazało, że w brzuchu, a następnie, w przypadku normalnego stanu dziecka powinien czekać 1-3 dni. W tym czasie ciało obce powinien opuścić ciało w naturalny sposób. Ale należy pamiętać, że im dłużej bateria znaleźć w jelitach, więc jest to niebezpieczne. Dlatego trzeba jej pomóc, aby szybko wyjść. Aby to zrobić, należy karmić dziecko miękkie pokarmy, jogurt, gotowane buraki, dać mu śliwkę.

Jeśli minęły trzy dni, ale bateria nie wyjdzie, powinien udać się do szpitala, gdzie zostanie on usunięty chirurgicznie. Przełożyć na wycieczkę do placówki medycznej nie może być, ponieważ może to doprowadzić do uprawy baterii w tkance jelit.

Kid gryzł baterię

Jeśli okruchy penlight baterie przełknął ślinę, a następnie żuć go, będzie mógł łatwo. I to jest również bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia. Z uszkodzonym kadłubem w ustach dziecka rozlany elektrolit. Chemiczna spalić błony śluzowej jamy ustnej, co powoduje w efekcie będzie leczyć co najmniej dwa lub trzy tygodnie.

Jeśli to nastąpi, natychmiast przepłukać usta dużą ilością wody i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Można smarować rany olej rokitnika. Elektrolit zwykle z wyjątkiem tkanek jamy ustnej, również szkody i krtani.

wniosek

Wśród innych nieszczęść, które zdarzają się małymi dziećmi, jest taki, że dziecko połknie baterię guzikową. „Co mam zrobić w tej sprawie?” – To pytanie jest zadawane przez rodziców poszkodowanych dzieci. Bateria w organizmie dziecka jest bardzo niebezpieczne. Dlatego w żadnym wypadku być samoleczenia, a następnie natychmiast wziąć dziecko do szpitala, gdzie promienie rentgenowskie będą ustalonej lokalizacji baterii, a zostanie ona wysunięta.