797 Shares 1504 views

Jak uzyskać wizę polską: krok po kroku

Polska – kraj „strefa Schengen”, który nie jest zbyt daleko od Rosji. Dlatego wielu turystów wyrozumieć zgody na wejście w Europie poprzez konsulat tego państwa. W poniższym artykule postaramy się powiedzieć, jak dobry polskiej wizy do podróży na całym obszarze działania Schengen, jakie są jego odmiany, jakie dokumenty są potrzebne, aby dostać, i jakie kroki i sekwencja, w której musisz zrobić dla ciebie nie popełniliśmy błędy, a firma jest zakończona pomyślnie.


Czego potrzebujesz i na jak długo

Cel i czas trwania pobytu w Polsce zależy od rodzaju zezwolenia na wjazd, a także ważności znaczków, które są wklejane w paszporcie. Załóżmy, że lecą w każdym kraju na świecie samolotem, ale ze zmianą na lotnisku w Warszawie lub Krakowie. Następnie trzeba wizy tranzytowe Polski „A”. Jeśli podróżujesz przez ten kraj samochodem lub pociągiem, to trzeba «B» typ rozmiar. Taka wiza tranzytowa można zorganizować w jednym przejściu granicznym, a także wiele innych. Jeśli chcesz studiować lub pracować w Polsce, trzeba «D» typ rozmiar. Ale turyści, przedsiębiorcy i inni goście podróżujący do przyjaciół lub krewnych, biorąc pod uwagę standard „Schengen” dla dziewięćdziesięciu dni w ciągu sześciu miesięcy. To turystycznych, biznesowych, osobiste i tak dalej. Jeśli masz tego typu polskiego wiz „C”, a następnie można przejść do niej i do innych krajów europejskich. „Multi”, zwłaszcza jeśli otwarte. A teraz jak to się robi.

środki

Istnieją trzy główne sposoby, że są chętni, aby otrzymać wizę do Polski. Pierwszym i najbardziej tradycyjny – to odwołanie do konsulatu kraju w swojej ambasady. Ale będzie musiał udać się do Moskwy, w tak dużym kraju jak Rosja, taka podróż może okazać się kosztowne. Nadal można stosować do biura podróży, która świadczy wyspecjalizowane usługi. Ale nie będzie musiał bulić, a to nie jest jasne, w jaki sposób można ułożyć więcej pieniędzy. Z drugiej strony, firma sama jest podjęta w celu rozwiązania problemu: Visa Polski będzie mieć w kieszeni, a będziesz zapisywać swoje nerwy. Ponadto, można uniknąć kłopotów z papierkowej roboty, a jeśli się pomylisz w projektowaniu, a następnie będzie zawsze oznaczać to z góry. A najbardziej zdumiewający sposób – jest RSS dokumentów przez centrum wizowego. Staramy się traktować je w szczegółach.

Jak zarejestrować się w centrum wizowym

Aby to zrobić, przejdź do strony Konsulatu żywotności i sprawdzić, czy istnieje taka instytucja w miejscu zamieszkania. Narodowy Polski wiza lub „Schengen” otworzyć go tylko wtedy, gdy starasz się za ich życia. Zwykle karta lewy górny jest, gdzie można zapisać się na papierze. Otworzy się następujące okno przed sobą. Są oferty, aby znaleźć obszar, gdzie jest to bardziej wygodne w stosowaniu. Następnie zostaniesz poproszony o tym, jak wiele osób o wizy w tym samym dniu, co rodzaj rozdzielczości potrzeba – na przykład wizy krajowe lub Schengen polskiego. Zarejestrować się w centrum serwisowym – jest kolejnym krokiem. Będziesz musiał wpisać swój adres e-mail i utworzenie hasła. Dopiero wtedy pojawi się formularz z formularza zgłoszeniowego. Nie będzie trzeba podać swój numer paszportu, jego ważności, imię i nazwisko w alfabecie łacińskim, ile prosisz wizy i innych danych osobowych. Aby wypełnić ten kwestionariusz należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ w przeciwnym razie system nie pozwoli, aby zakończyć rejestrację. Tylko jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, dostaniesz możliwość wyboru daty złożenia dokumentów – specjalny zielone kalendarze wymienione dostępny przez kilka dni nagraniowych. Jeśli data jest odpowiednia, system poprosi o ustawienie czasu. Po zakończeniu rejestracji w Internecie, trzeba będzie czekać na specjalnym pliku, który zostanie napisany dokładnie, kiedy należy udać się do centrum wizowego oraz jakie instrumenty.

że carry

Niezależnie od rodzaju odprawy wejściowej Użytkownik zażądał, należy zawsze przygotować standardowego worka papierowego. Paszport z dwóch pustych stron i ważnych dziewięćdziesięciu dni od chwili wrócić. Ponadto trzeba kserokopię pierwszej strony. Nie powinno być również rosyjski paszport. I nie możemy tego zrobić bez kserokopię pierwszej strony, jak również miejsca zamieszkania. I, oczywiście, dwa zdjęcia, aby spełnić wymagania „Schengen”, ubezpieczenie i wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Polskie wizy z pojedynczym wejściem wymaga mniej wysiłku. Aby to zrobić, trzeba zgłosić dowolną elektronicznej rezerwacji. Ale jeśli chcesz „Multi”, to zostanie poproszony, aby uzasadnić, dlaczego jest to potrzebne do wielokrotnego wjazdu. Na przykład ambasada wymaga nie tylko potwierdzenie rezerwacji, ale również zaliczki – co najmniej połowę kosztów utrzymania. Jeśli nie podróżują w celach turystycznych, trzeba będzie działalność, gościu, kulturowe, medyczne lub inne wizy Schengen (Polish). na tej uchwały będzie wymagać dodatkowych dokumentów. To oryginalne zaproszenie od firmy lub organizacji (powinny być w posiadaniu już, a po uzyskaniu wizy, ponieważ usługa granica Polski będzie dokładnie zbadać je), a potwierdzenie z kliniki, gdzie masz zamiar być traktowane i „call” od krewnych z fotokopii dokumentów, gdzie dostępne stopień pokrewieństwa. Wiele z tych dokumentów muszą być poświadczone notarialnie. Ponadto, trzeba będzie udowodnić swoją stabilność finansową oraz zapewnić, że będzie można z powrotem (wyciąg bankowy, dokumentują obecność własności domu i tak dalej).

Jak wypełnić kwestionariusz

Sam również pobrać formularz w internecie – na ten sam zasób, gdzie można zarejestrować. Bardzo ważnym warunkiem uzyskania zezwolenia na wejście – prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy. Polskie wizy nie mogą być wydawane osobom, które zrobi to niedbale lub nieprawidłowo. Zestawiane jest to dość proste i jednoznaczne, ale istnieją pewne niuanse. Na przykład, można wypełnić go w języku rosyjskim, ale nazwa powinna być zapisana Latinka. Pozycja na numer identyfikacyjny lepiej pominąć. Na pytanie o rodzaj dokumentu, należy określić, że poszło o paszport. I nie zapomnij podpisać formularz w dwóch miejscach – w punkcie numer trzydzieści sześć i na samym końcu. I upewnij się, że zawierają numery telefonów kontaktowych z numerów kierunkowych. Formularz Drukuj tylko po napełnieniu – odręczny arkusze nie będą akceptowane. Fakt, że jest on zarejestrowany w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, a także informacje o Tobie będą przechowywane w specjalnym kodem kreskowym. Jedno zdjęcie klej na kwestionariusz. Drugi post z dokumentów.

Jak stosować i ile zapłacić

Po odebraniu wiadomości e-mail z potwierdzeniem zostanie wysłany, gdy nadejdzie czas, na podany adres. Procedura może trwać długo – nawet godzinę lub dwie. Centrum wniosku wizowego daje specjalny kupon, a następnie przyjść do okna w zależności od liczby notowanej na niego. Człowiek, który przyjmuje dokumenty – to tylko konsultantem. On niczego nie rozwiązuje, maksymalna – skoryguje błędy, które sprawiają, że podczas wypełniania kwestionariusza. centrum wizowego pracownicy po prostu przekazać swoje dokumenty do konsulatu. Jeśli wszystko jest w porządku, że daje pokwitowanie, które zawiera normalne koszty opłat konsularnych. Jest trzydzieści pięć euro plus kolejne dziewiętnaście samym centrum usług. Można płacić w terminalu „ENERGOTRANSBANK”, gdyż, co do zasady, jest w tym samym pokoju.

Polskie wizy – uzyskanie

Dziesięć dni później, trzeba znać odpowiedź w jego sprawie. Śledzić proces i może być online na tej samej stronie internetowej, w którym zarejestrowany. Aby to zrobić, należy wprowadzić adres poczty i hasło. Następnie należy przejść do „biura”, które wskazują, czy dokumenty są gotowe. Je odebrać w tym samym miejscu i podawane – Centra otwarte są codziennie, z wyjątkiem weekendów. Polskie wizy, która zostanie podana, może być ważny przez pół roku lub nawet dwunastu miesięcy.

pewne niuanse

Powyżej opisaliśmy standardowe instrukcje do samodzielnego zarejestrowania pozwolenie na wjazd przez dział usług. Poza nawiasami, oczywiście, było kilka konkretnych punktów. Na przykład, jeśli masz już wizy Schengen w starym paszporcie, które skończyło ważność, to lepiej zrobić kserokopię stron i dołączyć do podania papieru. Jeśli nie masz obywatelstwa rosyjskiego, należy przynieść do nas pozwolenia na pobyt. Polskie wizy pracę wydawane jest tylko za zgodą właściciela. Jest w tym kraju jest taka sama i zatrzymać (długoterminowe), i do pracy. Ale to wiza wydawana jest, gdy masz pod ręką formalny wniosek polskiej firmy lub firmy, i nie ma wystarczającej liczby osób zdolnych do pracy. Więc trzeba udowodnić swoją wiedzę i doświadczenie w wybranym obszarze.