217 Shares 3482 views

Wyciek z nosa – co to jest? Objawy i leczenie

Wyciek z nosa – co to jest? Ten szczególny stan organizmu, w którym znajdują się liczne wydzielina z nosa, charakter stały. Te osady są wodnista wydzielina śluzowa, dalej wysięku. Katar często jest objawem zapalenia błony śluzowej nosa , niezależnie od jego pochodzenia, a może być również wynikiem przeziębienia lub grypy. I działa jako niezależny choroby, nie powodując żadnych zmian w błonie śluzowej nosa.


Przyczyny choroby

Obfity śluz z nosa lub wyciek z nosa (czyli stwierdzono wcześniej) mogą być wywołane przez:

  • choroby jamy nosowej ;
  • reakcje alergiczne;
  • urazowe uszkodzenie mózgu z dowolnej złożoności;
  • odchylony przegrody, i może być wrodzona lub nabyta, w tym w wyniku zabiegów chirurgicznych;
  • ARD i różne zakażenia wirusowe, hipotermia;
  • nadmierne stosowanie leków, zwłaszcza o działanie zwężające naczynia do nosa;
  • zapalenia zatok lub innych zaburzeń układowych;
  • złe nawyki, takie jak palenie tytoniu;
  • Ciała obce w jamie nosowej (szczególnie ważne dla dzieci).

Znając te przyczyny, to jest możliwe do przeprowadzenia profilaktyki.

objawy

Głównym objawem wycieku z nosa – regularne wodnista wydzielina z nosa. Ale w zależności od przyczyny tych wydzielin towarzystwie innych dodatkowych objawów.

W przypadku typowego katar alergiczny obrzękiem błony śluzowej jamy nosowej, częste łzawienie oka i obfite i świądu.

Gdy zapalenie zatok i inne choroby ogólnoustrojowe może występować ropa. Ponadto, osoba może odczuwać ciężkość i ciśnienie w twarz, regularne bóle głowy lub ból zęba.

Jeśli objaw wycieku z nosa przeziębienia lub grypy, oprócz silnego wydzielina z nosa, może być wysoka temperatura, dyskomfort w gardle, zmęczenie, osłabienie, zmęczenie.

Wyciek z nosa, którego objawy zależą od przyczyny, charakteryzuje przekrwienia błony śluzowej nosa i duszności. Te objawy będą występować zawsze.

Sposoby leczenia chorób

Rozpocząć leczenie katar jest możliwe tylko w przypadku, gdy dokładnie poznać przyczyny jej występowania. Lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem, który na podstawie analiz umieścić określoną diagnozę.

Jeśli zdiagnozowano „katar” leczenie możliwe leków medycznych lub medycyny tradycyjnej. Ostatnia opcja w żadnym wypadku nie mogą być stosowane wobec dzieci, a także, jeśli nie zdają sobie sprawy, całą odpowiedzialność za wyniki samoleczenie.

lek

Leki mogą przypisywać się z lekarzem, ponieważ może to tylko na podstawie analiz i badań utworzyć schemat z użyciem dokładnych dawek leków. Typowo, wyciek z nosa (to, co opisano wyżej) poddaje się preparatów, w zależności od przyczyny choroby. Na przykład w charakterze alergicznym przypisane są leki antyhistaminowe, w szczególności „Suprastin” lub „pseudoefedryny”. Dla przeziębienia skutecznych kropli do nosa lub aerozoli o działaniu zwężającym naczynia, ale długotrwałe stosowanie tych leków nie jest zalecane, ponieważ może to pogorszyć sytuację.

Często przepisywany „atropina” (odbiór wewnętrznie systemie wybranym przez lekarza) lub preparaty zawierające wapń.

Jeśli lek nie przynosi pozytywnych rezultatów, lekarz może zdecydować, aby trzymać galvanokaustiki nosa.

Samoleczenie lek nie jest dozwolone, ponieważ tylko lekarz może prawidłowo określić narzędzie, które nadaje się tylko do Ciebie.

Leczenie Ludowej

Najskuteczniejszym narodowy katar leczenie jest nadmierne picie. W ciągu dnia, aby pić co najmniej osiem szklanek ciepłego płynu, a to może być nie tylko wodę, ale również herbata z cytryną lub miodem. Ponadto jamy nosowej zalecana do mycia rosołu rumianku lek lub roztwór soli fizjologicznej.

Aromaterapia – jedna z metod leczenia narodowej wiąże się z wykorzystaniem olejków eterycznych i ekstraktów. Do leczenia wycieku z nosa, stosując olejek z drzewa herbacianego, jodła, eukaliptus i bergamotki. Procedurą musi spaść wybrany olej w wodzie lub aromalampe rozpylany w pomieszczeniu, w którym znajduje się pacjent.

Wyciek z nosa – co to jest? To choroba, która w żadnym wypadku nie powinny być dopuszczone do dryfować, ponieważ mogą one być bardzo niepożądane skutki.