782 Shares 7849 views

Jak zrobić strzał w prawy pośladek?

Bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy sam lub twoi bliscy lub potrzebujesz zastrzyków. Jak robić zastrzyki domięśniowe? To pytanie jest szczególnie przerażające, którzy mają do wykonania tej procedury. Jednak nic skomplikowanego o nim. Z małą ilością wiedzy może zrobić każdy strzał domięśniowo.

Najczęściej, iniekcje domięśniowe są w pośladkach – pośladkowy wielki jest dość duża, jak dostarczane z naczyń krwionośnych, a tym samym lek szybko przedostaje się do krwiobiegu – efekt terapeutyczny występuje. Ponadto, wielkość mięśni pośladkowych pozwala praktycznie bezbolesne zastrzyki. Jeśli nie wiesz jak zrobić strzał w pośladek, należy zwrócić uwagę na następujących zasadach ogólnych. Najważniejszą z nich – roztwór alkoholowy dezynfekcja rąk przed podaniem leku.

 1. Otwarta ampułka, należy wykonać przed podjęciem strzał w pośladek. Niedopuszczalne jest, aby lek stał w jasnym dowolnym momencie.
 2. Aby szybko otworzyć fiolkę, potrzebny jest specjalny cięcie zamkniętą w pudełku zastrzyków, odcinaj szyjkę fiolki w miejscu, który jest wskazany przez inny kolor lub najcieńszym miejscu w górnej części ampułki.
 3. Potem zbieramy leki i zamknąć igły nasadki strzykawki. Strzykawka powinna być wybrana zgodnie z ilością substancji w fiolce. Nie należy przyjmować dużą strzykawkę, w którym lek nie bierze pół – są grubsze igły i administracja może być bolesne. Strzykawki są maksymalnie jeden mililitr – dla dzieci, osób z gruźlicą lub cukrzycy; od dwóch do dwudziestu ml – dla różnych typów wstrzyknięć dla dorosłych. Najbardziej optymalny – 2-5-ml strzykawki.
 4. Teraz ważne jest pytanie: gdzie zrobić zastrzyk w pośladek? Pomimo faktu, że to strzał w pośladek jest uważana za najbardziej prosty, ale istnieją pewne zasady. Pośladków koncepcyjnie podzielone na cztery części, jak wizualny zwrócił krzyż na nim. Wstrzyknięcie powinno odbywać się w prawym górnym kwadrancie mięśni pośladkowych, tak aby nie uszkodzić żyły bagażniku.
 5. Następnie igła strzykawki jest otwarty, a strzykawka jest wstrząśnięty, aby uniknąć pęcherzyków powietrza. Powietrze, które jest uformowane wewnątrz jest odprowadzany przez naciśnięcie tłoka do pierwszych kropel leku. deflacji – konieczną procedurę. Jeśli powietrze dostaje się do zbiornika, może to spowodować zator – zator powietrza. Zasadniczo, ciało ludzkie postanawia jednym centymetrze sześciennym powietrza na własną rękę, ale lepiej jest rozwijać zwyczaj zawsze usunąć powietrze ze strzykawki w celu uniknięcia przykrych konsekwencji.
 6. Wybierz miejsce, w którym masz zamiar dostać strzał, trzeba zdezynfekować alkoholem.
 7. Przed wykonaniem wstrzyknięcia w pośladki, ważne jest, aby dostroić prawidłowo. Twoje niezdecydowanie i zwlekanie może przynieść ból, któremu zrobisz zdjęcie.
 8. Dokonywanie strzał, prawa ręka wziąć strzykawkę nieznacznie rozszerzony miejsce, gdzie będziemy wprowadzić igłę i szybki ruch, aby wbić igłę pod kątem dziewięćdziesięciu stopni w pośladek do około trzech czwartych długości igły.
 9. Zazwyczaj wszystkie leki są podawane powoli płyn miał czasu, aby równomiernie rozprowadzić. Przed wykonaniem wstrzyknięcia, należy zwrócić uwagę na wprowadzenie techniki przygotowania – to jest opisane w załączniku do wstrzykiwań.
 10. Po wprowadzeniu leku naciśnij lewy ręka miejsce wstrzyknięcia wacikiem zwilżona w który to alkohol i wyciągnąć igłę.
 11. W miejscu, gdzie zastrzyki nie powinno krwawić – tak to strzał jest wykonany prawidłowo, a statki nie są uszkodzone. Normalnie, po wstrzyknięciu może wyciekać niewielką ilość płynnego leku, nie martw się o niego, ponieważ większość leków we właściwym miejscu.

Przestrzegając tych prostych zasad, można szybko dowiedzieć się, jak zrobić zastrzyk w pośladek poprawnie. Ta umiejętność jest przydatna dla przyszłości – można wykonać prostą manipulację, nie tylko dla siebie, ale także dla ich bliskich.