166 Shares 9381 views

Naturalny dar. Gruszka – korzyści i szkody

Gruszka – wysokie drzewa 30 metrów, znany na całym świecie dla jej pysznego owocu. Kwitnące drzewo na wiosnę, około maja, dobrze spróbuj to soczysty owoc będzie możliwe dopiero jesienią, we wrześniu i październiku. Gruszka może dokonywać zdrowych soki, galaretki, wszystkie rodzaje herbat, dżemy. Owoce mogą być suszone. Absolutnie przydatna całe gruszki.


Korzyści i szkody płód

Wiodącym eksporterem i uprawa tego produktu jest Chiny. Stąd chiński gruszka. Używanie tego produktu jest taka sama, jak w przypadku gruszki w innych krajach klimatu umiarkowanego. Gruszka bardzo bogate w witaminy i minerały. Jeśli zjeść kawałek owocu, możliwe jest pokrycie 10% dziennej wartości witaminy C. W owoców gruszki zawiera witaminy PP, P, B1, kwas chlorogenowy, kwas foliowy i inne związki organiczne. Ze względu na Fitoncydy Składnik (enzym roślin mających zdolność do zabijania bakterii), gruszki przeciwbakteryjnego i efektu gojenia ran, w stanie poradzić sobie z elementami radiacyjnych we krwi. Sok lub inny napój może obniżyć temperaturę ciała, który to napój zawiera środek moczopędny, idealny do przeziębienia. Gruszki zawiera takie cennych substancji, takich jak potas i arbutyna, poprawa funkcji serca. Magnezu, pektyny i garbniki enzymów w dużych ilościach. Kalorie gruszki dość niskie, ponieważ cukier w nim jest nieco niższy niż w przypadku innych owoców, więc ona jest członkiem różnych diet. Ze względu na jego zdolność do poprawy perystaltyka jelit, gruszka pomoc w zaburzeniach i zaparcia, łagodzi skurcze. Jeśli jesz to pół godziny po obfitym obiedzie, będzie ułatwiać trawienie pokarmu. Dla tych, którzy mają zapalenie żołądka i inne problemy żołądkowe, jeść dwa gruszki w godzinach porannych jest koniecznością. Gruszka, wraz z gryki – to świetny produkt dla poprawy hemoglobiny i zapobiega anemii.

Chiński gruszka. Korzyści i szkody.

Dla wszystkich jego zasług, gruszka ma swoje wady. Jak już wskazano powyżej, „Skok” z gruszki może być tylko 30-40 minut po głównym posiłku. Emeryci i rozbita na układ nerwowy nie może jeść odmian gruszy tart – są one trudniejsze do strawienia. Jeśli jesteś na etapie ostrych chorób przewodu pokarmowego, z gruszką wysokiej włókna też, powinno być zaniechane, przynajmniej tymczasowo. W zależności od tego, czy importowane gruszka, korzyści i szkody mogą także różnić się od ich produktów „domu”, ponieważ nigdy nie wiesz, co to jest zapłodniona, aby dobrze się rozwijać. Słodka gruszka na czczo nie jest kosztem – będzie drażnić tylko ścianę żołądka. Nie torturować żołądek, nie jeść owoców, gruszki, zwłaszcza z mięsem i zmyć zimną wodą. Tutaj mamy tego użytecznego gruszkę. Korzyści i szkód z tego owocu jest również zależna od ilości owoców zjadane przez Ciebie. „Tak słodki miód, że wreszcie i obrzydliwe”, napisał Szekspir. „Tylko w tym sensie prawdziwej dobrej miary.” Nie przejadać ten owoc, zna miary. Przy zakupie do wiadomości, że jest bardziej przydatna jest gruszka, że ładnie pachnie. Owoce muszą być w pełni dojrzałe, soczyste i jasne. Gruszka nastrój, czują się lepiej, a ty po prostu cieszyć, jedzenie tego wspaniałego owocu z drzewa 30 metrów.