575 Shares 3805 views

Jak przechowywać „Protargolum” po otwarciu

„Protargolum” jest syntetycznym środkiem białka na bazie srebra. On jest uważany za doskonałe właściwości antyseptyczne, ściągające i przeciwzapalne. Strukturę „Protargolum” obejmują składniki białkowe zawierające jony srebra i hamować rozwój bakterii i wirusów. Oznacza to w zasadzie przydzielony podczas zapalenia moczowodu, zapalenie spojówek i zapalenie oka. Jak to jest wykonane w chorobach, takich jak nieżyt nosa, zapalenie gardła, zapalenie pęcherza moczowego.


Lek wytwarzany jest w postaci proszku lub w postaci gotowego roztworu. Użyj „Protargolum” wewnątrz, zewnętrzną i lokalnej. Konstrukcja zawiera zespół srebra, który ma tendencję do pozostawania na ściankach butelki. Tak, jak przechowywać „Protargolum”? Powinien on być przechowywany bardzo starannie, z uwzględnieniem wszystkich zaleceń w celu uniknięcia psucia preparatu.

Jak przechowywać „Protargolum”?

W farmacji „Protargolum” sprzedawane w ciemnej butelki, które są szczelnie podłączony do pojemnika. Jeśli nie korzystają z pełną butelkę prostu trzeba trzymać pieniądze na jakiś czas. Wiele osób zastanawia się – jak przechowywać „Protargolum” po otwarciu? To wymaga spełnienia pewnych warunków:

 1. Należy podnieść do przechowywania leku zimnym i ciemnym miejscu. Zaleca się, aby zachować „Protargolum” w lodówce na boku lub na dolnej półce. Fiolka jest przechowywana nie więcej niż 4 tygodnie.
 2. Jak gotować lek w domu? Warto wziąć pojemnik i łyżkę z szyby mieszać proszek. Pojemność z żeliwa lub z tworzyw sztucznych elementy obejmują niepożądane. Rozcieńczyć „Protargolum” Zalecane w naczyniu ze szkła przegotowanej wody. Wlać środki stojących butelek z ciemnego szczelną pokrywką. Zastosuj „Protargolum” tylko po zawartości fiolki jest dobrze wymieszane.
 3. Proszek jest zalecane, aby utrzymać w szafie, które nie mogą przenikać promienie słoneczne. Jeśli „Protargolum” przypadkowo spaść płyn, to będzie mokro i nie nadaje się do dalszego użytku. Można bezpiecznie pozbyć się proszku.

Okres przechowywania leku

Oznacza „Protargolum” Po produkcja ma pewien okres przechowywania. Jest tylko kilka tygodni, nie więcej niż jeden miesiąc, więc należy wziąć pod uwagę wszystkie zalecenia dotyczące sposobu przechowywania „Protargolum”. Gośćmi po upływie terminu ważności stanów, że korzystne działanie leku się skończy. Wynikające z jego stosowania w leczeniu stanów zapalnych i innych różnych chorób nie będzie.

„Protargolum” powinny być odpowiednio przechowywane, aby zapobiec utlenianiu srebra. Przed użyciem narzędzia niezbędne do zapoznania się z datami ważności, w celu uniknięcia wystąpienia działań niepożądanych.

Ogólne zalecenia dotyczące stosowania „protargola”:

 • Należy oczyścić nos przed kapaniem leku wewnątrz;
 • po podaniu środka powinny powstrzymać się od dmuchanie nosa;
 • należy sprawdzić datę ważności leku, a po jego upływie, traci swoje właściwości i staje się szkodliwe;
 • choroby wirusowe, w leku nie jest efektywna;
 • należy przestrzegać wszystkich środków warunkach przechowywania.

Czas trwania kursu nie powinien przekraczać 10 dni. W tym okresie można w pełni odzyskać od zapalenia nosogardzieli.

Przydatne właściwości „protargola”

Środki mogą zwalczać bakterie i stan zapalny. Pomaga je zdezynfekować ze względu na substancję czynną – białka srebra. uszkodzić elementy srebrne błon bakteryjnych, ze względu na które przyczyniają się do zakłóceń życiowych chorobotwórczych organizmów mikroskopijnych. Bakterie szybko giną. Ponadto lek ma aktywny wpływ na grzyba, eliminować je.

W tej chwili jest on stosowany w leczeniu:

 • różne rodzaje zimno, które jest spowodowane przez wirusa;
 • zapalenie ucha środkowego;
 • migdałki;
 • zapalenie zatok;
 • zapalenie gardła;
 • oczu u niemowląt, aby zapobiec zakażeniu powiek.

Początkowo produkt jest stosowany w praktyce urologicznej opróżnić pęcherz, ale później przyszedł do preferują najbardziej nowoczesnych leków.

Warto pamiętać, że „Protargolum” uważany jest za lek dlatego przypisuje się do lekarza. Self-nie zaleca się robić, gdyż może to prowadzić do poważnych powikłań.

Stężenie leku dla dorosłych i dzieci

Maksymalne stężenie srebra w roztworze są:

 • 2% dla dorosłych;
 • 1% dla dziecka.

Zastosowanie systemu najlepiej jest zwrócić się do lekarza.

Jak przechowywać „Protargolum” 2 procent? Podczas gotowania, po dodaniu cieczy do proszku rozpoczyna uwalnianie aktywnego składnika, który jest w stanie spowodować, że efekt terapeutyczny w stan zapalny. Ilość srebra w roztworze może się zmieniać. Zasadniczo to jest około 2%. Roztwór ten stosuje się w postaci kropli do nosa podczas zapalenia nosogardzieli.

Skuteczność leku niekiedy okazać się celowe, aby korzystać w przeciwieństwie do antybiotyków, ponieważ te ostatnie nie mają zdolność do eliminowania każdego drobnoustroju.

Wpływ „Protargolum” związanych ze zwężeniem naczyń, zmniejsza stan zapalny. W terapii lekowej, wole nie powstaje.

Które mogą zaszkodzić „protargola”?

Jak przechowywać „Protargolum” po otwarciu? Trzymając pieniądze w niewłaściwych warunkach może przyczynić się do tego, że srebro, które znajduje się w pojeździe, osadza się na ścianach.

Kryształy powstałe w „protargola” nie może rozpuszczać się w cieczy, a zatem środki te nie mogą być stosowane do leczenia pacjentów. Nawet wtedy, gdy fiolka jest w ogniu lub w kontakcie z ciemnej butelce promieni słonecznych może pogorszyć jakość preparatu.

Zabezpieczenia „protargola”

Stosowanie „protargola” instrukcji często mówią, że przedawkowanie środków nie występuje, a głównym przeciwwskazaniem jest uczulenie na składniki leku. Negatywne skutki mogą być w postaci pieczenie, świąd skóry, bóle głowy, senność, zawroty głowy.

Należy dokładnie przeanalizować pytanie – Jak przechowywać „Protargolum” po otwarciu? Nadmiar srebra zgromadzone w organizmie. Pacjent, który otrzyma „Protargolum” wewnątrz, można zmienić kolor skóry. Zajmuje szary lub niebieski. Dlatego konieczne jest, aby usunąć fiolki z lekiem z dala w miejscu niedostępnym dla dzieci. Agent może mieć zastosowanie tylko na zalecenie lekarza.