152 Shares 3087 views

narzędzia do przecinania: odmiany, właściwości i zakres zastosowania

Obecnie przemysł przemysłowy w wielu maszynach wykorzystywanych przez takie urządzenia jak noże. Istnieją różne typy danych przedmiotów. Są one używane w tokarki, strugarki, tokarki wieżyczce, dłutownice, maszyn specjalnych. Sklasyfikowane według rodzaju noży pracy, które wykonują, to znaczy, że są cięcia, zapętlenie, nudny, rzeźba, punktacji, kształcie. Weźmy pod uwagę narzędzia tnącego.


Opis i cechy konstrukcyjne

Przecinanie narzędziem wykorzystywanym tokarek do cięcia wyrobów metalowych i naruszanie wąskie rowki w szczegółach. Urządzenie to może mieć różne konstrukcje. Dla każdego rodzaju operacji toczenia są specjalne rodzaje narzędzi tnących są używane. To wszystko zależy od rodzaju obróbki. Na przykład, zagłębienia w części odbywa się za pomocą noża do toczenia poprzecznego. Głowica skrawająca tego urządzenia jest podobna do kształtu rowków jest wykonywane. Wszystko to zależy od żądanej wielkości zagłębienia. Podczas korzystania z twardego metalu musi wykonywać kilka razy w celu jak groove.

Frezy odłączalnych dzieli się następującymi właściwościami.

  • W kierunku: prawej i lewej gięte i proste.
  • Metalowy Rodzaj Wykończenie: narzędzia tnące do obróbki zgrubnej, wykańczającej i drobnych prac wykończeniowych.
  • Kształt przekroju poprzecznego: okrągłe, kwadratowe i prostokątne.
  • Różnica stosunek do szczegółów: promieniowe i styczne frezy.
  • Kolejne dane adaptacyjne różnią się w zależności od konstrukcji urządzenia do łamania wióra, a materiał, z którego są one wykonane.

Działanie narzędzia tnącego odbywa się w trudnych warunkach. Wszelkie zbędne obciążenie może doprowadzić do awarii urządzenia ze względu na fakt, że jego powierzchnia robocza jest zbyt mała. Przy prawidłowym ustawieniu ostrzenia i pęknięcia narzędzia można uniknąć. Aby zwiększyć żywotność produktu, lutowanego talerz się pogromem kątowym rowku. W celu uniknięcia pękania narzędzia skrawającego występ lub defektów na częściach końcowych frez nie może być ustawione powyżej i poniżej osi. Przetwarzanie materiałów kruchych prowadzi się w temperaturze około 5-10 ° C.

Cutter tokarka do cięcia – produkty roślinne

Proces ten nie jest zbyt skomplikowana. Powszechne mają ostrza wykonane z litego metalu, a niektóre uchwyty danych z lutowaną płytką z węglika rzadko stosowane. Ponieważ głowica w tym produkcie wynosi narażone na intensywne tarcie bocznej musi Sause 1-2 stopni. I montażu takiego urządzenia do mielenia obiektu pod odpowiednim kątem. Zasadniczym punktem podczas instalacji jest obecność narzędzia tnącego dokładnie w środku strony. Ważne jest w tym przypadku. W operacji toczenia z materiałów kruchych stosowane cięcia zestaw narzędzi w małych kątów – 5-10 stopni. W przeciwnym razie, przetworzone paski mogą się złamać. Dla dużych prędkości urządzenia prędkość operacyjna może być w zakresie od 25 do 30 m / min, a danymi z węglików spiekanych – od 125 do 150 m / min.

rada

Należy pamiętać, że narzędzie tnące muszą być prawidłowo zamontowane i zamknięte, w przeciwnym razie może ulec uszkodzeniu. Aby zwiększyć wytrzymałość i sztywność główki wspomnianego artykułu jest większa wysokość niż pręt. Również należy pamiętać, że w celu uniknięcia rozerwania uchwytu płytki jest celowe w kątowym rowku realizować to spiekanych, które mogłyby zwiększyć swój obszar dopasowania i żywotność narzędzia.