798 Shares 9513 views

Zimno cynkowanie swoje ręce

Korozji żelaza występuje w interakcji z tlenem atmosferycznym. Aby tego uniknąć i przedłużyć żywotność produktu kilka razy, konieczne jest przeprowadzenie szeregu środków ochronnych. Cynkowanie jest powszechnie stosowany. Proces ten polega na nakładaniu warstwy cynku na powierzchni wyrobu. Proces ten może odbywać się za pomocą różnych metod.


operacja odmiany

Do tej pory rozwój postępowych uczonych umożliwić korzystanie z następujących typów:

– zimno cynkowania metalu;

– na gorąco;

– dyfuzja;

– elektrolitycznych

– shoopirovanie;

– Gaz-dynamiczne.

Oddzielnie, o każdej metody omówione później.

Identyfikować rodzaje cynkowania

Spread można uznać dwa rodzaje – gorące i elektrolitycznych. W pierwszej metodzie, zwanej dalej elektrolitycznie, urządzenie wymaga całą linię produkcyjną dalej. Ale ta metoda nie jest bardzo skuteczny przed korozją. Jednak daje produktowi piękny i lśniący wygląd. Cynkowanie elektrolityczne więc używać tylko do celów dekoracyjnych.

Cynkowanie ogniowe sposób – bardzo kosztownym. W celu realizacji tego, element musi być w pełni zanurzone w stopionym cynku. Proces ten odbywa się tylko na skalę przemysłową i wymaga dużo energii i wysiłku. Powierzchnię produktu otrzymuje się z matową i otoczki. Ale warstwa jest tak wytrzymała, że można go porównać odporność na korozję stali nierdzewnej.

Cynkowanie na gorąco i na zimno jest dobrze znane jako środki do ochrony metalu. Po nałożeniu na powierzchnię proszku cynku produkt lub pary, za pomocą ciepła, proces ten jest zwany powłoki dyfuzyjnej. Jeżeli cynku w stanie stopionym stosuje się do pistoletu, na przykład barwy, to shoopirovanie.

Proces stosowania cynku stosując naddźwiękowego przepływu gazu – powłokę dynamiczne. Taki sposób ma dużą przyczepność i bardzo korzystne pod tym względem w porównaniu z innymi.

Wszystkie te metody można łatwo wdrożyć na skalę przemysłową w specjalnej produkcji, ale tutaj w domu, procesy te są bardzo skomplikowane w użyciu, a w niektórych przypadkach niemożliwe.

Do metalowej konstrukcji będą spełniały wymogi i warunki pracy, musi być wykonana zgodnie z warunkami standardowej dokumentacji. Jasno określone wymagania, takie wizytę.

Ogniowo zimno – jest najczęstszym i niedrogi sposób, aby chronić żelazo przed korozją. To nie wymaga specjalistycznego sprzętu i złożonych procesów produkcyjnych. Zastosowanie kompozycji zawierającej cynk nie jest trudniejsze niż leczenie farby. Zawartość w kompozycji, która jest wytwarzana na zimno metalu ogniowe, wyraźnie regulowana GOST. Powinno być co najmniej 94 procent cynku.

Co to jest ten element?

Cynk stanowi pierwiastek należący do grupy metali. Charakteryzuje srebrzyste biały kolor. W swojej czystej postaci ma dość kruchą strukturę. Reaguje z powietrzem atmosferycznym, czyli w jego składnikach dwutlenku węgla i tlenu. Ze względu na powierzchni tlenku, która ma wysoką wytrzymałość wiązania i nie jest przedmiotem rozwiązania pojawia się tę reakcję.

cynk potencjał elektrochemiczny wskaźnik zmniejszona o połowę w porównaniu z żelazem. W związku z tym, związek ma parę anodę i katodę cynku – żelaza. Po wystawieniu na działanie wilgoci z powietrza reaguje z cynkiem w mieszaninie reakcyjnej, a utworzone węglanu. To on i jego tlenek nie rozpuszcza się, a produkt jest pokryta film.

Plusów sposób na zimno,

– zimno sposób galwanizacji ma główną zaletę – to jest brakiem ograniczenia zakresu przedmiotu.

– Nie ma potrzeby demontażu produktu i jego dostawę do miejsca leczenia. Wszystko można zrobić na stałe.

– Powierzchnia ocynkowana w ten sposób nie koliduje z prac spawalniczych. Możliwe jest również przeprowadzenie obróbki spoin.

– na zimno struktury metaliczny cynk występuje w dogodnej temperaturze – -20 do + 40 ° C.

– Pokrycie skutecznie chroni przed korozją i nie jest przedmiotem bardzo poważnych deformacji, jak się okazuje bardzo elastyczny.

– zimno cynkowania mogą mieć zastosowanie do powierzchni różnych kompozycjach barwiących.

– Prace mogą być wykonane samodzielnie, bez specjalnego sprzętu i technologii.

– Cold cynkowania GOST 9.305-84 wyraźnie regulowana w kompozycji i właściwościach.

– Niskie koszty.

przetwarzanie siebie

Taka powłoka, która chroni metal przed korozją, może być przeprowadzane w domu, a z zachowaniem środków ostrożności. Oprócz metody zimnej, możliwe jest przeprowadzenie elektrolityczne. Ale musimy pamiętać, że taki elektrolit – substancja bardzo trujące. To musi być traktowane z ostrożnością i rozwagą, należy mieć ochronę osobistą.

Rynek budowlany oferuje szeroką gamę narzędzi, które pozwalają na zimno ogniowego konstrukcji stalowych w domu. Czasami zawartość podstawowego elementu one zmieniać w dużym zakresie. W związku z powyższym, efektywność będzie niższa, tym niższa wartość procentową.

Takie kompozycje mogą też mieć inne wady:

– potrzeba dokładniejszego przygotowania informacji;

– słaba przyczepność do metalu, przy czym powłokę utworzoną na mikropęknięcia na skutek słabej elastyczności;

– niektórzy producenci stosują tylko konkretnego rozpuszczalnika, utrudniając pracę;

– w przypadku stosowania niektórych potrzebny jest specjalny pojazd;

– inni po prostu nie są dostępne do dalszego malowania.

"Galvanol"

Dobre właściwości konsumpcyjne i zaleceń ma takiego materiału jak „Galvanol”.

Jego właściwości są następujące:

– ma wysoką zawartość czystego proszku cynku, która wynosi 96%;

– szybkie suszenie przed nałożeniem kolejnej warstwy jest konieczne oczekiwanie nie więcej niż pół godziny;

– zastosowanie podobnego zimno cynkowanie możliwie dowolnym znanym sposobem: pędzlem, wałkiem, zanurzanie lub natrysk;

– Nadaje się do dalszych preparatów farb do malowania, powłoki polimerowe;

– możliwe do zastosowania bez rdzy wstępnego czyszczenia;

– nie traci swoich właściwości, gdy jest stosowany w niskich temperaturach (-35 ° C), a także wilgotności na obrabianym przedmiocie;

– nie wymaga specjalnego rozpuszczalnika. Odpowiednie uniwersalne, takie jak rozpuszczalnik lub ksylen.

Konsumenci dokonujący tym składzie zimne cynkowanie, pozostawić opinie w większości pozytywne. Metal odporny na korozję przez kilka lat.

Jak to jest

Technologia przetwarzania:

– dobrze mieszanego ciekłego cynku, ponieważ ma większą gęstość, a rozwarstwienie. Jest to konieczne w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Nieważne, jak dobrze przygotowany materiał do ochrony produktu zależy od tego, ile potrwa farbę antykorozyjną;

– wyraźnie szczegóły mechanicznego;

– odtłuścić powierzchnię za wszelką cenę;

– stosuje się następujący skład warstwy nie później niż pół godziny. Ochrona dwie warstwy cynku będzie służyć co najmniej 10 lat;

– ostateczna warstwa, która nadaje produktowi estetyczny wygląd, umieścić lepiej, czekając dzień.

Gdy wytwarza się na zimno galwanizacyjnej technologii muszą być przestrzegane. Dopiero wtedy wynik pracy domowej jest nie do odróżnienia od fabryki.

galwaniczny

Wszelkie ogniowe wymaga dużej dokładności i precyzji, zwłaszcza w domu. akumulator samochodowy źródło prądu może służyć w każdej takiej metody lub ładowarki o mocy do 12 W.

Sól jest odpowiedni jako elektrolit. Ale lepiej jest, jeśli jest cynk. Na jego potrzeby produkcji:

– siarczanu cynku – 200 g;

– magnezu lub siarczan amonu – 50 g;

– Octan sodowy – 15 g;

– litr wody.

Jest możliwe, aby w inną sól poprzez umieszczenie cynku w elektrolit akumulatora i czeka na zakończenie reakcji, po kwasem przeprowadza się w sól. W ten sposób jego stężenie może być wysoka. Następnie sól rozcieńcza wodą.

Ważne! Elektrolit – trucizna, konieczne jest, aby z nim pracować, aby ze szczególną ostrożnością. Pokój w pracy musi być dobrze wentylowane.

Naczynia dla przetwórstwa powinny być szklane lub specjalne tworzywo sztuczne. Do niej zamocowana jest elektroda cynku. Z małą ilością detali odpowiednich prostych działań Banku. Część powinna być dobrze oczyszczone i odtłuszczone. Powinno być zanurzone w roztworze przygotowanym przez czas nie dłuższy niż 10 sekund. Następnie wyjąć i dokładnie przemyć wodą. Następnie trzeba przeprowadzać części anodyzowania. W tym celu elektroda cynkowy wytwarzany jest podłączona do źródła zasilania. tworzenie filmu cynku występuje w ciągu 10-40 minut.

Koszty zimnej ogniowego

Jako „cynku barierowa” zawartości substancji czynnej – 96%. Okres ochrony – od 10 do 50 lat. Charakteryzuje się wysoką wydajność, ponieważ ma wskaźnik szybkości płynięcia od 1 kg do 4 m2. Cena – od 300 rubli za kilogram.

„ZINOL” – farba zawierająca cynku o zawartości 95% m substancji czynnej. Cena – od 340 rubli za kilogram.

ZINGA – część produkcji belgijskiego, umożliwiając przeprowadzenie zimnej ogniowe, która posiada wszystkie własności konieczne do ochrony metali przed korozją. Cena – od 576 rubli za kilogram.

Wspominaliśmy już „Galvanol” – najbardziej popularnym narzędziem wśród rówieśników. Ma 96% -s zawartość cynku w kompozycji oraz wszystkie wymagane właściwości. Cena – od 390 rubli za kilogram.

„ZINOTAN” – zawiera część 85% cynku. Cena – od 380 rubli za kilogram. Związki ochronne na bazie cynku są dostępne w szerokiej gamie. Cena zależy nie tylko od zawartości cynku, ale również na sławie, która produkuje markę. Inna kompozycja pozwala na zimno ogniowego, – „ZINOL”.

Jak wybrać

Przy zakupie niezbędnych środków, aby zapłacić z góry lepiej uwagę na jego skład i deklarowanych właściwości. odcienie kolorów nie są różne odmiany, głównie matowy szary. Zużycie praktycznie stosując ten sam – nie więcej niż 300 g / m2. Dlatego kryteria te nie mogą być uznane za kluczowe w wyborze, ale to, co naprawdę ma znaczenie:

– czas życia;

– koszt;

– Czas suszenia;

– zawartość cynku;

– termin przydatności do spożycia;

– warunki aplikacji.

wniosek

Więc zorientowali się, jak produkować zimne cynkowanie konstrukcji stalowych. Jak widać, jest to świetny sposób, aby chronić powierzchnię metalu przed negatywnym wpływem korozji, zwiększając jego żywotność.