473 Shares 4400 views

Nowoczesna sofa: przegląd, modele, poglądy i opinie

Dziś przestrzeń konstrukcja płacą znacznie więcej uwagi niż kilka lat temu. To jest nie tylko przemyślane wyglądu pomieszczeń i stylu dekoracji pomieszczeń, ale także starannie dobrane wnętrze. I dużą rolę odgrywają nowoczesne kanapy. Jej gatunki są obecnie tak wielu i tak różne, że można łatwo się zgubić. bezpośrednio, nowoczesne sofy, w stylu retro, baby – wszystkie służą jednemu celowi: aby uczynić swoje życie wygodne. Postaramy się pokrywać w artykule wszystkie warianty tego mebla dla tych osób, które ma do wyboru modelu.


klasyfikacja

Sofa w nowoczesnym wnętrzu odgrywa wiodącą rolę. Opiera się ona na jego wybór, podnieś pozostałe części. Aby wybrać odpowiednie łóżko dla pokoju, trzeba zbadać wszystkie opcje modelu, biorąc pod uwagę cechy swojego pokoju, wielkość pokoju i celu. Nowoczesne wersje można podzielić na cztery kategorie:

 1. W zależności od tego, jaki mechanizm jest stosowany w składane design.
 2. Biorąc pod uwagę specyfikę kształtu i wzornictwa.
 3. Rozróżniać różne style, w oparciu o potrzeby pokoju.
 4. Wziąć pod uwagę wielkość kanapy oraz liczbę osób, które mogą z łatwością zmieszczą się na nim.

Spójrz na każdej kategorii osobno, użytkownik może sobie wyobrazić wszystkich typów i modeli.

formy wyposażone

W zakresie różnych form sofy mogą być:

 • rogu;
 • proste;
 • wyspa.

Najbardziej znane i znane nam z czasów radzieckich są proste sofy. Nowoczesne metody poszycia i prezentacji takich opcji nie czynią je bardzo różni się od modeli, które znamy. Drugi rodzaj, i nie mniej znany, stosowany jest głównie do mebli w salonie. Te nowoczesne narożniki, czyli „rogi”, gdyż były one nazywane przez ludzi. Bardzo przydatny typ, ale nie pasujący do każdego pokoju. Ich główną zaletą jest uważany za oszczędność miejsca na dostatecznie dużej pojemności. I ostatnie, bardziej nowoczesny styl – to wyspa sofy. Takie modele nie stawiać ściany, wymagają one dużo miejsca, a projekt pokoju powinien pasować, inaczej kanapa będzie wyglądać śmiesznie.

Co szukasz?

Sprawa dla których szukamy pokoju sofa, zależy od modelu i stylu. Na przykład, nowoczesna sofa w salonie może wyglądać zupełnie inaczej niż do pokoju dziecięcego lub biura. Należy zrozumieć, że modele są bardzo różne, a przed zakupem jednego z nich, należy zbadać wszystkie możliwe opcje. Skład deweloperzy różnicują modele na te, które mogą być następujące:

 • urząd;
 • w korytarzu;
 • w salonie;
 • w kuchni;
 • w przedszkolu.

Istnieją, oczywiście, uniwersalne opcje, które może umieścić w biurze i na korytarzu w domu, ale przede wszystkim modele posiadają wyraźnie zgodnie z przeznaczeniem. Jasne kolory sofy trudnych dzieci mylić z oficjalnego stylu skórzanym lub imitacji skóry modelu biurowego. Również do pomieszczeń funkcjonalny model osłoniętych materiał, który jest łatwiejszy do czyszczenia. Tak, że ta pozycja jest również niemożliwe przeoczyć.

wymiary

dostępne w różnych rozmiarach i są wyłącznie od Ciebie zależy, który model zatrzymać wybory nowoczesna kanapa. Ze względu na specyfikę swojego pokoju, wybrać najbardziej wygodny. Sofa nie powinno zająć zbyt dużo miejsca i ingerować, ale zbyt mała wersja nie przynosi żadnych korzyści. Dlatego starannie rozważyć przed zakupem. Jeśli w czasach sowieckich były pewne standardy w wielkości, ale teraz nie ma ograniczenia w długości lub szerokości modelach. Każdy producent produkuje takie warianty kanap, które uzna za konieczne. Wszystko, co można powiedzieć o tej kategorii – jest to, że są małe sofy, przeznaczone dla dwóch lub trzech osób, a tam są świetne – pięć lub więcej osób. W tym podwójnym Model może posiadać długość 1,4 metra, ale – 1,8 metra. Więc weź taśmę mierniczą, wyobraźni i gotowe!

A teraz chcielibyśmy mieszkać w bardziej szczegółowo na niektórych modeli sof, które wykorzystują różne mechanizmy, aby rozwijać. Jeśli termin, kształt i rozmiar wszystko jasne, to jest różne mechanizmy. Nie trzeba być jasne, aby zrozumieć swoją opcję, aby nie zostać uwięziony. W przeciwnym razie może znaleźć się w sytuacji, gdzie kanapa zdemontowana, opierając się o ścianę, albo po prostu nie może być zdemontowany na brak miejsca. W sklepie można oczywiście zostać rozbudowany i zobaczyć cały proces, ale zamawiania przez Internet, może być znacznie błędzie. Wprowadzenie do głównych rodzajów mechanizmów.

Modele "książka", "evroknizhka", "klasyczne sofa", "cougar"

Nawet prosta sofa, nowoczesny styl, który jest prawidłowo wybrany, będą ozdobą każdego pomieszczenia. Te cztery modele są uważane za najbardziej klasyczny i prosty.

 • „Książka”. Nadaje się zarówno do pokoju dziennego i sypialni. Wymiary pozwalają na wykorzystanie go jako łóżko. Rozkłada się bardzo prosto poprzez uniesienie przedniej części na dźwięk przypominający przyciskiem myszy, a następnie obniżenie go do dna. Do kanapa został rozłożony tak blisko ściany, to potrzebuje trochę pchania.
 • "Evroknizhka". Świetne dla osób starszych, ponieważ jest łatwo rozkładowi. Ciągnąc przednią część walca z jego przodu. Wtedy po prostu pominąć pustą przestrzeń.
 • „Kanapa klasyczna”. Model ten jest podobny do poprzedniego. Tylko w tym przypadku nie jest on rozszerzony z powrotem, a sam fotel. Zaletą jest obecność kanapa dużym zbiorniku do przechowywania.
 • "Puma". Podstawą modelu była wersja „evroknizhka”. Różnica polega na tym, że przednia część kanapy nie jest wdrażany i rozciągnięte. Po tym otwarto pustka pokryte tylne oparcie.

Zmiana w ciągu roku i przechodzi modyfikacje nabywa sofa w nowoczesnym stylu. Coraz więcej nowych modeli są przedstawione kupujących. Następujące opcje są uważane nowszej.

Model "Delfin", "draw-out", "clamshell", "akordeon"

 • „Delfin”. Nazwa modelu pochodzi od faktu, że wygląda jak procedury składania. Przypomina nurkowanie delfinów w wodzie. Ciągnięcie pętlę jednego kawałka kanapy, ciągnie ją na poziomie głównej części. Po tym, biorąc kolejną pętlę na właściwej części pociągnąć ukrytą część siedzenia i uzyskać dużą i wygodną sofę.
 • "Roll-out". Nawet nazwa jest jasne, że przednia część zostanie wyrzucona do przodu. Przypomina modelu „kanapy klasycznej”, jednak w tym modelu, przy czym górna część rozszerza się w kierunku przeciwnym.
 • "Clamshell". Model ten przypomina standardową klapki, które są nam znane z czasów radzieckich. Demontaż poduszki, po prostu rozkładana modelu do przodu, trzeba będzie wziąć pod uwagę, że będziesz spać prostopadle do ściany. Dla takiej sofie musisz wystarczająco dużo miejsca, aby rozłożyć.
 • „Akordeon”. Łączy on w sobie "wyjmowane" i model "roll-away". W tym przypadku, zbierając pętli, jesteś jednocześnie rozwijają się do sypialni i położył część kanapy, która przypomina grę na akordeonie.

Model "pantograf", "Click-klyak", "tik-tak", "świeci"

Nawet nazwa można założyć, że te mechanizmy były najnowsze. Mimo, że ich imiona są nieznane dla nas, ale zasada działania jest znany od dawna.

 • "Click-klyak". Nowoczesne rozkładana, który ma kilka wariantów położeniach pośrednich: SIEDZENIEM pół SIEDZENIEM półleżącej, leżącej. procedurę rozkładania jest prosta. Trzeba pochylić oparcia kanapy i przywrócić tylko przednią część.
 • „Pantograf”. Przypomina opcję „evroknizhka”, ale w tym przypadku model nie wykorzystuje mechanizm rolkowy oraz przednią część po rozłożeniu nie dotykać podłogi. Stwarza to uczucie lekkości.
 • „Tik-tak”. Model jest modelem mieszanina „Delfin” i „Wyjęcie”. Rozkładowi, odpowiednio, tylko przednie części, w porównaniu z podstawowym gniazda, znamienny tym, że mechanizm odchylania jest używany, a nie składany.
 • "Lit". Najczęściej stosowane do przedszkola, ponieważ model jest przekształcany w jednym łóżku ze względu na składane podłokietniki. W tym przypadku nie można całkowicie rozłożyć, tworząc opcję półsiedzącej.

opinie

Wybór modelu zależy wyłącznie od gustu i preferencji klientów. Studiował wiele opinii, doszliśmy do wniosku, że wszystkie opcje są różne i mają swoje specyficzne zalety. Dużo w selekcji zależy od producenta niezawodności. Ludzie często skarżą się, że w procesie z wykorzystaniem mechanizmów burzenia pękanie ramki, rozerwanie podszewki. Zakup tanią sofę, trudno liczyć na jego usługi długoterminowej. Tak więc, przed dokonaniem wyboru, myśleć, rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, a dopiero potem podjąć ostateczną decyzję.