655 Shares 1580 views

Czołgi „Leopard” roszczenie do światowego przywództwa

Napięcie „zimna wojna” dotyka wszystkie kraje, a zwłaszcza w ich przemysłów obronnych. Po II Świata każde państwo stara się wzmocnić swoją pozycję na arenie wojskowej, powołując się na rozwój broni jądrowej i ziemi. Wszystkie były w oparciu o doświadczenia zdobyte po wojnie, i starał się niedociągnięcia swojego przemysłu obronnego i poprawić godność. Tak więc, w 1956 roku „Leopard” czołgi otworzyły nowy rozdział w historii wojskowej przemysłu w Niemczech. Pierwszy prototyp został zmontowany w Niemczech w 1965 roku. Po zakończeniu pomyślnie próby polowe, „Lampart 1” staje się czołg. Rozpoczyna się produkcja. Zbiorniki te są przyjęcia nie tylko Niemcy, ale również Belgia, Holandia, Norwegia, Dania.

W 1969 roku zostanie podjęta decyzja o „Leopard” ulepszeń i utworzyć 2 prototypy. W 1970 roku produkcja zaczyna Kraussmaffei roślin. Po wszystkie modyfikacje i testy przeprowadzone w 1973 roku zbiornik otrzymuje nazwę „Leopard 2”. Jego seryjna produkcja rozpoczyna się w 1977 roku, aw 1979 roku została podjęta w służbie armii niemieckiej. Zakład zamówił 1800 egzemplarzy. W zależności od broni i sprzętu, „Leopard 2” zbiorniki zostały podzielone na 5 serii. Obecnie dodano dwie kolejne modyfikacje.

„Leopard” Zbiorniki mają dużą zwrotność, są dobrze chronione. Ich przetrwanie na polu bitwy daje doskonałą wydajność. Aby utworzyć te klasyczny układ używany. Silnik znajduje się na rufie kierowcy, który jest również mechanik, jest z przodu. Wyznaczony dowódca, strzelec i ładowarka znajduje się w wieży czołgu. Wszystkie modyfikacje są wyposażone w 120-milimetrowej armaty, z wyjątkiem „Leoparda-2A6”. Również na wieże pojazdów bojowych jednostek montowanych zapraw stworzyć zasłonę dymną, a na dachu – pistolety. Zbiorniki „Leopard 2” łączy pancerza ciężar zwalczania wynosiła około 50 ton. Broń była stabilizowana w dwóch płaszczyznach, jak również niektóre dostał urządzeń noktowizyjnych. Zbiornik Model „Leopard”, który miał kamerę termowizyjną, wyznaczony 2A2.

Istnieje szereg pojazdów bojowych i tych, które są przeznaczone do walki nie tylko teren, ale w środowiskach miejskich – jest zbiornik „Leopard 2A7”, po raz pierwszy pojawił się w 2012 roku. Według ich taktycznych i technicznych cech tego modelu jest odpowiednikiem rosyjskiego T-90, ale jego wydajność nie wytrzymać. W zbiorniku znajduje się specjalny kapsułka izolacyjne załogi od reszty struktury. To rozwiązanie pozwala uratować życie załogi po uderzeniu przez skumulowaną pocisku. Lepsza ochrona przed Zestaw wysokiej wybuchowy skorup i kopalniach. Wewnątrz zainstalowano system klimatyzacji, zapewnia pracę generator bezdotykowe. Czołgi „Leopard 2” dostał ulepszony układ hamulcowy, nowe trasy i drążki skrętne. Ponadto 120mm gładkolufowej pistolet i karabin maszynowy koncentryczny ramiona uzupełniać jeden karabin maszynowy i granatnik 40mm. Wdrożona technologia „digital wieża”. 72 kilometrów na godzinę – jest w stanie rozwinąć prędkość czołgu „Leopard”. Modele zdjęcia można znaleźć w różnych układach i wersjach.