600 Shares 7479 views

Białaczka limfatyczna – objawy, diagnostyka, leczenie.

Białaczka limfatyczna – złośliwą chorobą krwi charakteryzuje się nieprawidłowym gromadzeniem limfocytów. Synonimem choroby – białaczki limfocytowej.


Białaczka limfocytowa – Objawy

W początkowych stadiach choroby, gdy pacjent wykryć tylko białaczki limfocytowej, objawy są dość powszechne. Pierwsze objawy choroby, pacjenci czują słabość ciała i złe samopoczucie, z ostro zmniejszonym apetytem pacjentów, a temperatura ciała wzrasta gwałtownie, nie mających pozornie obiektywnych powodów. Ponadto choroby, takie jak przewlekła białaczka limfocytowa, objawy wybielania skóry powłoką wraz z powodu anemii i ogólnego zatrucia.

Białaczka jest często towarzyszą bóle kręgosłupa i kończyn. Ponadto, w prawie wszystkich przypadkach, węzły chłonne są zwiększone u pacjentów. Ze względu na umiejscowienie uszkodzenia choroby centralnego układu nerwowego u pacjentów mogą również opracować neuroleukemia. Aby tego uniknąć, należy dokonać terminowego TK lub MRI badań mózgu.

Objawy przewlekłej białaczki limfocytowej są uważane – ogólne osłabienie, uczucie ciężkości w żołądku, zwłaszcza w okolicach lewego marginesu żebrowym, a zwiększona potliwość. Ciężar w żołądku wyjaśniono prostu – jest związane z powiększonej śledziony komórek cmentarza krwionośnych. węzłów chłonnych zaczynają wzrastać o wiele szybciej niż w ostrej postaci choroby.

Stadium przewlekłej białaczki limfocytowej

  1. Porażka wynosi nie więcej niż 2 lub duże grupy węzłów chłonnych lub całkowity brak tej klęski. Małopłytkowość i niedokrwistość u pacjentów nie.
  2. Klęska dużych grup i gromad węzłów chłonnych. Małopłytkowość i niedokrwistość pacjent jest nadal brakuje.
  3. Występowanie anemii oraz małopłytkowości.

Białaczka limfocytowa – Diagnoza

Wszystkie diagnozy rozpoczyna się analizę krwi obwodowej, po czym w 98% wykrytej obecności blastów, jak i dojrzałych komórek i bez etapu pośredniego. Jeżeli choroby ostrej fazy, wyniki badań pokazują, małopłytkowość, niedokrwistość normochromic.

Dokładna diagnoza może być dokonane dopiero po badaniu szpiku kostnego, zwracając uwagę na blastów histologicznych, cytogenetycznych i Cytochemiczna składowych.

Białaczka limfatyczna – Leczenie

Jeśli pacjent ma ostrą białaczkę szpikową, objawy nie są najbardziej przejmujący choroba może być całkowicie utwardzona. W zastosowaniu chemioterapii w leczeniu ostrych form ważne jest, aby wybrać leki o szerokim spektrum działania jest. Konieczne jest również, aby jasno wybrać dawkę leku, a dokładność jest bardzo ważne, ponieważ jeśli dawka leku jest mniejsza niż wymagana, choroba może nawracać łatwo, a nawet iść do przewlekłej fazie, ale jeśli dawka jest zbyt wysoka, to objawiać niepożądanych powikłań tej choroby.

Leczenie przewlekłej białaczki szpikowej, w odróżnieniu ostrego, nie odbywa się w początkowych stadiach choroby, ze względu na fakt, że według lekarzy w początkowym stadium choroby ma „tlenia” o. W związku z tym, z przewlekłą białaczką limfocytową żyje dostatecznie długo, bez korzystania z jakichkolwiek środków na początku. Leczenie rozpoczyna się dopiero po pojawieniu się pierwszych objawów.

Powinna rozpocząć się w przypadku, gdy liczba limfocytów gwałtownie wzrasta we krwi pacjenta, wiele węzłów chłonnych rośnie w całym organizmie, a śledziona jest znacznie wzrosła w rozmiarze.

Leczenie tej choroby jest przeprowadzane kursy chemioterapii, siły i skuteczności, która zależy od przebiegu choroby. W niektórych przypadkach możliwe usunięcie śledziony.

Musimy uważnie monitorować swoje zdrowie i regularnie do lekarza.