642 Shares 7718 views

Bohaterska obrona Kijowie (1941), w skrócie

Obrony Kijowa w 1941 roku – bitwa na dużą skalę z Armii Czerwonej i Wehrmachtu w czasie II wojny światowej. Mówi się, że na długo przed tym smutnym wydarzeniu mieszczanie rozumieć, że okupacja Kijowie nie musiał przechodzić. Wtedy, miesiąc po wybuchu działań wojennych, ludzie w Kijowie zaczął się opuścić miasto i udać się do wsi, które miały uratować mieszkańców przed zniszczeniem. Jednak należy stwierdzić, że większość ludzi w Kijowie i były gotowe do zbliżającej się walki. Dzielni ludzie w Kijowie nadal pracować, budować fortyfikacje i przygotować się do ataku.


Przyczyny bitwy pod Kijowem

Po wojska niemieckie zajęły terytorium Smoleńska, Hitler zdecydował się na atak na Kijów, aby szybko zdobyć wszystkie ziem ukraińskich. Chciał uchwycić Ukraina ponieważ pokłady węgla są na jego terytorium. Hitler wierzył, że to pomoże zapewnić niemieckich żołnierzy z ciepłem i żywności w celu umożliwienia im kontynuowania operacji wojskowych na terytorium Związku Radzieckiego.

Po zajęciu ziem ukraińskich zaplanowano otaczać Moskwie, a następnie w celu osiągnięcia kapitulację Związku Radzieckiego.

Kijów obrony 1941. Krótki działań wojskowych

The Great Patriotic War pochłonęła ogromną liczbę znaków. Nikt nie może zapomnieć, jak żołnierze Armii Czerwonej w obronie ojczyzny przed wrogiem.

Obrony Kijowa w 1941 roku stał się bardzo trudny okres dla Armii Czerwonej i obywateli. Pomimo nierównych sił, Armia Czerwona stała się ostatnim i desperackie rzeczy zrobić, aby zapobiec wojsk niemieckich, aby przejść dalej. Większość jednostek Armii Czerwonej stracił kontakt z dowództwa, jak również z sąsiednich jednostek. Wiele z nich zostało otoczone i nie mógł uciec od niego. Mówi się, że większość żołnierzy zginęło lub dostało się do niewoli wroga.

brak amunicji, liczba wojsk, a pomoc dla obywateli Armii Radzieckiej

Już w pierwszych walkach był dobrze widoczny brak broni i amunicji. Hitler planował zdobyć kapitał pioruna, jednak mimo przewagi sił niemieckich w liczbach, jak również brak sprzętu wojskowego żołnierzy Armii Czerwonej walczyli bohatersko przeciwko wrogowi. Bohaterska obrona Kijowie w 1941 roku nigdy nie zostaną zapomniane, ponieważ żołnierze Armii Czerwonej i mieszkańcy miasta zebrali się i walczył dzielnie do stolicy.

W uzupełnieniu do jednostek wojskowych , że bronili stolicy, w obronie Kijowa i udział obywateli. Ponad 200 000 ludzi w Kijowie udał się do walki na froncie dobrowolnie. Z budowy linii obronnych przekraczających 160 000 mieszkańców pracował na codzień, którzy spotykają się w milicji.

Kijów obrony 1941. Podsumowanie ataku na kapitał

Głównym celem Hitlera była okupacja terytorium Donbasu i na Krymie. Po pierwsze, rozwój obszarów rolnych, przemysłowych, by zapewnić armii i tył zasobów. Po drugie, biorąc pod ukraińską ziemię zapewni nieograniczony postęp armii niemieckiej do swojego głównego celu – Moskwa.

Po opanowaniu Smoleńsk polecenie niemiecki postanowił uchwycić ZSRR. Hitler planował przejąć Kijów piorun, ale odważni i wolność miłujących siły Armii Czerwonej nie dać swoje prawdziwe marzenia.

Już 11 lipca wojska niemieckie próbowali włamać się i uchwycić stolicę Kijów, ale uporczywy obrony i kontrataków Armii Czerwonej nie daje błysk aby zdobyć miasto. Po tym, wróg postanowił ominąć Kijów po obu stronach i które 30 lipca wznowił działania wojenne i ataki na miasta.

07 sierpnia Airborne Brigade AI Rodimtsev odbyła kontratak. To przyczyniło się do ustabilizowania sytuacji, ale tylko na krótki okres czasu. Warto zauważyć, że doświadczenie spadochroniarzy nie mieli, a oni nie mają broni ciężkiej. Silna niemiecka piechota mogli przeciwstawić tylko duch walki, odwagę i męstwo.

Komenda radziecki zdecydował się na tworzeniu nowych podziałów i wprowadzić je do walki. To pomogło uniknąć katastrofalnych sytuacji.

Przez 10 sierpnia wróg był w stanie przebić się na przedmieściach południowo-zachodniej, ale tutaj poniósł porażkę: bohaterski opór 37. armii zmusiły wojska niemieckie zatrzymać się ponownie.

Mimo bohaterskiego oporu, aby kontynuować natarcie wojsk niemieckich, a także obrony Kijowa. Lipiec-wrzesień 1941 stał się miastem bardzo trudny okres, ponieważ wszystkie trzy miesiące wroga nadal atakować i rozbić Armię Czerwoną.

Ustawienie Kijów

Ze względu na fakt, że żołnierze Armii Czerwonej wytrwale i odważnie opór, Hitler postanowił włączyć South 2nd pole armię i 1 grupę zbiornika, który przemieszcza się w kierunku Moskwy. Muszę powiedzieć, że w tym czasie wojska niemieckie przedarł się do Dniepru na południe. Jednakże, pod koniec sierpnia, oddziały wroga przez rzekę na północ od Kijowa, w regionie Czernihów, one połączone ze swoich jednostek, które zostały nacierających od północy.

Pomimo faktu, że istnieje zagrożenie dla środowiska, Stalin nadal postanowił kontynuować obronę stolicy. Zostało to odzwierciedlone na tragedii przyszłych zdarzeń, ponieważ jeśli wojska radzieckie wycofały się po pierwszym ostrzeżeniu o środowisku, ludzkie życie nie byłoby tak dużo.

Obrony Kijowa w 1941 roku został zapamiętany na długo. Bohaterstwo i odwaga żołnierzy Armii Czerwonej nie może pomóc, ale podziwiam. Pomimo faktu, że liczba żołnierzy niemieckich prawie trzy razy Armii Czerwonej, nie z powrotem w dół i nadal bronić stolicę.

Klęska wojsk radzieckich

09 września wojska niemieckie przybył do Kijowa i otoczyli go. Pomimo faktu, że Armia Czerwona niemal łamanego, że pomimo desperackich prób przebić.

19 września wojska niemieckie udało się wejść do miasta, a także grupowanie Kijów wojsk radzieckich zostali zmuszeni do odwrotu. Komenda Radziecki podjął próbę uwolnienia otoczony okręgiem grupy Armii Czerwonej, ale to nie był udany. Wielu żołnierzy i oficerów zostało zabitych, a także przechwycony wroga. Obrony Kijowa w 1941 roku wziął niesamowitą liczbę życiu odważnych i dzielnych żołnierzy Armii Czerwonej, którzy byli gotowi zrobić wszystko dla wyzwolenia ojczyzny. Oddali życie, aby utrzymać się na ich ziemi i przekazać go w ręce wroga.

Mówi się, że przed obrony Kijowa G. K. Żukow poinformował Stalina, że siły sowieckie musi zostać przeniesione z zakola Dniepru.

Utraty życia i odwagi Armii Czerwonej

Każdy uczeń i dorosły wie, ile trwało Kijów obrony 1941 nikt nie może zapomnieć o krwawych walkach, odwagę i bohaterstwo Armii Czerwonej. Wszyscy pamiętają, jak żołnierze walczyli dla m.st. i bronili go jak mogli. Żaden z żołnierzy nie myślał o tym, jak opuścić pole bitwy i dać kapitału w rękach wroga. Zdarzenia te zostaną zapamiętane na zawsze, bo po prostu nie można zapomnieć.

Trzeba powiedzieć, że klęska Armii Czerwonej było ogromnym ciosem dla całego kraju i mocno wpłynął na dalszy rozwój Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Działania wojenne nie zginęło ponad 700 tysięcy ludzi. Oprócz ogromnych strat ludzkich, Związek Radziecki stracił praktycznie wszystkie LewobrzeŜnej Ukrainie. Z tego powodu droga do Donbasu, w Morzu Azowskim, a we wschodniej Ukrainie został otwarty dla wojsk niemieckich.

Niepowodzenie planów Hitlera

Ważne jest również, że obrona Kijowie w 1941 roku była dla wojsk niemieckich przez zaskoczenie. Walki w mieście pokrzyżowała plany Hitlera dla blitzkrieg i bezpośrednim zdobyciu stolicy. Warto też wspomnieć, że zapobiega ich postęp w kierunku stolicy, więc pomógł przygotować wojsk radzieckich do obrony Moskwy. 3 miesiące siły radzieckie udało się wzmocnić swoją pozycję w celu dzielnie i bohatersko odzwierciedlenia uderzenie wojsk niemieckich.

Konsekwencje klęski wojsk radzieckich w obronie Kijowa

Klęska Armii Czerwonej doprowadziły do tego, że droga do Polski Wschodniej, Azowskiego i Donbasu został otwarty dla wojsk niemieckich. Należy powiedzieć, co doprowadziło do odwrotu Armii Czerwonej:

  • 17 października wojska niemieckie zajęły Donbas.
  • 25 października wrogie wojska ujęte Charkowie.
  • 2 listopada wojska niemieckie udało się uchwycić na Krymie i Sewastopolu zablokować.

Wszystko długo pamiętać obrony Kijowa 1941. 1942 rok był najbardziej krwawym w Ukraina: obrony Sewastopola, działanie Charkowie, itd Trudno sobie wyobrazić, że przeżył .. sowieckiej armii i ludzi w kraju w tym czasie.

W obronie Kijowa podejmuje wszelkie możliwe środki w celu zwiększenia zdolności bojowej wojsk radzieckich. Oni bohatersko broniła swojego terytorium i odzwierciedlają ataków wroga. Trzeba powiedzieć, że straty ludzkie były ogromne. Wiele radzieccy żołnierze zostali schwytani przez wroga, ale mimo to, ich odwaga nie znała granic.

Obrony Kijowa w 1941 roku – wydarzenie, które będzie pamiętany przez długi czas dla każdego. Odwaga i bohaterstwo żołnierzy radzieckich nie pozostawia obojętnym absolutnie nikomu. Są ze wszystkich sił starał się odeprzeć ataki wroga i dumnie otvoovyvali Kijów. Klęska wpływu na dalszy rozwój działań wojennych i planami komendy niemieckiej w stosunku do miast Ukrainy, jak i Moskwie.