801 Shares 8717 views

Hiszpańskich win musujących: opis, jakość i cechy

Hiszpania jest jednym z trzech największych producentów wina. Grapevine zajmuje duże obszary – około sześć milionów akrów. Żaden kraj na świecie nie ma takich obszarów uprawy surowców do przyszłości napojów, które są eksportowane do wielu państw. Artykuł ten wprowadza czytelnika do musujących win hiszpańskich, ich opis i asortyment produkcji.


Kiedy rodzi się hiszpańskiego wina?

Ten rodzaj aktywności istniał od czasów, kiedy kraj był rządzony przez Rzymian i Fenicjan. W Hiszpanii, jest zaangażowany w produkcję wina od ponad 2000 lat. Pierwszym źródłem ze wzmianką o hiszpańskie wina sięga roku 873. Produkcja tego napoju w kraju ewoluowała dzięki Rzymianom, którzy uważnie nauczanych miejscowej ludności tajniki jego produkcji i przechowywania. Zabrali się wino w Cesarstwie Rzymskim.

W średniowieczu, hiszpańskie wina musujące stały się popularne dzięki staraniom zakonników, którzy starali się poprawić ich jakość. Do produkcji tego produktu w kraju jest traktowany z podziwem. Tak więc, w XVII wieku, burmistrz Logrońo wydał dekret, który zabrania jazdy przez bryczką po ulicach przylegających do winiarni. To, według gubernatora, boli jakość napoju.

Winery, zbudowany przez Francuzów w Hiszpanii, miała pozytywny wpływ na rozwój rybołówstwa. Zdarza się, że francuskie winnice cierpiał inwazji filoksery, importowaną z Ameryki. To spowodowało nieodwracalne szkody. Następnie francuscy winiarze są zainteresowani w regionach hiszpańskich i wdrażane tam produkcję. Są one szczególnie lubił Rioja, a wino produkowane tam przypomniał Francuzi piją ojczyznę – nie nieznanego Bordeaux.

Cava – wino musujące

Brak uroczystości w Hiszpanii, które odbędzie się bez użycia tego napoju, choć niewątpliwą kava zdobył popularność w wielu innych krajach. Hiszpańskie wino musujące produkowane w określonym regionie, który jest nazywany Cava. Przeważająca część produkcji wina znajduje się w prowincji Katalonii, Barcelonie i Tarragona.

Hiszpańskie wina musujące produkowane w kraju, w dużym asortymencie. Ale nie każdy z nich zdobył prawo być nazywany szampan cava. Nazwa ta została podana tylko do tych napojów, aby utworzyć że użycie odpowiednich odmian winogron, uprawianych przez tradycyjnej technologii, a w pewnym rejonie słonecznej Hiszpanii.

Białe wina musujące Cava Hiszpański (Cava) jest produkowane z winogron, takich jak Macabeo, Sharello, Parellada. Dla win różowych odpowiednim Garnacha, Pino Nuar, Monastrell, Trepat.

Historia powstania

Historia wina musującego w Hiszpanii sięga kilku wieków. Pierwszy występ musującego dotyczy 1872. Jej twórcą jest Don Jose Raventos, przedstawiciel jednej z najstarszych rodzajów w Hiszpanii – codorníu. Ma opanowane metody szampana, który został opracowany we Francji, oraz z powodzeniem wprowadził go w domu, w Katalonii. Obecnie prawie 100% produkcji wina musującego Cava wypada w tym regionie. Nawet w tych dniach tam z Jose drobnej produkcji tego napoju zostało ustalone.

Od tego czasu popularność hiszpańskiego wina musującego cava nie jest gorsza od innych napojów. Dowodem na to jest fakt, że jego rocznej produkcji 200 milionów butelek. To szybko wyprzedane i realizowany jest przez miejscową ludność kraju.

produkcja

Wytwarzanie podstawą Cava jest wtórna fermentacja w butelkach. Aby uzyskać najlepsze hiszpańskich win surowiec poddaje się dalej różne procedury: drogą mieszania do roztworu rozcieńczającego.

 • Kava nie jest od razu trafia do butelki. Pierwszy proces fermentacji napoju odbywa się w zbiornikach ze stali, po czym miesza się z winogron różnych odmian i wino ubiegłego roku. Dopiero po mieszance kava butelkowana, do którego dodaje się likier z drożdży i cukru.
 • Po tych przygotowaniach, usta szczelnie zamknięto, a butelki są wysyłane do przechowywania przez okres 9 miesięcy do 4 lat w ciemnej piwnicy. Wino będzie wiekiem. Twierdza napoju uzyskuje względu na dwutlenek węgla, który jest wytwarzany w butelkach. Głównym wyznacznikiem jakości służyć Cava pęcherzyków. Czym one są mniejsze i cieńsze, tym wyższa jakość.
 • Ale to nie wszystko. Napój przechodzi następujący test – proces riddling. Wynikiem tej procedury jest utrata drożdży do osadzania się widoczny okiem, który jest utworzony na szyjce. Następnie, butelka jest zamrożony, a rura jest wyciągana z tym osadem. To degorżowanie.
 • Objętość napoju musi być zgodne z normą. W związku z tym w butelce wina dodaje się do tego samego roku ubiegłego i alkohol. Ostatnim krokiem – zatykania zatyczki pojemnika, aby wzmocnić jego drucianej. Wino jest gotowe.

Co jest Kava?

Napój ten jest wykonany z różnych gatunków tradycyjną metodą szampańską. Wino musujące hiszpańskie mają szlachetny smak i aromat dojrzałych winogron. cava wytwarzanie prowadzi się przy użyciu oryginalnego sposobu, który jest całkowicie mechanizes proces riddling. Butelki otrzymuje dużą metalową konstrukcję zwaną hirasol ( „słonecznik”). Zdolność ta może pomieścić pięćset butelek. Nie ma potrzeby, aby osobno narażać proces riddling, problem zostanie usunięty.

Kava oficjalnie podzielony na różowym i białym. Pierwszy ma intensywny owocowy i kwiatowy aromat i gęsty, suchy smak. Następujące typy Cava klasyfikowane w zależności od stężenia cukrów:

 • Naturalne cava lub Bryut Natur (hiper).
 • Brut (suchy).
 • Seko (wystarczający na sucho).
 • Siedem Seko (półwytrawne).
 • Siedem Dolce (półsłodkie).
 • Dolce (słodkie).

Jeśli masz pytanie, „jak wybrać musujące hiszpańskie wina” zwrócić uwagę na producenta napojów. Do najbardziej znanych firm:

 • "Kastellblanch". Produkuje takich znanych hiszpańskich win musujących) (najlepiej jak „Brut-Zero” i „Kristal Seko”.
 • "Castillo de Perelada" – znany z takich napojach jak "Grand Klaustro" i "Perelada".
 • "Codorníu" – słynie z wielkich win "codorníu", "Ana De codorníu", "Non Plus Ultra", "Wielki codorníu".
 • "Gonzales i Dyuboks" – tworzy doskonały produkt, "Juan Perico".
 • "Hill" – jest producentem napoju "Oro Reserva Cava Brut".

Jak cieszyć się cava?

Napój ten powinien nie tylko pić, ale także odbierać w tym samym czasie zabawy. Aby rozpocząć podnieść wielką firmę, w której czujesz się komfortowo. Równie ważna jest przekąska. Do tego wina doskonały owoce, owoce morza, jaja i różnych serów.

Napój podawane schłodzone. Mieszaninę reakcyjną wylano do wysokiej szklanki w kształcie tulipana lub fletu. Tak długo utrzymuje smak wina. Przez przezroczyste szkła koloru widoczne i dobrze zmieniać się wielkość pęcherzyków, który jest określony przez jakość napoju. Wlać do szklanki wina musującego uważać, aby ciecz spływała po ścianach. Do góry nie wylać.

Jakie potrawy są stosowane z różnych win?

Niewątpliwie najlepsze są hiszpańskie wina. Omówienie smakowitości można kontynuować w nieskończoność. To zależy od preferencji każdej osoby. Ale w Hiszpanii obserwować tradycje w zakresie korzystania z wina, z których każdy typ jest w połączeniu z konkretnym naczyniu. Na przykład, jednym z najlepszych aperitify zwany kava i sherry. Przez warzywami odpowiednie napoje z różowym winogron. Cava, spłukiwane z suszonych owoców i potraw mięsnych i sherry – paella, tradycyjny posiłek kraju wina.

Przy wyborze alkoholu powinny być zgodne z podstawową zasadę: wino i jedzenie nie powinno być znacznie różnią się kolorem. Dlatego, czerwone wino jest lepiej jeść ser i mięso, a biały – owoce morza.

Rodzaje Hiszpania Beverage

Klasyfikacja hiszpańskich win to skomplikowany system, który na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne. Zbudowany na podstawie prawnej, to wzbudza szacunek. Tak więc, prawo ustanowić rodzaj winnic i wino napój wpływa na jakość i miejsce pochodzenia. Zatem, wina hiszpańskie:

1. stołowe. Do produkcji tych napojów wykorzystujących kilka odmian winogron. Jednak kategoria ta może obejmować aperitify, nie jeden z vintage. Jest to najniższy poziom klasyfikacji, a w związku z tym umieszczone na ich minimalnych wymagań. W rezultacie, gama produktów jest bardzo szeroki. wina stołowego w Hiszpanii można kupić przez szkło, pakowane w worki papierowe lub drogich butelki.

2. rocznik (jakościowo), które są podzielone w zależności od miejsca pochodzenia,:

 • wino ze specjalnymi nazwami, które nie są fabrycznie;
 • napoje z marką;
 • Wina, które są unikalne ze względu na ograniczony obszar, w którym są produkowane.

Jak odróżnić dobro od zła hiszpańskiego wina

Wina zawierające pęcherzyki musujący i musującego. Różnią się one w zależności od ciśnienia. W butelce z szampanem ciśnienie to powinno być 5-6 atmosfer. Najlepsze hiszpańskie wina musujące naturalnie ssać pęcherzyki, które są wynikiem fermentacji. win musujących zwykle słodzenia oraz ich sztucznie wprowadzony dwutlenek węgla. Tanie napoje gazowane zawierają duże ilości różnych niepożądanych składników. To wino nie powinno się kupować.

Najlepszym wino musujące w Hiszpanii jest uważany kava – białe lub różowe wino. Jest produkowany w sześciu regionach kraju. Jakie są wina hiszpańskie, w zależności od odmiany winogron użytych do produkcji napojów. Dobry kava powinny być blady kolor z orzechowym smaku i przyjemnym zapachu cytrynowym.

Lista win (Hiszpania): lista marek wina

Hiszpania słynie z produkcji wina, i jest uważana za najbardziej prestiżowej dzielnicy La Rioja. Tutaj, pozytywny wpływ na lokalnych winnic mikroklimat, utworzona pod wpływem Oceanu Atlantyckiego i rzeki Ebro, w dolinie, gdzie winogrona uprawiane są pyszne. Największe sukcesy jego odmiany jest Tempranillo.

Zaawansowane region Katalonii do produkcji win musujących jest Penedes. Jej klimat pozwala rośnie doskonałe winogrona że kocha ciepło i wilgoć. Jest hiszpańskie wina musujące produkowane są tutaj Kava.

Największy obszar winiarska w Europie – La Mancha. Tu rosną winogrona jest trudne. Z dwunastu miesięcy roku dziewięciu jesieni do zimy. W związku z tym, nie każdy rodzaj kultury zakorzenić w takich trudnych warunkach klimatycznych. Ale Airen winogrona, to średnio nadaje, tu jest uprawiana na dużych obszarach.

regionu Ribera del Duero słynie z produkcji najdroższych elitarnych win Hiszpanii. Tutaj przez klimat stworzył wszystkie warunki dla wzrostu surowców wysokiej jakości.

Hiszpania Beverage

Najlepszą rzeczą na świecie jest hiszpański wino. Wina Hiszpanii, rodzaje, które są przedstawione w szerokim zakresie, mają tysiące tytułów. Oto niektóre z nich:

1. Rioja – najbardziej rozpoznawalny w hiszpańskim winem. Zazwyczaj ludzie zebrali sposób, oferują drink Rioja. W rzeczywistości, w tym tytule zestawione samo pojęcie regionu winiarskiego, który produkuje wino i różnego rodzaju. Sam obszar obejmuje:

 • w północno-zachodniej części, który poddaje się największe wpływy Oceanu Atlantyckiego, co czyni chłodnym klimatem;
 • Strefa Południowo-Wschodniej, o powierzchni doliny Ebro (klimat jest gorący i suchy);
 • tak zwany obszar kusochkovuyu że kiedyś kraj Basków – klimat śródziemnomorski, ale z zastrzeżeniem wpływem Atlantyku.

2. Sherry – obwarowany hiszpańskiego wina. Hiszpańskie wino jest trudno sobie wyobrazić bez tego napoju. W swojej produkcji specjalnej technologii, przewidujące dodanie alkoholu. Napój ten jest wykonany z winogron zebranych we wrześniu, który jest umieszczony w wielkich dębowych beczkach (600 litrów) przez okres do kilku miesięcy (fermentacji). Zimą wino jest wyjaśnione, a to przenosi się do innego podobnego pojemnika, który jest umieszczony w piwnicy do wieku trzech lat. Wsadzili szczebel czterech sztuk każda. Jak starzenie napojów beczkowych przegrupowanego od dołu górnej warstwy. Wino spożywane z dolnej baryłki. Najczęstszą odmiana jest sherry Fino. To jest zawsze biały i wino suche.

3. Sangriya wytwarzane z dodatkiem olejki cytrusowe i gazowanej wody czerwone lub białego wina, co zajmuje 50% objętościowych. Zawartość napoju może być pulpy lub skórki.

4. Malaga produkowane przy użyciu trzech rodzajów zacieru, który działa jako soku:

 • wynikające z dojrzałym winogron;
 • lekko ściśniętym;
 • otrzymanego konwencjonalnym przędzenia.

Każdy rodzaj brzeczka jest fermentowana i wieku oddzielnie. Ponadto, Malaga jest produkowany przy użyciu prostych win. Taki słodki deser na bazie herbaty biały winogron charakteryzuje się dużą ilością odmian w zależności od zawartości cukru, kolor siły. Obecnie, to wino jest gatunkiem zagrożonym. Fakt, że jest wykonana z rodzimych odmian winorośli, a to w przeważającej części, stracił w ubiegłym stuleciu w wyniku epidemii filoksery.

Różowe

Jest uważany za pasierba niekochany. Hiszpania Populacja dwuznacznie odnosi się do produktu, który kolor. Wielu uważa go „niedokończone”. Chociaż różowych win produkowanych z tej samej technologii jak czerwona. Jedyną różnicą jest to, że winogrona są oczyszczone z powłoki wcześniej. Ma to zapewnić, że nie są one zbyt intensywne w kolorze wina.

Jeśli odrzucimy hiszpańskich uprzedzeń, może w pełni cieszyć się i różowe wino, Rosado na przykład za to schłodzone. Napój ten doskonale uzupełnia dania drobiowe, wędliny i różne sałatki.

odmiany winorośli używane do produkcji win hiszpańskich

W każdym obszarze Hiszpanii są uprawiane są odmiany winogron, które dają najwyższe plony To na jego ziemie. Częściej niż inni w produkcji win hiszpańskich surowca z następujących odmian:

 • Viura – miejsce jej wzrostu jest Rioja i Nawarra. Owoc zawiera duże ilości kwasu i alkoholu. Z tych winogron produkowane są wina białe aromatyczne.
 • Airen – najczęstsza odmiana białych winogron.
 • Tempranillo – jest głównym jagody wina w Rioja. Owoc ma bardzo intensywny czarno-fioletowy kolor. Jest uprawiany nie tylko w tym regionie. Ale jest to winogron ma inną nazwę.
 • Mairasia – uważana za jedną z głównych odmian białych winogron. Katalonia i Rioja są najlepsze miejsca do jej uprawy. Tego typu wina produkowane kulturę miękką, delikatny smak.
 • Moscatel – należy do najstarszych odmian. Te winogrona są niezbędne do produkcji win deserowych.

Jaka jest różnica między różowym i białym winie?

Wiedzieć wszystko o winach hiszpańskich jest po prostu niemożliwe. Ale niektóre umiejętności są niezbędne, zwłaszcza dla tych, którzy chcą podróżować do Hiszpanii. Tak więc, różowe wino ma przyjemny aromat truskawek i płatków róży, wyraźnie czuł odcień przypraw. Najlepsze są te, które są wykorzystywane do produkcji bursztynowego odmiany winogron Tempranillo Rioja i posiadające smak dojrzałych wiśni.

Białe wino produkowane w Katalonii i ma zapach alpejskich ziół i egzotycznych owoców. Czułem się lekko cytrusowy smak.