856 Shares 8288 views

Kto jest Erik Prince? Prywatna firma wojskowa Blackwater

Pierwsza pisemna wzmianka o zjawisku takim jak naemnichestvo odnosi się do IV wieku pne. e. Oczywiście, ludzie, którzy biorą udział w konflikcie zbrojnym na jednej stronie lub inny jest tylko dla zysku, były wcześniej. Mimo tych wszystkich humanistycznych osiągnięć ludzkości, mają dzisiaj. Co więcej, w tej chwili istnieje kilka firm wojskowych zaangażowanych w dostawach najemników, najbardziej znany z których – Blackwater (obecnie Academi) – stworzył „pieczęć” Erik książę.

rodzina

Erik książę urodził się 6 czerwca 1969 roku w małym miasteczku w Holandii , Michigan. Jego ojciec, Edgar i jego żona Elsa w tym czasie miał już trójkę dzieci. Książę rodzina od kilku pokoleń głosił poglądy pravohristianskie.

Ojciec przyszłego króla najemników zaczynał jako sprzedawca, otrzymując jedynie 40 centów za godzinę. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy, on zgromadził wymaganą ilość, aw 1965 roku założył firmę w produkcji maszyn do odpływu karoserii księcia Maszyn Corporation. Wkrótce przedsiębiorca skonfigurować produkcję i inne części. Pozwoliło to Edgar Prins poszerzyć swoją działalność w jak najkrótszym czasie, aby przynieść zysk do sześciu cyfr. Jednak nie była to granica, a wkrótce rodzina już miała sieć firm i nieruchomości całkowity koszt $ 1 miliarda.

W roku 1970, opatentowana osłona przeciwsłoneczna firma Edgar Prince'a i sprzedał 5000 egzemplarzy General Motors. W 90 lat, wytwarzanie takich produktów przedsiębiorstwa spółki wynosił 20 000 sztuk. dziennie. Ponadto, w 1980 roku w wyniku małżeństwa z siostrą Erica potomek jednego z najbardziej wpływowych „republikańskich” klanów rodzinnych US książę nabył niezbędne połączenia na scenie politycznej kraju.

dzieciństwo

Zatem Erik książę dorastał w bardzo zamożnej rodzinie. Po tym wszystkim, jego ojciec pracował co czwarty dorosły mieszkaniec ojczystej Holandii. Jednak jego rodzina miała silną tradycję przepisywania Puritan aby utrzymać dzieci w surowości. Jego ojciec uwielbiał podróżować z rodziną. Wspólnie przemierzali świat. Nastolatek Erik książę udał się do Niemiec, gdzie odwiedził obóz koncentracyjny Dachau, jak i Berlinie Zachodnim. Według jego matki, podróż zrobił duże wrażenie na młodym człowieku, pozostawiając niezatarty ślad w jego duszy.

nauka

Jako dziecko Erik Prince (data urodzenia: June 6, 1969) uczęszczał do szkoły chrześcijańskiej. Po jej zakończeniu wstąpił do United States Naval Academy, a odwiedzane przez 3 kadencje. Wkrótce jednak ścisła dyscyplina i porządek, które panowały na uniwersytecie, był zmęczony, a w 1992 roku młody człowiek został przeniesiony do Wydziału Ekonomii Hillsdeylskogo college'u. Równolegle do studiów Erik Prins, którego zdjęcie pokazane są w artykule pełnił funkcję strażaków ochotniczych i nurków dla Hillsdale County Sheriff.

Początki kariery

W 1990 roku książę stał stażystką w Białym Domu pod Dzhordzhe Bushe – starszy. Jednak szybko rozpoczął współpracę z senator z Kalifornii, kongresman Dan Rohrabaherom, byłego przemówień dla prezydenta Ronalda Reagana. Nowa kaseta pochwalił Erica, nazywając go „jasny młody człowiek.” W wieku 21 lat, Prince dobrowolnie poszedł szukać masowych grobów przeciwników reżimu Daniel Ortega, a później popełnił raport, który udało mu się je znaleźć.

Obsługa w United States Navy

Po studiach, Erik Prince, którego działalność w tej chwili jest związane z Chin zabezpieczenia logistycznego, ukończył szkoły oficer kandydata, aw 1992 roku został mianowany oficerem floty US Naval.

Stał się „Lew morski” oraz w ramach 8. kadrze udział w misjach wojskowych w Haiti, na Bliskim Wschodzie i na Bałkanach. W okresie służby jako część amerykańskich sił specjalnych Erik Prins spotkałem wielu dzielnych wojowników, który później stał się jego lojalnym asystentów i współpracowników. W swojej autobiografii, twierdzi on, że zapotrzebowanie na prywatne edukacyjnych centrów szkoleniowych dla szkolenia operacji specjalnych, zdał sobie sprawę podczas wojen jugosłowiańskich z początku 1990 roku.

Kariera w biznesie

W 1995 roku zmarł jego ojciec Erika Prinsa. Pracować szesnaście godzin na dobę, również w weekendy i święta w ciągu ostatnich 2 lat, nie są najlepszym sposobem wpływ na zdrowie Biznesmen pracoholikiem, a jego serce dało się. Eric zrezygnował i przejął kontrolę nad rodzinnym biznesie. Pracował bez wytchnienia, ale wkrótce po tym jak jego matka zdecydowała się sprzedać księcia pralce Corporation.

Nowy właściciel spółki była firma Johnson Controls, który zapłacił panią księciu $ 1,35 mld USD w gotówce. Od wielu pracowników pracuje w towarzystwie ojca Erica od momentu jej powstania, w umowie kupna / sprzedaży zawierała klauzulę, że stary personel nie powinien być zwolniony w ciągu najbliższych 10 lat. Jednak, jak to często bywa, nowy właściciel natychmiast dokonał redukcji 2/3 pracowników i zmienił nazwę firmy, ale obiecał pozostawić go bez zmian. Część pieniędzy uzyskanych za sprzedaż w firmie rodzinnej, udał się do Erica, który zdecydował się zainwestować w niezwykły biznesu.

Utworzenie firmy Blackwater Worldwide

Erik Prince, którego biografia jest w jego wczesnej młodości wiesz, przeniósł się do Virginia Beach w 1997 roku. Tam założył szkołę dla szkolenia Blackwater Worldwide Operacji Specjalnych. W tym celu przed książę kupił 6000 akrów ziemi w pobliżu przepaści wielkiej bagnach Karoliny Północnej. Muszę powiedzieć, że władze miasta i jego mieszkańcy początkowo zareagowali bardzo negatywnie do idei tworzenia paramilitarnej składowisko w pobliżu ich domów. Jednak Prins był w stanie przekonać ich, że nowy ośrodek szkoleniowy będzie służyć dobrobytu Virginia Beach.

Pod koniec 1998 roku, Blackwater Worldwide baza miał kilka sal konferencyjnych, kilkunastu klasach na lekcjach teoretycznych, sklep, wygodne salon, jadalnia, arsenał z oddzielnym pomieszczeniu do czyszczenia broni, jak również pokoje z telewizją satelitarną dla VIP-gości, którzy zdecydowali przejść „szkolenie podstawowe”. W tym samym roku firma zorganizowała i przeprowadziła na swoim terytorium fotografowania konkurencja shoot-out w BW. Wzięli w niej udział przedstawiciele organów ścigania jednostek wojskowych USA.

Później, książę wielokrotnie zauważyć, że Blackwater Worldwide stworzył firmę z powodu ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku. Według niego, co się tam stało, to naprawdę przeszkadza, i zdał sobie sprawę, że nie może siedzieć bezczynnie i głosić. Początkowo książę działał jedynie jako „portfel” nowej spółki, a wszystkie programy opracowane E Clark, który przed przejściem do Virginia Beach od 11 lat pracował jako instruktor w sprawie użycia broni palnej w jednostce „lew morski”.

Działalność firmy „Blackwater”

Założenie spółki zbiegła się z firmą Książęcego w celu zmniejszenia amerykańskiego Departamentu Obrony wydatków, inicjatorem której był Dik Cheyni. W całych swoich funkcji logistycznych wojska z planem, nie wiążą się kierować operacje bojowe, były one zostać przekazane do firm prywatnych. W pierwszej kolejności Pozbyłem wojskowych baz szkoleniowych towarowych, wśród których byli szczerze nieaktualne, w tym wbudowany w czasie II wojny światowej.

Tak więc pojawienie się prywatnego ośrodka szkoleniowego, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, była punktualna i usługi firma „Blackwater” natychmiast stał się popularny. W latach 1997 i 2010 firma otrzymała księcia US $ 2 mld USD zamówień rządowych dla bezpieczeństwa. Z ponad 1,6 mld euro na język niesklasyfikowanych umów federalnych, o których informacje są tajne i nie zostaną ujawnione.

Ponadto, od 2001 do 2010 roku, Centralna Agencja Wywiadowcza przekazała firma „Blackwater” 600 milionów $. Na pierwszym dziesięcioleciu po założeniu była pomysłem Prince, największy z trzech prywatnych firm ochroniarskich z amerykańskiego Departamentu Stanu, zapewniając, że amerykańskie ambasady i baz wojskowych stacjonujących za granicą, 987 ochroniarzy.

Przez wiele lat w obozie szkoleniowym Książę przygotowanie policyjne stanów Wirginia i Karolina Północna. Pojawił się nawet przedstawiciele wydziałów ścigania z sąsiedniej Kanady. Ponadto, firma „Blackwater” uzbrojonych żołnierzy widziano na ulicach Nowego Orleanu podczas powodzi. One patrolowane aby zapobiec grabieży faktów i zapobiec innych przestępstw przeciwko życiu i własności obywateli w niebezpieczeństwie.

Misja w Iraku

Firma „Blackwater” zapalił się w najgorętszych miejsc na świecie. W szczególności, jego oddziały w Iraku pojawiły się niemal natychmiast po obaleniu Saddama Husajna. Od 2003 roku, ochrona głowy administracji cywilnej Iraku Paul Bremer został oficjalnie przydzielony do pracowników spółki. W tym przypadku, liczba żołnierzy Blackwater, którzy brali udział w wojnie w Iraku, dokonał ponad 10 000 osób.

Według amerykańskich mediów, utrata księcia najemników w Iraku wynosiła około 780 osób. Co ciekawe, liczba ta nie uwzględnia w oficjalnych statystykach strat wojennych. To, oczywiście, było pod ręką, administracja Busha, który już został skrytykowany za dużej liczby zgonów w Iraku. Ponadto Blackwater najemnicy przestępstwa nie należą do kategorii wojny.

Krytyka firmy „Blackwater”

Chociaż Erik Prince, prywatnej firmy wojskowej , który był jednym z pierwszych w swojej dziedzinie, zawsze powtarzał, że był bliski idei humanizmu, ale pod warunkiem, Blackwater wielokrotnie w centrum skandali. Jedno z takich zdarzeń była masakra na placu Nisour we wrześniu 2007 roku. Wtedy pracownicy firmy otworzył ogień na placu w Bagdadzie, zatłoczonym, zabijając 17 irackich cywilów i poważnie raniąc 20 innych.

„Blackwater” krytyka organizacji kontynuowane po prezydent Barack Obama objął urząd w 2008 roku. W wywiadzie, książę powiedział, że większość negatywnych informacji, które krążyły o nim i jego firmy, wiąże się z polityką. Według niego, choć dał siebie i swoją firmę do dyspozycji CIA gdy polityka zmieniła, to postanowił „zrzucić z pociągu”.

Niemniej jednak, w 2010 roku, administracja Baraka Obamy zawarła z firmą „Blackwater” kontrakt o wartości 120 mln US $. Ponadto, CIA wykonane Prins zamówić usługi wartość na 100 mln $. Trzy lata później, założyciel firmy „Blackwater” zaproponował rząd libijski stworzyć armię najemników z byłych australijskich sił specjalnych, aby przejąć kontrolę nad wschodnich regionów Australii. Później książę zaproponował utworzenie w Libii do prywatnych usług brzegu na zawieszenie przepływu uchodźców do Europy. Teoretycznie, aby sfinansować projekt powinien być Unię Europejską i Libii. Jak zostało przez księcia, finansowanie miało być kosztem kwot pozostających na zablokowanych kontach Kaddafiego. Te pomysły nie były obsługiwane w Unii Europejskiej i nie zostały wdrożone.

Istnieją również doniesienia, że w 2014 roku, książę udał się do Nigerii, gdzie zaproponował 1,5 mld dolarów do rezygnacji z radykalnej organizacji „Boko Haram”, a także zablokować wszystkie kanały kradzież ropy w kraju. Propozycje te nie zostały również przyjęte.

Trump i Erik Prins

Podczas ostatniej kampanii prezydenckiej, biznesmen poparł kandydata Republikanów Donald Trump. Jednocześnie nie powierzono żadnych oficjalnych zadań. Wiadomo na pewno, że w grudniu 2016 roku książę odwiedził nowojorskim biurze zespołu przejściowego Trump w Nowym Jorku. W kwietniu 2017 roku stwierdzono, że Trump i Erik Prins były tak zaznajomiony, prezydent poprosił go do 11 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Władimira Putina na Seszelach. Celem konsultacji miało być wyjaśnienie stanowiska Rosji w kwestii współpracy z Iranem. Aby przetestować ten cel dochodzenia został uruchomiony, który jest prowadzony przez CIA.

Jako członkowie administracji prezydenta USA, a Dmitrij Pieskow kategorycznie zaprzeczył przygotowuje tajne spotkanie. Sam Erik Prince, którego życie osobiste jest przedstawiony poniżej, odmówiono również fakt jego udziału w organizacji nieformalnych negocjacji. Ponadto wyraził zdziwienie faktem, że wywiad z jego kraj jest zajęty szpiegostwo na jej obywateli, a nie polowanie na terrorystów.

Niemniej jednak wszyscy wiemy, że założyciel firmy „Blackwater” zdobyłem 250 tysięcy dolarów na kampanię 45. prezydenta USA. Ponadto, w kręgach politycznych Stanów Zjednoczonych nie jest tajemnicą, że najbliższy doradca Trumpa Stiven Bennon i Erik Prince – bliskich przyjaciół, a ostatnia siostra został mianowany Ministrem Edukacji.

Armia najemników w Emiratach

W 2011 roku rząd ZEA podpisały umowę ze spółką Reflex odpowiedzi, który był kolejnym pomysłem Blackwater założyciela. Umowa przewiduje szkolenia zagranicznych najemników do walki z terroryzmem, bezpieczeństwo wewnętrzne Zjednoczonych Emiratów Arabskich i tłumienia powstań i zamieszek w wynajętych łagrów.

żołnierzy szkolenia nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, byli zaangażowani przez doświadczonych instruktorów. Zdecydowana większość pracowników odruchy, zaangażowanych w świadczenie usług, zgodnie z dokumentem podpisanym z kierownictwem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, byli dawni sił specjalnych ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii i francuskiej Legii Cudzoziemskiej.

Niedawno ogłoszono, że Erik Prins (Erik Książę) wyświetla jego prywatną armię Stanów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego najemnicy zostały wysłane do USA na 70 samolotów. Nie ma informacji, że prezydent Trump więc postanowił zapewnić sobie poparcie swych wojsk, które dla pieniędzy gotowi wykonać każde zlecenie.

W służbie Pekinie

Na początku maja 2017 roku, wiele gazet i zasobów internetowych na całym świecie rozpowszechniania informacji, że rząd Chin zaprosił byłego dyrektora Blackwater, aby chronić Wielką Silk Road. W tej chwili Erik Prince szef Hong Kongu Frontier Services Group (FSG). Firma buduje dwie bazy operacyjne w zachodnich Chinach – Yunnan i Xinjiangu. W wywiadzie dla Financial Times Erik Prins (Blackwater w tej chwili nie ma już własne) wyjaśnił, że FSG – to nie jest wojsko, ale firma logistyczna, której działania mają na celu promowanie Chin do „rozwoju handlu”. Jednocześnie zauważył, że bezpieczeństwo jest częścią procesu logistycznego. W tym przypadku, Prince podkreślił, że jego pracownicy nie są uzbrojeni, ale nie jest to funkcja bezpieczeństwa.

życie osobiste

Głównym osiągnięciem, z którego do dziś jest dumny Erik Prince, – Blackwater – jeden z pierwszych armii handlowych na świecie. Poza tym, on jest założycielem i innych firm, aby monitorować działania, który musiał być stale w ruchu. Pomimo tego, że wielokrotnie zostać ojcem dwukrotnie żonaty.

Pierwsza żona biznesmena i byłego „Lew morski” – Joan – zmarł na raka w 2003 roku. Podczas gdy ona była chora na księcia miała romans z nianią swoich czworga dzieci, Dzhoannoy HOUK. Na swoim koncie, Eric należy stwierdzić, że nie szczędził wysiłku i pieniędzy, aby umieścić swoją żonę na nogach. Jednak wszystkie wysiłki były daremne.

W rok po śmierci małżonka żonaty Eric Hawk, który od dawna niosąc cały ciężar opieki i wykształcenie swoich starszych dzieci. Drugie małżeństwo w Prince urodziła trzy kolejne dzieci. Jego najmłodsze dziecko, Charles Donovan został nazwany na cześć Williama Wild Bill Donovan.

Teraz, gdy wiesz, kto jest Erik książę. Działalność tej osoby jest pełen tajemnic, z których wiele jest prawdopodobnie o wiele więcej lat będzie tajemnicą. Prins nie jest jeszcze 50, a jego ambicja i zdolność do osiągania swoich celów dawno stała się synonimem. Dlatego też, najprawdopodobniej w najbliższych latach, nazwa dawnego „Mosca kota” ponownie w centrum uwagi światowych mediów.