291 Shares 5703 views

Zapalenie wyrostka robaczkowego: przyczyny

Choroba ta jest zapalenie wyrostka robaczkowego dodatku (kątnicy). Jest to dość powszechne w naszym kraju. I jest uważana za najczęstszą chorobą jamy brzusznej. Często wymagają pilnej interwencji chirurgicznej. Uruchamiając formę albo więcej niż dwa dni stary dodatek może wybuchnąć. W takim przypadku, występuje krytyczny. Dlatego bardzo ważne jest, aby zdiagnozować i przeprowadzić operację.


Zapalenie wyrostka robaczkowego: Objawy, powoduje choroby

Więc dlaczego jest to nasila? Zbadajmy, jak pojawia się zapalenie wyrostka robaczkowego. Nadal nie ustalono przyczyny dzisiaj na pewno. Trudno jest powiedzieć, z jakiegoś powodu, staje się stan zapalny. Jednak badania pokazują, że choroby te dwa warunki są niezbędne dla jego rozwoju. Pierwszy – obecność bakterii w jelitach jest to konieczne, druga – blokada dodatku świetlnego kału różnych nasion lub wgłębień. Czasami, w dodatku, a znalezienie ciał obcych, takich jak małe części z zabawkami.

Choroba zaczyna się od bólu, ale niezależnie precyzyjnie ustalić jego położenie nie jest zazwyczaj możliwe. Człowiek myśli, że ma ból brzucha, ale pięć godzin później ból zaczyna się skupić w prawej okolicy biodrowej części ciała. W dodatku mogą być ogólnie ustawione w różny sposób, w zależności od indywidualnej struktury ciała.

W normalnym położeniu bólu dodatek występuje w odpowiednim okienku. Jeżeli dodatek jest nieco wyższa, to pojawia się pod żebrami po prawej stronie. Jeżeli proces jest na dole, wówczas występuje ból w obrębie miednicy. Dodatkowo, można rozpocząć wymioty i czasami biegunka.

Są też inne objawy, które może określić nasilenie: ciemne zabarwienie moczu, suchość w jamie ustnej (głównie język), gorączka (często do 40 stopni). W okresie ciąży, gdy kobieta znajduje się w pozycji leżącej na plecach, to pojawia się ból przełomie ciała od lewej do prawej strony.

diagnostyka

Przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego jest nadal niejasna, i określić ich nie jest tak łatwo. Objawy różnią się w zależności od lokalizacji zapaleniem wyrostka robaczkowego. Diagnoza odbywa się na podstawie analizy krwi (w którym znajduje się wiele innych białych ciałek krwi) i moczu (ilość białka zwiększyła). Rentgenowskie prowadzi się stosunkowo rzadko, gdyż nie jest ustalenie dokładnego rozpoznania. Poprzez obrazy ujawniły tylko kału kamień zatyka proces otwierania.

W celu określenia ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego jest dalej ultradźwiękowego. Czasami – skanowanie komputera. Dzięki niemu obraz dodatku powiększony. Jednocześnie może być łatwo widoczne i tkanki jelitowe, które nie zmieniło.

powikłania

Jednym z najczęstszych powikłań – perforacja. Może to prowadzić do akumulacji periappendikulyarnomu ropnia (zainfekowanych ropą) lub dyfuzję otrzewnej (zapalenie występuje w tym samym czasie, w jamie brzusznej). Przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego w ostrej formie: błędna diagnoza i opóźnienie w leczeniu.

Niedrożność jelit jest znacznie rzadsze. To może wystąpić, jeśli zapalenie całego procesu zatrzymuje mięśni jelit, która zapobiega przedostawaniu się kału na nim. Brzuch jest zawyżona, a tam są wymioty i nudności. Część cienkiego, która jest umieszczona powyżej miejsca, w którym przerywana ciągłości, wypełnioną gazem i cieczą.

Jednak najważniejszym i niebezpieczne powikłanie – zakażenie krwi (inaczej – sepsa). Ten bolesny stan gdy bakterie dostania się do rozprzestrzeniania krwi w całym organizmie. Powikłaniem może nawet doprowadzić do śmierci.

leczenie

Jak leczyć zapalenie wyrostka robaczkowego? Jego przyczyny mogą być bardzo różne. Na przykład, czasami pogarsza pojawia się powikłanie choroby żołądka lub jelit. Ale po prostu jedzenie nasion z łuski mogą również powodować zapalenie wyrostka robaczkowego. Jeśli tak jest, że pojawił się, a potem, że nie było żadnych negatywnych zdarzeń niepożądanych nie może podejmować żadnych środków przeczyszczających lub środków przeciwbólowych, a nawet więcej, aby umieścić termofory. Najlepiej jest umieścić w miejscu, które boli, coś chłodnego i natychmiast wezwać karetkę. Jeśli wyrostka potwierdza, a następnie proces jest usuwane przez jedno z czterech dróg: Typowy wstecznym, laparoskopowych i przezskórnej.

Okres pooperacyjny

Kiedy prosty płynących postać choroby pacjent nawet w pierwszym dniu po operacji może rozpocząć powoli toczyć się na łóżku, w drugim – usiąść na trzecim lub czwartym – up. Jedzenie może być dopiero trzeci dzień, a powinno być płynne lub papkowate. Już szósty dzień zwykle iść na żywność dietetyczna.

dzieci wyrostka robaczkowego

W pierwszych latach życia jest niezwykle rzadkie. Zazwyczaj występuje po 7 latach. I początkowe objawy mogą być bóle brzucha. To nie mówi konkretnie o chorobie, ponieważ ten objaw może wystąpić z innych przyczyn. Jednakże, skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, że jest nadal konieczne. Dlaczego wciąż może być zapalenie wyrostka robaczkowego? Jego przyczyny mogą leżeć w odżużlania przewodu pokarmowego lub infekcja dostaje się do ciała.

Zapalenie może być ostre lub przewlekłe. Ta ostatnia forma jest diagnozowana najczęściej u dzieci. W tym przypadku dziecko ból pojawia się nagle, od razu zaczyna się nudności, a nawet wymioty. Kilka godzin później ból przemieszcza się w dół do żołądka i zaczyna pulsować w pobliżu kątnicy. Podczas kaszlu lub próbować położyć na lewym boku, to jest zwiększona. Gdy ten zacznie wyschnięcia w ustach, mogą pojawić się zaparcia lub biegunki.

Z małymi dziećmi do 7 lat musi być bardzo ostrożny z takimi objawami jak zidentyfikować wyrostka robaczkowego w ogóle jest to trudne. Bo ci powiedzieć, gdzie boli, i że po prostu nie mogę.

Przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci i młodzieży. Dlaczego on tam jest?

W okresie dojrzewania, choroba jest bardzo powszechne. W ogólnym zaostrzenia wiosną lub jesienią. Przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci i młodzieży: w większości przypadków choroba występuje z powodu obniżenia odporności. W wyniku tego, korpus nie może oprzeć się wirusy i bakterie, w dodatku zostaje zainfekowany, wywołując stan zapalny.

Inne przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci może powodować zmiany w diecie i naruszenie funkcji żołądka. Często odgrywa ważną rolę nieostrożne korzystanie z nasion, orzechów i owoców jagodowych. Dzieci często połknąć łuski, muszle, małych kości, więc rodzice powinni dokładnie ich monitorowania. Również powodować choroby może nawet zwykłe robaki.

Jak ciało dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, dokładna diagnoza może być bardzo trudne. Dziecko ma rozwój choroby jest znacznie szybciej niż dorosłego. Dzieci stają się apatyczne, jest gwałtowny spadek apetytu, dreszcze, nudności, zaparcia i ostrego bólu brzucha. Temperatura może być podwyższona do 40 ° C.

dorośli

Wiele ostrych przypadków występuje w wieku od 20 do 30 lat. Zapalenie wyrostka częściej u kobiet ciężarnych z predyspozycją do chorób przewodu pokarmowego i cierpią na zaparcia. Chociaż patologia seksu nie zależy. Osoby, które często pojawia się zapalenie wyrostka robaczkowego? Przyczyny jego grubsza taka sama w każdym wieku. Jednak proces niedorozwiniętych dzieci i jest łatwo opróżniany, a u dorosłych – wręcz przeciwnie. W związku z tym ostatnim, który cierpi na chorobę więcej.

Przyczyny wyrostka u dorosłych może to być dowolny jelita grubego, uraz jamy brzusznej, zapalenie przewodu pokarmowego, zakażenia lub ślimakowej. Ponadto, lekarze uważają, że przyczyną może być nadużywanie jedzenia białka.

Ostra forma

Co wywołuje ostre zapalenie wyrostka robaczkowego? Przyczyny tych form: po pierwsze w procesie zamykającym, drugi – gronkowców wchodzącej w nią, Escherichia coli, paciorkowce i enterokoki. Są one ze sobą powiązane, ponieważ w obu przypadkach stwarza idealne warunki do szybkiego wzrostu bakterii. W pierwszym przypadku, zawartość prowadzi do przeciążenia i zapalenie ściany dodatku, podczas gdy ten ostatni jest uruchamiany w momencie wystąpienia przegięcia i jelitowego opróżniania niemożności.

Na Zachodzie lekarze zidentyfikowali pojedynczy przyczynę pogorszenia – gdy w procesie upadku fuzobakterii powodujących martwicę w swoich tkankach. Zakażenie rozwija się szybko i powoduje ropę i stan zapalny. Na Zachodzie powszechne leczenie zachowawcze, ale jest rzadko stosowany w Rosji.

Inną przyczyną ostrego zapalenia wyrostka .. Jersinioza, dur, gruźlica, amebiaza, itp Ponadto, proces przebiega łatwiej wskutek nadmiernego tworzenia białek w organizmie, a to prowadzi do ich szybkiej dezintegracji w jelitach, a górną proces gnilny. Wydzielono także jako oddzielny przyczyny skłonnością do zaparć, w wyniku którego nie ma terminowe wypróżnienia i stworzył warunki do szybkiego wzrostu bakterii.

appendicism

U dorosłych, jest rzadko rejestrowane, nie więcej niż jeden procent wszystkich przypadków zapalenia wyrostka robaczkowego. Osoba doświadcza nawrotu bólu, gorzej podczas chodzenia lub kaszel. Na nawrotu objawy są takie same jak w ostrym zapaleniu wyrostka robaczkowego. Gdy temperatura ciała jest normalny lub niskiej jakości. Często jest klasyfikowany jako odmiedniczkowe zapalenie wyrostka robaczkowego, choroba wrzodowa, przewlekłą chorobę w jamie brzusznej.

ropne dodatek

Jest to zapalenie wyrostka robaczkowego, łącząc kilka rodzajów ostrej choroby. Dlaczego nie ma ropne zapalenie wyrostka robaczkowego? Przyczyny mogą być następujące: obfitość chłonnych, słaby przepływ krwi, w obecności światła, zaciskanych wąskich zmienności lokalizacji. W tym przypadku, mikroorganizmy przenikają w procesie krwiopochodnej, lymphogenous lub (częściej) enterogenous sposób. W tego typu zapalenia wywołującym mieszane flory.

stadium choroby

Liczne różne okresy

  1. Endoappendicitis (12 godzin). Typowe objawy – ból i dyskomfort w żołądku, najczęściej w godzinach wieczornych iw nocy. Podobieństwo z objawami zapalenia żołądka. W tym okresie, jest osłabienie, złe samopoczucie, ale brzuch pozostaje miękka, pomimo bólu, z naciskiem na niego prawym.
  2. Phlegmonous wyrostka robaczkowego (na koniec pierwszego dnia). Ból jest wyraźnie zlokalizowane w prawo, w regionie biodrowej. Ona pulsujący i dość intensywne. Nudności, tachykardia, gorączka. Brzuch w zapalenie wyrostka napięta.
  3. Zgorzelinowe zapalenie wyrostka (drugi i trzeci dzień). Występuje ekstynkcji końcówki procesu, zwiększa ogólną toksyczności w organizmie, wydane częstoskurczu. Temperatura spada, brzuch pęcznieje brak jest perystaltyki.
  4. Perforowana dodatek (pod koniec trzeciego dnia). Ostre i silny ból w prawej dolnej części brzucha, intensywność jego wzrostu. Nieobecność okresy ulgi, wzdęcia i stresujące, stałej wymioty zaczyna. Powłoka na języku zamiast białego zamienia brązowy. Temperatura podnosi się do poziomu krytycznego. Exodus – ropne zapalenie wyrostka robaczkowego lub lokalny ropień.

złożoność diagnostyki

Dlaczego jest to czasami trudne do zdiagnozowania wyrostka robaczkowego? Jej przyczyny, lekarze nadal trudno nazwać precyzyjnie. Stanowisko proces jest inaczej. Najczęściej jest on umieszczony w jamie brzusznej – w prawej okolicy, ale może mieć krezkę. Ten arkusz foliowy przywiązuje proces do struktur, które w jamie brzusznej. Gdy długie ramię krezki jest czasem znacznie przesunięte. Ponadto, może być czasami dłużej niż zwykle.

W niektórych przypadkach dodatek schodzi do miednicy, a dla kobiet jest między jego kostkach. Również może być i tylna część okrężnicy. W takich przypadkach, objawy są podobne do zapalenia różnych narządach (np miednicy).

Zapalenie wyrostka robaczkowego jest trudna do zdefiniowania, w tych sytuacjach, gdy dana osoba ma i innych procesów zapalnych, które mogą produkować podobne objawy. Dlatego początkowo pacjent jakiś czas obserwacji w celu dokładnego zdiagnozowania, gdyż objawy zapalenia wyrostka robaczkowego może pojawić się bardziej typowe po pewnym czasie.