524 Shares 1814 views

Miesiączka są prowadzone przez 15 dni – co robić? Co zrobić, jeśli nie zatrzymać się ich okresy

Organizm każdej z płci jest w trakcie zmiany hormonalne, które mają charakter cykliczny. Proces ten rozpoczyna się od pierwszego okresu, a kończy się z menopauzą. W tym artykule skupimy się na tym, że w niektórych przypadkach miesięczna są prowadzone przez 15 dni. Co zrobić w tej sytuacji, dowiesz się dalej. Warto zauważyć, że istnieje kilka przyczyn tej patologii.

cykl menstruacyjny

Aby rozpocząć, należy stwierdzić, że w tym miesiącu i ile powinny one nadal zdrowe kobiety. Menstruacji wykluczania się i wyjść z endometrium od narządu rozrodczego. Zaczyna się w przypadku, gdy nie nastąpiło zapłodnienie, a ciąża nie wystąpił.

początek miesiąca na około 10-16 lat. Takie rozdzielenie występuje co miesiąc i trwa od 3 do 7 dni. Wraz z początkiem menopauzy zatrzymanie cyklu miesiączkowego i kobiety, że miesięczne rozdzielenie zniknie. Wszystko to jest wariantem normy.

patologia

Niektóre kobiety mają zmierzyć się z patologią, gdy miesiączka nie przyjdzie na czas, albo bardzo słabe. Należy zauważyć, że zjawisko to nie jest normalne. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie bardziej do ginekologa na badania.

Ponadto, czasami zdarzają się sytuacje, gdy miesiąc nie zatrzyma. Dlaczego tak się dzieje? Medycyna, istnieje kilka powodów, które mogłyby mieć wpływ na cykl menstruacyjny i wydłużenie okresu krwawienia. W niektórych przypadkach, ciężkie miesiączki nie wymaga interwencji medycznej. Ale jeśli zjawisko to powtarza się regularnie, to na pewno do przeprowadzenia kontroli i korekty.

Co zrobić, jeśli nie zatrzymać się ich okresy?

W zależności od przyczyn sposobu leczenia choroby, mogą być różne. Rozważmy najczęstsze powody miesięcznie przejść przez 15 dni, co zrobić w tym przypadku? Warto zauważyć, że wybór konkretnej strategii leczenia powinny być przeprowadzane wyłącznie przez lekarza ginekologa. Nigdy nie wydać własną korektę.

Pierwszy powód: przemijające cykl

Dlaczego przejść przez długi okres czasu? Miesięcznie to 15 dni lub więcej w przypadku, gdy cykl nie jest jeszcze w pełni określony. Jeśli pierwszy okres rozpoczął stosunkowo niedawno (w ciągu dwóch lat), to zjawisko może być normalnym rozwiązaniem.

Jeśli młoda dziewczyna go co miesiąc przez 15 dni, co zrobić w tym przypadku? Aby zacząć, to upewnij się, że krwawienie nie jest nadmierne. Jeśli istnieje niewielka plamienie, należy po prostu poczekać na moment, kiedy cykl zostaje ustalone. Jednakże, należy poinformować lekarza o tych sprawach. Być może lekarz zaleci zdać małą ankietę.

Drugim powodem jest to, choroby hormonalne

Niektóre kobiety przychodzą do ginekologa z następującym problemem: co miesiąc 15 dnia iść. Dlaczego tak się dzieje? Często przyczyną choroby jest zachwianie równowagi hormonalnej. W tym przypadku może być chorób, takich jak endometrioza, zespół policystycznych i innych.

Jeśli wykryta choroba hormonalna i miesięczne są prowadzone przez 15 dni, co zrobić w tym przypadku? Aby rozpocząć ma być badane. Najprawdopodobniej lekarz skieruje Cię do konkretnych testów, które można zidentyfikować poziom hormonów w organizmie. Następnie można rozpocząć korektę.

Jeżeli awaria hormonalna jest niewielka, to wystarczy, aby być leczenie zachowawcze, podczas którego będzie można podjąć leków, angażują jajniki. Należą do nich następujące leki: „Janine”, „”, „LOGEST Novinet” i inne.

Po wykryciu endometriozy lub zespołu policystycznych leczenia chirurgicznego jest często przepisywany. Jednak okres oczekiwania może być wybrany przy braku innych objawów.

Jeżeli awaria hormonalnej doszło z powodu choroby tarczycy, konieczne jest zbadanie ciała. Być może zostanie przydzielony leki, uzupełnia brak jodu w organizmie. „Jodomarin” odnosi się do takich leków.

Trzecim powodem jest prawidłowo dopasowana Antykoncepcja

Jeśli miesiączka nie trwa przez 14 dni, lub problem przeszkadza Ci w dłuższej perspektywie, to jest prawdopodobne, że metoda antykoncepcyjna jest wybrana prawidłowo. krwawienie często występują u pacjentów przyjmujących doustne metod hormonalne lub z powodu wkładki wewnątrzmacicznej.

Jeśli istnieje patologia, co robić? Miesięczne 2 tygodnie używasz pigułek antykoncepcyjnych. W tym przypadku konieczne jest, aby zrozumieć utrzymujące środki hormonalne. Jeśli właśnie zaczął korzystać z tej metody antykoncepcji, taka zmiana organizmu jest możliwe. Konieczne jest, aby zastanowić się, jak obfity wybór. W niektórych przypadkach lekarz może zastąpić leki lub nawet zakazu używania w procesie ochrony danych.

Podczas korzystania z urządzeń wewnątrzmacicznych muszą być wykonane Badania ultradźwiękowe przez przeciągające się okresy. Bardzo często to patologia występuje ze względu na fakt, że urządzenie nie jest po prostu odpowiednia dla kobiet. W tym przypadku, lekarz natychmiast wyjąć spiralę z ciała kobiety, a ona podnosi alternatywną metodę ochrony przed niechcianą ciążą.

Czwarty powodów: zaburzenia ciąży

Często miesiąc iść do dwóch tygodni lub dłużej w przypadku nieprawidłowej ciąży. W tym przypadku, zapłodniona komórka jajowa nie jest stała w obrębie narządów płciowych, a rura lub jajnika. Rzadziej zarodek pozostają w jamie brzusznej.

Ponadto, może wystąpić krwawienie gdy zagrożenie przerwania ciąży prawidłowej, która trwa bardzo długi czas.

Co należy zrobić, jeśli ciąża zaczęła miesiączkować i idą dwa tygodnie? Aby zacząć, to znaleźć przyczynę patologii. Rozpoznanie stawia się za pomocą ultradźwięków.

Kiedy ciąża pozamaciczna, kobieta natychmiast wysłana do operacji, podczas których zarodek jest usuwany. Z zagrożeniem przerwania prawidłowej ciąży kobiety są przepisywane pełnego wypoczynku i łóżko resztę. Również zachować przepisanych leków. Należą do nich: "Utrozhestan", "progesteron", "Djufaston". Jeśli silne krwawienie jest również zaleca się pić specjalne leki. Najczęściej jest to „Dicynone” lub „Tranexam”, ale czasami są mianowani za pomocą innych środków.

Przy długim okresie czasu i poważnych krwawień u kobiet w ciąży, u płodu może zostać wydalony z macicy. W tym przypadku kobieta jest zalecany do wykonywania diagnostyczne łyżeczkowanie genitalia wnękowych.

Piąty powodu Zaburzenia krwi

Przedłużające się okresy trwające dwa tygodnie lub więcej, może być spowodowana przez niektórych schorzeń układu krążenia. Jednocześnie częściej u kobiet nie ma wystarczającej ilości płytek krwi, które blokują naczynia krwawienie.

Najczęściej, gdy ciężkie miesiączki, która trwa dłużej niż dwa tygodnie, płci pięknej zaczynają czuć się niezbyt dobrze. W tym przypadku pacjent jest umieszczony w szpitalu i leczenie odbywa się już tam.

Zatem wyznaczony narkotyków, takich jak „Tranexam”, „deksametazonu”, „woda ekstrakt pieprzu”, „Vikasol” i innych. Upewnij się również, aby zrobić badania krwi i określić liczbę płytek krwi. Po otrzymaniu wyników niektórych zabiegów może być odwrócona.

Jeżeli krwawienie nie ustaje, a w tym przypadku kobieta wysłany do skrobania. Czasami endometrium rośnie do warstwy mięśniowej macicy i nie może oddzielić się. Czyszczenie jest nie tylko rozwiązuje problem z dłuższy czas, ale również działa jako patologii diagnostycznych.

Szósta przyczyna: szyjka macicy i kanału szyjki

Innym powodem, dlaczego okresy może trwać do dwóch tygodni, polega na erozji szyjki macicy, polipy lub torbiele.

W przypadku stwierdzenia krwawienia erozji, a potem zaczął przeprowadzenie kolposkopii diagnostycznego. Po wybraniu tej metody leczenia. Wyeliminować erozję może być sposobem kauteryzacji. Dla kobiet pierwiastek wybrany sparing narkotyków, takich jak „Solkovagina”. Tymczasem płci pięknej, które nie będą już mieć dzieci, leczenie może być przeprowadzone przy użyciu urządzeń elektrycznych.

Polipy szyjki macicy, torbiele lub wymaga pilnego usunięcie, zwłaszcza gdy była krwawienia. W tym przypadku lekarz w znieczuleniu miejscowym, rozszerzenie kanału rozrodczym i wyodrębnia nieprawidłowego powstawania.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co zrobić, jeśli nie przestać miesiączkować. Zawsze skonsultuj się z lekarzem. Tylko specjalista będzie w stanie ustalić przyczynę długotrwałego rozładowania i zalecić odpowiednie leczenie.