284 Shares 3687 views

„Omsk strusia” (farma strusi, Omsk): tryb pracy, adres, trasy

Najlepszym rodzinny urlop jest wycieczka do zoo lub na farmie strusi. Podczas niej, każde dziecko spotka się z ogromnej różnorodności zwierząt, ptaków i innych stworzeń. Rodzice będą mogli poszerzyć swoje horyzonty, cieszyć rodzinne wakacje w przyrodzie i łatwo dostać ładunek pozytywnej energii. Jednym z miejsc, gdzie jest to konieczne, aby uznać farmie strusi (Omsk). Co to jest niezwykłe? Jakie zwierzęta można zobaczyć? I jak ją osiągnąć?


Krótki tle gospodarstwa

Początkowo, mini-zoo, który został otwarty w 2015 roku, został pomyślany jako małej farmie dla strusi hodowlanych. Ale jego twórcy nawet nie podejrzewają, jak szybko wzrośnie do żywego inwentarza swoich ulubieńców. Według właściciela farmy, później zdecydował się na zakup oprócz strusi i innych zwierząt.

miejscowy punkt orientacyjny

Według małżonków Kiriczenko, nawet nie spodziewałam się, jak popularne będą mieli swoje „Omsk strusia”. Ledwie gospodarstwo otwarte, natychmiast nazwany miejscowy punkt orientacyjny. I jak rozwija się zaczęło odwiedzić nie tylko mieszkańców, ale również turyści z różnych regionów Rosji, a nawet obcokrajowców. Na przykład, zoo odwiedził Tybet i reszty Niemiec.

Jeszcze później zainteresował się przedsiębiorstw agroturystycznych, które chcą zorganizować wycieczkę. W związku z tym miasto zaczęło się cała delegacja turystów, studentów i innych zainteresowanych osób.

Jakie zwierzęta żyją w zoo?

Oprócz ptaków egzotycznych farmie strusi na Syberii w Omsku (wycieczka z niego będzie interesująca dla dorosłych i dzieci) otworzył swoje podwoje dla innych zwierząt i ptaków. Na przykład, w klatkach na świeżym powietrzu, przypominający polanie w rezerwach, można znaleźć spokojnie pasące osły, kucyki, konie, kozy, lamy, i renifery i owce górskie.

W niektórych komórkach, mini-zoo reprezentacyjnych paw marcu i bażantów. Istnieje duża liczba innych zwierząt i małych rozmiarów.

Gdzie są zwierzęta w ogrodach zoologicznych?

Strusia ferma (Omsk miasto, w którym się znajduje) zawsze chętnie nowych gości. Jej terytorium jest więcej niż kilkanaście klatek o różnych rozmiarach, a nawet ogromny teren ogrodzony. Na przykład, dumny sarny, siedliska, który jest uważany za góra Ałtaju, nie mieszkają tutaj w ciasnych klatkach i mogą swobodnie poruszać się na dużych pastwiskach. Według pracowników zoo, takie podejście do siedziby zwierząt pozwala im czuć się bardziej komfortowo i przyjemnie.

Z tego powodu, odwiedzający gospodarstwie nie zaleca się zostawić samochód i dostać się zbyt blisko Maral. Ponieważ czują się jak na zewnątrz, to jest zawsze gotowy bronić swoich rogów i kopyt territory. W mniejszych obudów są kozy i innych zwierząt, i które mogą być prasowane paszy.

Jak możemy leczyć zwierzęta?

Według opowieści pracowników parku, uprawniony do obejmują następujące produkty:

  • brązowy chleb;
  • jabłka;
  • marchew surowy;
  • kapusta.

Jednakże, jeśli masz chęć do karmienia zwierząt gospodarskich, które osłonięte na farmie strusi (Omsk – miejsce, gdzie należy pójść z całą rodziną), a następnie wszystkie dopuszczalne produkty zalecane do własnych. nie są one sprzedawane w mini zoo. Ponadto istnieje granica karmić strusie i jelenie. Są one, zgodnie z wymogami zarządzania, wskazane jest, aby nie karmić.

Strusia ferma (Omsk): gdzie jest, jak znaleźć

Znajdź Omsk gospodarstwo nie jest trudne. Aby to zrobić, wykonaj ścieżkę w Achairsky klasztoru przez Cherlaksky oddechowych. Następnie musisz dostać się do wioski, położonej w regionie Omsk. Nazywa się Ust-Zaostrovka.

Około 31 km od tej wsi, po prawej stronie, widać jasny punkt orientacyjny – transparent z napisem „Ostrich Farm”. A potem będzie miał tylko do jazdy w dół drogi asfaltowej i znajdziesz najbardziej znaną farmę strusi w Omsku. Gdzie jest to łatwe do znalezienia, jeśli kierujemy.

Jednak droga ta jest przeznaczona tylko dla kierowców i polega na wycieczkę samochodem. Ale do mini-zoo i jest łatwo dojechać środkami transportu publicznego. Tak więc, od stacji kolejowej / kolejowego do taksówki podróżować. Oni wszyscy idą w kierunku Achaira i Rozovka.

Według pracowników zoo, nie biegać do parku autobusowego. Musisz poprosić kierowcę, aby zatrzymać się w pobliżu stacji benzynowej, na skrzyżowaniu Ust-Zaostrovka. To, jak łatwo jest strusia farma (Omsk). Adres to w tym przypadku obejmuje zabytków na stacji benzynowej, billboard i ścieżki asfaltowej.

Jako doświadczeni podróżnicy twierdzą, aby przejść od przystanku autobusowego w pobliżu, w odległości około 1 km. Jeśli nie jest to szybki spacer ta droga zajmie Ci 20-25 minut.

Jak działa rolnicze: godziny, dni i sezonowość

Strusia ferma (Omsk), których działanie zależy od wewnętrznych przepisów zoo, jest dostępny dla wszystkich chętnych. Dla zwiedzających jest otwarty tylko w weekendy, a od 11:00 do 17:00. W zimie, gospodarstwo jest zamknięta, a wszystkie zwierzęta iść do hibernacji. Oficjalnie jest ona otwarta do 9 października. Otwarcie mini-zoo jest w maju.

Co jeszcze jest w terenie?

W parku znajduje się mała kawiarnia, gdzie wszyscy goście mogą odpocząć, wypić kawę, sok lub odżywczy posiłek. W tym samym alkoholu w zoo nie są sprzedawane. Ponadto, aby nosić je ze sobą jest zabronione. Ponadto w parku znajduje się plac zabaw, trampolina, nadmuchiwany zjeżdżalnia i ATV. Również na farmie pracuje zagubioną i stwierdziliśmy, gdzie to jest możliwe, aby znaleźć utraconych rzeczy i wyszedł. Dla turystów, prowadzi sklep z pamiątkami, gdzie można kupić malowane strusie jaja i pióra.

Wycieczki w Omsku: Miejscowe atrakcje

Podczas podróży do obozowiczów Omsk często korzystają z usług biur podróży i firm. Te z kolei starają się różnorodne wycieczki i dlatego często łączą wizytę do wielu atrakcji. Na przykład, oprócz farmie strusi w programie obejmuje wycieczkę do Achairsky klasztorze, spacer w ogrodzie Komissarov.

Cena wycieczki zazwyczaj obejmuje obsługę, transport do miejsca przeznaczenia, spacer po farmie. Za dodatkową opłatą można zamówić lunch lub kolację w kawiarni, działająca w mini-zoo. Na przykład, bardzo popularny wśród turystów cieszą pilaw i shish kebab.

Camping w pobliżu farmy

Oprócz tradycyjnych wycieczek w gospodarstwie, można po prostu odpocząć. Obszar ma dużo miejsca, aby rozłożyć i mieć dywan piknikowy. Kanapki i przekąski można zabrać ze sobą.

W skrócie, farma – to doskonałe miejsce na relaks i spędzić wspólnie czas. Gdzie można zrobić piękne niezapomniane zdjęcie, które oddaje piękno i niewinność takiej wspaniałej natury.