897 Shares 8803 views

Em Dash. Długa kreska na klawiaturze. Em kreska – jak dostarczyć?

Często ludzie, którzy pracują przy komputerze, w obliczu konieczności drukowania długą kreskę. Jak to ująć, nie wiem wszystkiego. Z myślnikiem, wszystko jest znacznie prostsze: znak ma na klawiaturze. Ale w rzeczywistości, kreska jest również umieszczony dość łatwo. Istnieje kilka sposobów, które są omówione poniżej.


Trochę o Autokorekta: Kod kreska w html

Należy zauważyć, że „Słowo” Autokorekta posiada prosty kreska-kreska po średniej dliny.Eto bardzo wygodny. Ale tylko zastąpić znak obustronnie otaczających przestrzeni. Należy wziąć to pod uwagę. Autokorekta jest przeprowadzana, gdy użytkownik pisze słowo, pochodzące bezpośrednio po myślnik drukowane i zestawów po przerwie. Wszystko bardzo proste.

Następujące ustawienie symbole autokorekty będą rozpatrywane na nośniku rozdzielczej i długich. Ale po pierwsze, należy wspomnieć kilka innych sposobów, jak również kod oznaczenia do HTML. Spację w tym ostatnim przypadku, może być drukowany, wpisując następującą sekwencję: & mdash;.

kody szesnastkowe

Aby umieścić myślnik można stosować kody szesnastkowe z ich dalszej konwersji do żądanej postaci. Wydrukować żądaną postać w „Słowie”, więc dość łatwo. Aby to zrobić, napisać kreska kodu wtórnego (2013) lub duże (2014) długości, a następnie, bez przesuwania kursora na numery wejść, trzeba wcisnąć dwa przyciski w tym samym czasie: «Alt» i «X». Więc można wydrukować kreskę w dowolnej części dokumentu.

Tablice produkcję z pomocą «Alt» przyciskami i klawiaturą numeryczną

Jest jeszcze inna metoda, która opiera się również na zastosowaniu kodu niestandardowego. Nawiasem mówiąc, może być stosowany nie tylko w „Słowie”, ale jak w każdym innym edytorze tekstu. Aby wydrukować znak pauzy, należy nacisnąć «Alt», a następnie wpisz następujący ciąg liczb: 0151. Wprowadź te liczby, należy użyć klawiatury numerycznej znajdujący się po prawej stronie. Pod koniec operacji, zwolnij przycisk Alt «». W „Słowie”, po prostu umieścić znak pauzy. Html – jest nieco bardziej skomplikowana.

Innym sposobem

Kolejnym wykonaniem jest zastosowanie wiele przycisków za pomocą których łącznik i umieszczone dużej i średniej długości. Aby napisać ostatnią potrzebę jednocześnie naciśnij „Ctrl” i klawisz „-” (minus jest to, że na klawiaturze numerycznej znajduje się po prawej stronie).

Menu "Symbol"

Można również wydrukować szczyptę pożądanej długości, przechodząc do menu o nazwie „Symbol” w „box”. Po kliknięciu na ten link przeniesie Cię do obszaru, na którym znajdują się typowe objawy.

W tym oknie należy kliknąć na pozycję o nazwie „Pozostałe znaki”. Jego bardzo łatwe do znalezienia. Następnie pojawi się okno o nazwie „Symbole”, gdzie można zobaczyć listę różnych znaków. Można wybrać pożądany i kliknij na przycisk „Insert”. Po tym, symbol pojawi się w dokumencie. Oto odpowiedź na pytanie, jak „Słowo”, aby umieścić znak pauzy. Należy zauważyć, że wiele mylić długą listę, z której nie można od razu znaleźć to, czego potrzebujesz.

Aby nie tracić czasu na szukanie kreską na liście znaków, można otworzyć zakładkę o nazwie „Znaki specjalne”, w którym to znajduje się na początku. Poszukiwany charakter przyciąga wzrok. Ponadto, zakładka ta zawiera kombinację przycisków, aby wstawić łącznik.

Autokorekta

I teraz można rozważyć opcję Autokorekta. Jest to konieczne, aby otworzyć okno zatytułowane „Symbol”, gdzie znajduje się odpowiedni przycisk. Stamtąd można łatwo dostosować żądane znaki Autokorekta w dokumencie. Na przykład, znalezienie listę wielkich bohaterów i myślnik, klikając na przycisk o nazwie „Autokorekta”, użytkownik wprowadza ustawienia. Nie można określić trzy myślniki. W przyszłości zostaną one zastąpione z dużą domieszką siebie. Bardzo proste, prawda? Dzięki tej metodzie, można również odwołać się do pisania średnio kreskę, ale jego wadą jest to, że jest on ważny tylko na komputerze, i tylko jeden układ klawiatury (który został wykorzystany przy pisaniu myślników w oknie Autokorekta). Ale zalety tej metody jest także bardzo dużo. Należy rozumieć, że w piśmie trzy minusy na prawej klawiaturze numerycznej Autokorekta nie dzieje.

Nie wystarczy wiedzieć, jak zrobić em kreskę. Trzeba też pamiętać, jego ustawienie reguł.

Dash oddzielenie podmiotu i orzeczenia

Zwykle przedmiot i orzeczenie oddziela kreskami, jeżeli nie ma elementu pomocniczego na części składowe tego ostatniego. Jest bardzo łatwy do zapamiętania. Czasami sformułowanie znak kojarzy się wyłącznie z kształtu podmiotu i orzeczenia. Często jednak istnieją dodatkowe powody, dla których chcesz wydrukować kreskę. Pod uwagę zasady, zgodnie z którymi konieczne jest umieścić ten symbol i zapamiętać pewne wyjątki.

odciski opon, jeśli …

Oglądane znak umieszcza się w przypadku, gdy przedmiotem jest rzeczownikiem, a nominalny orzecznik jest również wyrażone przez nich. Ponadto powinien on mieć kilka zera. Tak więc dwa główne członkowie są rzeczowniki. Konieczne jest, aby pamiętać o następujących przypadków piśmie znak:

– Jeżeli wniosek można nazwać logiczna definicja.

– Jeśli jest zaprojektowany w stylu książki i obejmuje ocenę, opis czegoś, długa kreska również umieścić.

– propozycje zawierają dwa z wymienionych propozycji wyrażone zarówno związków.

– Po kilku badanych, były jednorodne.

– gdy istnieje strukturalne elementy równoległości.

– W celu zapewnienia znaczenie stawało się coraz jaśniejsze.

– Jeżeli podmiot i orzecznik są bezokoliczniki. Jednak jeden główny element może być rzeczownikiem, a następnie także umieścić myślnik.

– Przed następującymi słowami: „środki”, „on”, „to znaczy”, „tutaj”, „to”.

– Jeżeli zarówno przedmiot i orzeczenie wyrażone cyframi. Ale jeśli jeden z nich jest rzeczownikiem, kreski nadal będą drukowane. Nie wolno nam zapomnieć o tej reguły.

Zazwyczaj jest to kreska em jest umieszczony w następujących przypadkach:

– Jeżeli obiekt jest bezokolicznik i orzecznikiem jest związek z nominalną część warunkiem przysłówek o wartości stanu. Bunch powinna wynosić zero. Należy zwrócić szczególną uwagę na to.

– Jeśli obiekt jest reprezentowany przez słowo „to”, a po nim jest logicznym przystanek.

Należy pamiętać,

We wszystkich przypadkach, czasem przecinek przed kreską. To wszystko zależy od kontekstu. Zazwyczaj jest to konieczne, jeśli przed segmentem, w którym należy umieścić kreski, jest podporządkowane klauzula lub oddzielnym elementem. W tej sytuacji, chcesz wydrukować dwa znaki, które nie mają nic wspólnego. Mianowicie, przecinek pojawiające się po obrocie i myślnik, położonej pomiędzy głównymi członkami. Jest to bardzo ważna zasada.

Dość często ludzie pomyłka: brakujący przecinek, który musi poprzedzać długą kreskę.

Kiedy nie trzeba postawić kreskę?

To nie powinno być drukowane, jeśli obiekt jest wyrażony rzeczownikiem. Nie powinno być nazwą orzecznika z zespołem zerowego. wymaga również udział nominalną przedstawił rzeczownika. W tym przypadku musi być spełnione określone warunki:

– Oferta jest prosta, odnosi się do potocznego stylu.

– Między głównych członków położonych związków porównawczych (na przykład, jeśli, na przykład, wszystkie takie same, jak, jak, niby lubią).

– odmowa „nie” jest w przedniej części orzeczenia.

– Również długi myślnik nie powinny być zrealizowane, jeśli głównych kategoriach oddzielnych cząstek lub uwag otwarcia.

– Przed orzecznikiem jest członkiem wtórne, związane z nim.

– W nietypowej kolejności zdanie tekstu, czyli najpierw jest predykatem, a następnie – z zastrzeżeniem. Uwaga: w niektórych przypadkach należy złożyć postawić kreskę, jeśli chcesz podzielić projekt na dwie części intonacji. Możliwe jest również, aby zidentyfikować przedmiot lub orzecznik, jeśli to konieczne.

– Przedmiot jest przedstawiony na uncja, podczas gdy bazowe podlega nominalną i kompozytów. Bundle powinno wynosić zero. Musi być także nazwa złożonego rzeczownika.

Teraz, gdy wiesz, co zrobić, jeśli długa kreska na klawiaturze jest nieobecny. Poza tym, wiesz, niektóre z zasad znakiem ustawień.