829 Shares 8614 views

Lista języków programowania. Języki programowania wysokiego i niskiego poziomu

Jak rozwój technologii komputerowej nie stoi i ciągle doskonalenie metod i technik programowania i języków programowania. Zastanowić się, jakie języki są tam w dziedzinie nowoczesnego komputera i ich klasyfikacji.


Przegląd

Lista języków programowania są tak szerokie i zróżnicowane, że jest ona w pełni rozprzestrzeniać – zadanie prawie niemożliwe. Wśród wszystkich językach można podzielić na trzy główne grupy:

 • (Języki programowania niskiego poziomu) maszyny;
 • Maszyna zorientowanych (monterzy);
 • Urządzenie niezależne (poziom wysoki);

Wśród twórców nowoczesnego oprogramowania są najbardziej popularne następujące podstawowe języki programowania. Lista w kolejności malejącej popularności:

 1. SQL.
 2. Java.
 3. XML.
 4. C ++.
 5. HTML.
 6. Visual Basic.
 7. XSL.
 8. Delphi.

Ta lista języków programowania jest daleki od zakończenia, ale to jest najbardziej popularne języki, których znajomość może wymagać programator do pracy. Wszyscy są języki programowania wysokiego poziomu.

Podstawy programowania

programowanie niskopoziomowe – są to języki, w których można wymagać, aby wziąć pod uwagę rodzaj i możliwości procesora. Operatorzy i metody działania tych języków programowania są wystarczająco blisko do kodu maszynowego, wymagają one znajomości pamięci komputera i procesor włącza się do niej.

Trudno nazwać różnych języków programowania niskiego poziomu. Lista nadal zostaną zredukowane do jednego prymat języka – montera. Ponieważ pozwala, aby kody programów w notacji blisko kod maszynowy, asembler wykorzystywane wyłącznie do pisania oprogramowania systemowego, takich jak systemy operacyjne, sterowniki urządzeń, a w programowaniu kodów sterujących chipowych.

Wadą takich języków programowania jest to, że są one napisane w programie do wykonywania określonych zadań na określonym urządzeniu, a ich wykonanie nie jest możliwe w przypadku przeniesienia do innego procesora.

Rozwój aplikacji

Lista języków programowania do tworzenia własnych aplikacji, jak również za rozwój i wdrożenie oprogramowania na zamówienie ma tysiące przedmiotów. Jak rozumieć taką różnorodność ze względu na fakt, że dany język jest odpowiedni do rozwiązywania różnych zadań.

Pomimo faktu, że te języki programowania jest określona w odrębnej grupy, ich realizacja odbywa się w kodzie maszynowym. Aby wykonać linię programową linii i gotowy do przetłumaczenia go na kod maszynowy przy użyciu specjalnego oprogramowania – tłumaczy. Jeśli tłumaczenie kodu z jednego języka do drugiego odbywa się bez wykonywania zespoły, następnie zaangażowany w tym programie kompilatorów. Ogólnie rzecz biorąc, programy mające na celu przetłumaczenia programów napisanych w formalnym języku programowania na inny, zwany tłumaczy.

Rozważmy więcej języków programowania wysokiego poziomu. Lista będzie nie tylko napisać kilka informacji o każdym z najbardziej popularnych.

SQL

Specjalistyczny język programowania przeznaczony głównie do użytku z systemami zarządzania bazami danych i programowania. SQL tłumaczy się jako „specjalistycznego języka zapytań.” Ponieważ ostatnie dekady rynek DBMS wzrosła wielokrotnie, popularność języka nie stał się zaskoczeniem.

Istnieją różne poglądy na temat przyszłości języka. Zdecydowanie uważa, że technologia tworzenia relacyjnej bazy danych był u szczytu, ale jego czas się kończy. Potrzeba rozwoju w związku z rosnącą ilością przetwarzanych danych ekspertów prowadzi do przekonania, że ludzkość jest po prostu konieczne przejście od technologii relacyjnych do post-relacyjnych w przyszłości, ale w celu zachowania kompatybilności z istniejącymi bankami danych.

Javascript

Po prawej stronie jest drugim największym w językach programowania wysokiego poziomu. Łatwy do nauczenia, łatwy w użyciu. Wzrosła w porównaniu do komórek progenitorowych programowania fitness, prowadzi do tego, że praca z tym językiem milionów ludzi na całym świecie. obiektowy język programowania oparty na C ++, przystosowane do tworzenia programów i aplikacji, które mogą obsługiwać ogromne ilości informacji w specjalistycznych środowiskach i dostosowane do konkretnego środowiska realizacji gotowego produktu.

Java Technology – jest podstawą, która pozwala na zwiększenie nieograniczone ilości przedsiębiorstw infrastrukturalnych oraz przedsiębiorstw, które mogą łączyć się z najbardziej zróżnicowaną systemu kalibru z podłączeniem do sieci za pośrednictwem telefonów Wi-Fi do superkomputerów.

XML

Potomek HTML, technologia ta jest rozszerzalny język znaczników. Jest on przystosowany do interpretacji dokumentów. Na to, aby przeprowadzić złożonych dokumentów transformacji i zmiany. XML jest wykorzystywany do przesyłania i przechowywania danych tymczasowo podczas pracy z różnymi relacyjnych baz danych za pośrednictwem Internetu.

XML osiągnęła już poziom, na którym może on domagać się być fundamentalna dla technologii sieciowej przedsiębiorstwa.

Możemy zaprogramować w języku rosyjskim

Najbardziej popularne języki programowania użyć słownictwa języka angielskiego. Jednak oprócz nich istnieją także języki programowania rosyjskie. Lista rosyjska mała i na obszarze tematycznym , w których są one wykorzystywane, jest to bardzo wyspecjalizowane. Oto kilka przykładów.

 • 1C: Enterprise. Cały system jest zaprojektowany do zarządzania organizacją we wszystkich obszarach działalności. Często zdarza się, że reklamy na poszukiwaniu pracowników można spotkać „1C Programmer”.
 • Czasownik. analog anglojęzyczna Pascal.
 • Robic. Specjalistyczny język programowania zaprojektowany, aby uczyć dzieci podstaw programowania.
 • Rapier. Dynamicznie wpisywanych języka, na podstawie procedur.

Jak widać, lista języków jest tak szeroki i zróżnicowany, że niemożliwe jest, aby pokryć wszelkie klasyfikacje i listy. Jeśli zdecydujesz się zrobić programowanie na poziomie amatorskim i zawodowym, a następnie pamiętać, że programista – twórczy zawód, który wymaga nie tylko wiedzy, ale także fantazji, wyobraźni, intuicji, a nawet trochę szczęścia.