889 Shares 9347 views

Jak napisać: zobacz czy widzisz? Wszystkie koniugacji czasownika

Z otrzymanej informacji szkolnego kontakt w pamięci to co najwyżej pół. Jednak to nie znaczy, że można odwołać się do tej smutnej statystyki i pozwolić sobie na bełkot. Najczęstsze błędy obecnego pokolenia ustawiania akcenty ( „Zadzwoń” lub „Call”), koniugacji czasowników w formie pisemnego oświadczenia ( „widzieć” lub „widzieć”), problemy z przecinkami, a także nieznajomość ortografii trudnych słów. A to, niestety, tylko niewielka część populacji uogólnionego problemów z języka rosyjskiego. Tak więc, po przeczytaniu tego artykułu, będziesz w stanie przywrócić pamięć w wiedzę o tym, jak poprawnie odmieniać czasowniki i jak jeszcze napisać „zobaczyć” czy „zobaczyć”. Po tym wszystkim, literat mowy – jest to pierwsza oznaka wychowania człowieka.


pojęcie

Z morfologicznego punktu widzenia, wszystkie czasowniki mogą być zmieniane przez osoby (I, II, III), numer (liczba pojedyncza / liczba mnoga), nastrój (orientacyjnie / imperatyw / warunkowa), czasu (przeszłość / teraźniejszość / przyszłość), umysł (idealny / niedoskonały) i odzyskiwanie przez dodawanie lub usuwanie przedrostków i zmiany zamknięcia. Właściwości stałe w tej części mowy tylko dwa: przejściowe i odmiany. Jednakże, jeśli pierwsza jest definiowana po prostu (w przygotowaniu fraza z rzeczownikiem w bierniku), a następnie sprawdzić drugi trzeba wiedzieć kilka zasad. Koniugacji czasownika nazywa charakter jego zmian dla osoby i liczby w czasie teraźniejszym. Ta właściwość określa jego kończąc na upadku i pomagają prawidłowo używać go w formie pisemnej, w tym, jak to określa, „zobaczyć” czy „zobaczyć”. Załóżmy, zrozumieć wszystko to samo w tym szczególe.

Wszystko pierwszej koniugacji

Znać ten temat gramatyki rosyjski jest konieczne przede wszystkim być w stanie sprawnie obsłużyć czasownik, nawet jeśli jest nieakcentowane osobiste zakończeń. Tak więc, na pierwszej koniugacji należy uwzględnić słowa, które nie zostały w przyrostek bezokolicznika „i”, czyli "E, A, X, Y, S, O". Na przykład, ocieplenia, ingerować, aby stopić, zlew, okładka, walkę. Iw zależności które zmieniają swój osobisty, który zakończył się wraz z upadkiem czasownika dla osoby i liczby, to znaczy, że ma w sumie 6 możliwych formach. Łatwo jest zrozumieć, jeśli starają się odmieniać czasowniki pewne. Weźmy na przykład dwa „praca” i „Write”.

U liczba, 1 osoba (y) – do pracy, piszę.

U Numer 2 osoba (użytkownik) – pracować, pisać.

U Numer 3 osoba (on / ona / on) – Powered pisze.

Mn. liczba, 1 osoba (y) – do pracy, pisać.

Mn. Numer 2 osoba (użytkownik) – Praca jest napisane.

Mn. Numer 3 osoba (oni) – Prace pisemne.

Wnioski i uwagi

W ten sposób można zobaczyć, że w prawie wszystkich form czasownika w końcu używa literę „e”, a także w 1 st osoba liczby pojedynczej i 3. osobie liczby mnogiej – „y / TH”. Jednak warto pamiętać, że pierwszy koniugacji też kilka słów z przyrostkiem „-to” w bezokoliczniku, jeśli zmienił się w formie osobistego w końcu szokowej „-i-” nie zostaną wykryte. Na przykład słowo „napój” (pić, pić, pić, pić, pić, pić). Sądząc bezokolicznika, to musi należeć do drugiej koniugacji, ale warto zmienić numery i osobom, pierwszy jasno zdefiniowane. Sprzeczne i niektóre inne czasowniki, na przykład, jak napisać, „widzi” lub „widzieć”? Bezokolicznik „e”, jak w zakończeniach powinny być stosowane „i” będziemy radzić sobie z tymi cechami później w liście wyjątków. W międzyczasie, aby zapamiętać prostą zasadę: Wstaw czasowniki w bezokoliczniku, i spojrzeć na samogłoskę w przyrostka nie wystarczy, trzeba wykonać kopię przetestować go poprzez umieszczenie go w jakiejkolwiek formie osobistego.

Wszystko drugiej koniugacji

Ten sub-theme jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ ma dużo słowach wyjątków i subtelności. Gdy stało się jasne, od poprzedniego ustępu, drugi koniugacji są wszystkie czasowniki w przyrostkiem nieskończonej, która jest literą „I”, na przykład, do wiercenia, do bójki, do winy, akcji, pasze itp Wszystkie z nich mają również pewną koniec wszelkich form osobowych:

U Nr 1 osoba (S) – dzielenie, pasz.

U Numer 2 osoba (użytkownik) – pycha, paszy.

U Numer 3 osoba (on / ona / on) – dzieli kanał.

Mn. liczba, 1 osoba (y) – podzielna pasz.

Mn. Numer 2 osoba (użytkownik) – pasza akcji.

Mn. nr 3 osoby (są) – podzielony pasz.

Jednak, aby zrozumieć, jak pisze – „zobaczyć” czy „zobaczyć”, ta informacja nie jest wystarczająca, ponieważ najpierw musimy pamiętać o słowach wyjątki. Czasowniki w bezokoliczniku nie mają przyrostek „-to”, ale wciąż należą do drugiej koniugacji, tylko jedenaście. Cztery z nich kończy z „-w” (oddychać, słyszeć i utrzymać napęd) i siedem dla „-et” (zob oglądać, nienawidzić, aby kręcić, aby przetrwać, polegać, obrazić). Plus słowa, które zostały utworzone za pomocą wyjątków platformówki, a te, które są w formie osobistej szoku kończąc „-i-”, nawet jeśli bezokolicznik oznacza pierwsze odmiany. Na przykład, „w dół” przechodni (lic, Ile, Ile, Ile, Ile, lic). Więc teraz wybór piśmie – „zobaczyć” czy „zobaczyć” wyraźnie powinien zatrzymać w pierwszej wersji.

„Special” czasowniki

Wymagają dalszej uwagi i jeszcze kilka słów. Tak więc, podobnie do pierwszego wyjątkiem sprzęgania są te z drugiej. Są to tylko trzy z czasownika „świeckich” (stela stelesh, rozprzestrzenia), „golenie” (golenie, golenie, golenie) i rzadko używane „opierać się” (resztki). Jednak istnieją inne „specjalne” mówiąc, w pierwszej kolejności nieregularnie sprzężonym. Stanowią one o wiele większy problem niż wybór między „zobaczyć” czy „zobaczyć”. Jak z nich korzystać, po prostu powiedz dobrą pamięć, więc trzeba je zapamiętać. Takie czasowniki są tylko cztery. Chce (.. Chcą, chcą – 1 Ref, ale chcemy, chcemy, chcemy – 2nd Ref), Run (jedyną formą „metę” – 1st Ref, a reszta – 2 ) wyróżnienie (3 pl zmierzyć obie opcje – Revere i Honor), błysk ( "brezzhut." – 1 Ref inne – 2). Ale aby skonsolidować swoją znajomość języka ojczystego i innych przedmiotów oraz opracować właściwą mowę, konieczne jest, aby czytać nie tylko książki, ale także sztukę literatury rosyjskiej.