272 Shares 4057 views

Po usunięciu depilacji dla wrastania włosków: balsamy, kremy, kwasu salicylowego. Metody depilacji

Moda na zadbaną gładkiej skórze pojawiły się wiele lat temu. Do tej pory istnieje wiele sposobów, aby usunąć niechciane roślinność w dowolnym miejscu na ciele lub twarzy. Jednak ta procedura jest jeden negatywny aspekt – po depilacji włosy często zaczynają rosnąć.


Co to wrastające włosy?

Czy wrastające włosy, które kontynuuje swój wzrost i rozwój nie jest na powierzchni skóry, a pod nim.

Zwykle występuje po użyciu środków usuwających roślinność korzenia (woskowanie, depilator mechaniczny lub shugaring). Korzystanie z brzytwa rzadko jest przyczyną wrastania włosków.

Rodzaje winorośli:

 • Gdy włosy nie mogą przebić się przez skórę i nadal rośnie pod skórą.

 • Gdy włosy wzrosła na powierzchni, nagle zaczyna krzywej i znowu rosnąć.

Objawy

Pojawienie się tego przykrego problemu charakteryzuje się takimi objawami jak: wygląd:

 • Grudki.
 • Krosty.

Grudki to mały guz nad powierzchnią zapalnym skóry i kroście – to samo wzniesienie na powierzchni, tylko wypełnione ropą.

Wokół miejsca z wrastających włosków może zaczerwienienie, stan zapalny, ból, gdy naciśnięty, świąd. Czasami kolor skóry w tym miejscu może się zmienić (lub przyciemnić, lub odwrotnie, stają się lżejsze). Ślady wrastające włosy wyglądają brzydko. Mogą nawet powodować blizny. Trasy te są bardzo długo po depilacji. Lekarstwem na wrastające włosy będą nieznacznie zmniejszyć występowanie tych działań niepożądanych.

Główne obszary dotknięte

Najczęstszym pseudofolliculitis (wrastających włosków) na obszarach ciała, takich jak:

 • Nóg.
 • Pachami.
 • Strefa intymna.
 • Twarz.

Najczęściej cierpią na tę plagę osób grube, mocne włosy, zwłaszcza kręcone. Dziewczyna z blond włosy, cienkie obliczu mniej.

Wrastające włosy – to proces, który nie zaszkodzi zdrowiu. To jest bardziej estetycznego problemu. Ślady wrastających włosków może powodować wiele niedogodności. Pseudofolliculitis może prowadzić do tworzenia się blizn, blizny, przebarwienia i infekcji skóry.

Źródłem problemu

Przyczyną wrastania włosków może być techniki do depilacji, takie jak:

 • woskowanie;
 • Pastę cukrową;
 • używać depilatora;
 • wyrywanie.

Wrastanie włosów następuje w wyniku tworzenia się na powierzchni skóry rogowej warstwy martwych komórek skóry. On nie dostać nowy, wciąż słaby włosy. Ponadto, bardzo często nieostrożne stosowanie depilacji lub niedoświadczonych webmasterów może doprowadzić do tego, że włosy mogą po prostu zmienić trajektorię wzrostu. On może zacząć rosnąć poziomo, że będzie przyczyną jego trwałego wrastania.

Powodem tego może być wagi. Ta predyspozycja genetyczna i zmiany hormonalne organizmu, zwłaszcza wzrostu i jakości włosów.

Często problemem jedyną kobietę w czasie ciąży lub podczas innych niewydolności hormonalnej.

Jeśli włosy są bardzo grube i gęste dziewczyna skóry, wtedy pojawią się problemy. Czasem przyczyną może być maszynka do golenia dla kobiet, które prowadzi do cięcia włosów zbyt blisko skóry. Prowadzi to do uszkodzenia skóry i napięty i syntetycznych ubrań, takich jak rajstopy i bielizna gipiury, tylko pogarsza sytuację.

Środki z wrastających włosków

Nie zawsze z wrastające włosy powinny alarm i biec do apteki dla placówek medycznych lub w usuwaniu salonie fryzjerskim. Czasem wyrastają do powierzchni, na własną rękę. Jeśli tak się nie stanie, a skóra zaczyna się stanu zapalnego, można użyć metod, takich jak:

 1. Parzenie skórę.
 2. Usuwanie problemów z pęsetą.
 3. Złuszczają martwe komórki naskórka.
 4. Zastosowanie peelingów chemicznych.
 5. Skontaktować się z kosmetyczka (chirurg).

parowanie przez skórę

Metoda pomoże rozwiązać problem w początkowej fazie jego rozwoju. Aby to zrobić, należy użyć ciepłej wody i miękkiej ściereczki. Można pary skórę miękką szmatką z ciepłą wodą, ale byłoby lepiej, aby wziąć kąpiel. Po działaniu pary wodnej, a następnie otwarcie skórę powinien być dobrze dotyku. Często to wystarczy, aby upewnić się, że włosy wyrastające na zewnątrz.

Usuwanie problemów z pęsetą

Używając pincety – odpowiednia metoda nie jest dla każdego. Właściciele wrażliwej skóry skłonnej do zaczerwienienia i blizny, lepiej wybrać inną metodę.

Kiedy można stosować kleszcze, aby spróbować usunąć wrastające włosy. Jeśli nie uda, ponieważ jest głęboko zakorzenione w skórze, można użyć igły. Wraz z nim trzeba przebić skórę i włosy, aby pomóc wyjść. Przy użyciu tej metody konieczne jest wysterylizować wszystkie instrumenty stosowane w celu uniknięcia infekcji i ropienie witrynę.

Złuszczają martwe komórki naskórka

Stosując sposoby usuwania warstwy rogowej – w prosty sposób wykonanie wymaga jednak regularnie. Predefiniowanie zaleca skórę przed podjęciem jakiejkolwiek procedury woskowania.

Po zrobieniu peeling prysznic uczta skóry lub twardą gąbką. Pomoże to usunąć martwe łuski skórne, uwalnia pory i skórę powierzchnię dla wzrostu nowych włosów. Zabieg należy powtarzać co dwa do trzech dni. Pozwoli to utrzymać skórę czystą, gładką i zapobiegać występowaniu pseudofolliculitis. Aby wykonać procedurę bardzo dobrze nadaje się sztywne gąbki, rękawiczki lub rękawica-łykowych.

Na półkach można często znaleźć peeling z wrastających włosków, obieranie i innych narzędzi z substancji ściernych. Takie środki mogą być gotowane w domu. Weź sól, cukier, kawę lub zmieszany z miodem, olej roślinny, i masz wspaniały i satysfakcjonujące zarośla.

Po zabiegu należy zastosować krem lub balsam z wrastających włosków ( „Gloria Shugaring”, „Folisan” et al.). Pomoże to, aby zmiękczyć skórę i zapobiega nawrotom problemu.

Skórki przy użyciu chemicznych (kwas salicylowy z wrastania włosów)

obierania chemiczny środek zawierający w swojej strukturze różnych kwasów (kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas cytrynowy, itd.).

Kwas rozpuszcza powierzchniową warstwę skóry, dzięki czemu nowe włosy swobodnego wzrostu. Korzystając z tej metody jest to możliwe w rzadkich przypadkach i tylko z dużą ostrożnością, ponieważ niewłaściwe proporcje kwasów lub zbyt długie jego skutki mogą spowodować oparzenia.

Peelingi mogą być również wykorzystywane do zapobiegania pseudofolliculitis. kwas salicylowy z wrastające włosy jest uniwersalnym narzędziem. Zastosowanie kwasów i substancji powierzchniowo czynnych w niewielkich ilościach może pomóc uniknąć problemów.

skontaktować się z

Jednym z negatywnych skutków na wrastające włosy mogą być rozwój mieszków włosowych. Choroba charakteryzuje się tworzeniem cyst lub tworzenia ropne ropnia. Wygląda jak mały guz.

Jeśli występują takie problemy nie trzeba panikować. Jeśli zapalenie nie jest silny, może to przejdzie. Istnieją przypadki, w których ropień jest otwierany przez siebie, to można się z niego jednego lub więcej włosów. Zaleca się ograniczenie ataku uszkodzoną powierzchnię skóry i usunąć każdą procedurę usuwania włosów. Działka jest konieczne aby obsłużyć antyseptyczne (na przykład chloroheksydyna). Dodatkowo można używać produktów, które zawierają jako część antybiotyku lub nadtlenek benzoilu.

Jeśli witryna bardzo zdumieni i obrzęk utrzymuje się przez kilka dni, wizyta u kosmetologa lub salonie depilacji nie może być odroczone. W ciężkich przypadkach, rozwój zapalenia ropne, dodatkowo mianowany antybiotyki.

przepis Ludowej

Najbardziej prosty i tani sposób na pozbycie się mieszków włosowych – jest stosowanie aspiryny. Wziąć tabletki kruszą ją rozcieńczyć wodą i mieszać aż puree. Otrzymaną masę muszą być stosowane w stanie zapalnym powierzchni skóry, a po zestaleniu delikatnie zmyty wodą. Procedura powinna być okresowo powtarzany.

Zastosowanie takich środków zwiększa możliwość samodzielnego resorpcji zapalenia.

Zapobiec wrastaniu włosków

Istnieje kilka prostych zasad, które pomogą zmniejszyć ryzyko wrastania włosków.

 1. Złuszczają warstwę rogową skóry, za pomocą dodatkowych środków. Można korzystać z różnych metod i urządzeń: twardej gąbki, rękawicy, peeling lub peelingu. W tej reguły, najważniejsze – regularność. Nie zapomnij złuszczają jak przed zabiegiem, a następnie co 3-4 dni po depilacji. Lekarstwem na wrastających włosków może pomóc Ci osiągnąć maksymalne wyniki.
 2. Dla kobiet stosujących depilatory elektryczne, też istnieją pewne zasady. Tak, zaleca się trzymać urządzenie wyłącznie pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Pomoże to bardziej efektywnie i dokładnie usunąć włosy na skórze. Według tej samej procedury nie jest konieczne, aby robić w pośpiechu.
 3. Jeśli dziewczyna – zwolennik wizyty usunięcie Fryzjer, konieczne jest zapewnienie kwalifikacji mistrza, jego doświadczenie i dostępność odpowiednich umiejętności. Należy zwrócić uwagę na czystość środków i materiałów. Zapytaj, co oznacza, że używa przed i po depilacji. Lekarstwem na wrastających włosków może pomóc uniknąć zapalne reakcje skórne.
 4. Ta metoda usuwania owłosienia jak golenie, ma swoje własne zasady. Maszynka damska powinna być jakość i mają dobre ostrze. Kierunek przesuwu noża może odegrać dużą rolę. Eksperyment, spróbuj golenia włosów jak i przeciwko niej. Stopień ciśnienia – także ważny szczegół. Nie zaleca się nacisnąć maszynkę też, bo można uszkodzić włosy i zmienić jego wysokość. Zbyt miękki to ciśnienie może doprowadzić do tego, że skutkiem zabiegu nie jest tak idealne, ponieważ chcemy. Dlatego musimy znaleźć odpowiednią technikę. Skupić się na swoich uczuć i reakcji skóry. Po każdym przejściu, ostrze po skórze mają być czyszczone, a procedura powinna zakończyć depilacji zawsze ostrożny oczyszczenie skóry i stosowania specjalnego balsamu. Pianka do golenia jest również bardzo ważne. Wybierz tylko te elementy, od zaufanych producentów ( „Nivea”, „Gillette”, itd.). Pożądane jest, aby kompozycja uczestniczyli nawilżające składniki, dbając o skórę po depilacji. Lekarstwem na wrastające włosy pomoże zapobiec folliculosis.

Kilka prostych zasad:

  • Maszynka do golenia powinien być wysokiej jakości (na przykład, Gillette venus).
  • Nie jest konieczne, aby rozciągnąć skórę podczas golenia, odpocząć.
  • Podczas zabiegu nie należy naciskać zbyt mocno na maszynie.
  • Wybierz ostre ostrze od zaufanego producenta (takie jak, na przykład, Gillette Venus). Bardzo często przyczyną wrastania włosków jest banalne określenie zaniedbanie użycie ostrzy.
  • Nie zaniedbuj opieki skóry podczas zabiegu i po nim. Krem po goleniu i pielęgnacji skóry powinny być zwolennicy każdej depilacji.

  Metody depilacji i wrastania włosów

  To jest nie tyle sposób, w jaki można prowadzić usunięcie niepożądanej roślinności jako właściwej pielęgnacji skóry przed i po zabiegu. Tak więc, wiele miejsc reklamowych nie męczą się, że niektóre z metod przyczynić się do rozwoju wrastających włosków mniej niż inne (np shugaring). W rzeczywistości tak nie jest. Shugaring ten sam – tylko nowy modny trend mody. Praktyka i doświadczenia wykazały, że stosowanie pasty cukrowej nie uratuje kobietę od wrastających włosków, jeśli ona ma predyspozycje do tego.

  W tak delikatnej kwestii jak usunięcie niepożądanej roślinności, najważniejsze – jest znaleźć specjalistę, który będzie w stanie przeprowadzić procedurę prawidłowo i bezpiecznie. Depilacja technika odgrywa ogromna, można powiedzieć, wiodącą rolę.

  wniosek

  Tak więc, mimo obfitości środków i sposobów radzenia sobie z wrastających włosków, to lepiej, aby zapobiec pojawianiu się tego problemu, wykonując proste wskazówki. Leczenie już istniejących mieszków włosowych – kłopotliwe i często pozostają nieestetyczne ślady na skórze.