691 Shares 3129 views

Czytanie dzieciom 0-2 lat

Rozwój podstawowych umiejętności czytania zaczyna się w chwili narodzin, kiedy dziecko staje się podatny na ich język ojczysty. Nawet noworodki uspokoić rytmiczne dźwięki kołysanki – w rzeczywistości, pierwsza historia słyszą w ich zhizni.Poetomu rozpocząć czytanie książek dla dzieci jest zalecane, ponieważ w pierwszych miesiącach życia. Jakie książki do czytania dzieciom w tym wieku?


 • Noworodki najlepiej rozróżnić obiekty w odległości około 40 cm. Jest to odległość od twarzy do twarzy dziecka w tym momencie, kiedy trzymasz go w ramionach. Kontrastowe czarno-białe ilustracje lub duże geometryczne wzory są bardzo popularne wśród dzieci w tym wieku i przyciągnąć ich uwagę.
 • W wieku 4 miesięcy, dzieci zaczynają wykazywać zainteresowanie książkami, usiłując ich smaku, lub używając ich jako zabawek (na przykład, upuszczając je). To jest bardzo dobry! Zakup solidnej książki planszowe, książki z obrazkami, książki do łazienki wodoodpornej, aby umożliwić dziecku włączyć „czytania” do swoich gier
 • W dniach 6-12 miesięcy, dzieci będą interesujące słuchać jak czytasz. Jako zasadę, że dziecko nie może utrzymać uwagę na jedną książkę, więcej niż minutę, może dwie. Wymiana książek i włączył swoją uwagę może być prawdziwa gra w tym okresie! Sprawdź czas czytania w trakcie gry i stale zapraszać dziecko do rozważenia i studiowania książki co najmniej kilka minut dziennie. Nawet najbardziej aktywnych dzieci lubią siedzieć spokojnie na kolanach moich nauczycieli i przejrzeć książki z obrazkami!

Aby uczynić czytanie dzieciom po półtora roku więcej zabawy, rodzice mogą korzystać z różnych sposobów. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć , jak czytać dzieciom.

Uważaj na fakt, że zainteresowani w książce dziecka. Zauważ to, czego szukał, i porozmawiać z nim o tym.

 • Zadać mu proste pytania zaangażować go bardziej w procesie czytania.
 • Odczytać z wypowiedzi, naśladować odgłosy zwierząt, ptaków i różnych bajkowych bohaterów!
 • Bądź przygotowany, aby czytać swoje ulubione książki w kółko.
 • Zaangażuj dziecko wszelkimi możliwymi sposobami oczywiste dla Ciebie. Uczynić czytanie część rosnącej liczby codziennych czynności. Należy jednak pamiętać, że rozwój umiejętności może wystąpić również poza księgami – w grach, piosenek, gier palców.
 • Korzystanie z interaktywnych książek – książki z przyciskami, zaworów, kieszenie, składane części książki z dźwiękiem.
 • Czytać wiersze i śpiewać piosenki, zachęcając dziecko to zrobić razem z vami.V twojej mocy, aby uczynić czytanie dzieciom jednego z najbardziej ulubionych zajęć.
 • Prowadzenia ksiąg na niskich półkach tak, że są one łatwo dostępne dla dziecka. Niech zostanie przedstawiony nie tylko różne gatunki, ale różne rodzaje książek: elektronicznych książek, czasopism dziecięcych, regularne książek.
 • Nakręć film o czytaniu. Użyj go, gdy jesteś daleko. Zobacz na ekranie bliskiej osoby, czyta książkę, bo dziecko będzie bardziej przydatny niż zobaczyć jakieś bajki w telewizji.
 •   Należy pamiętać, że dzieci często mają swoje własne preferencje w książkach. Nieuwaga dziecko i patrzeć nudzić podczas czytania może oznaczać, że nie bardzo podoba mi się książki. Przeczytaj kilka stron, aby zrozumieć, czy należy kontynuować czytanie lub lepiej wybrać inną, bardziej interesującą książkę.