382 Shares 9361 views

Że dziecko powinno być w stanie 1 miesiąc lub dłużej?

Wielu młodych rodzice proszą, że dziecko powinno być w stanie do 1 miesiąca. Wszakże, jak wszystkich innych ojców i matek, ważne jest, aby wiedzieć, że ich dziecko nie jest opóźniona w rozwoju, i wszystko idzie tak jak powinno. Pomoże to kalendarz rozwoju dziecka do jednego roku.


To oznacza nie tylko, że dziecko powinno być w stanie do 1 miesiąca, ale szczegółów na temat pełnego rozwoju dziecka przez kilka miesięcy. W niniejszym artykule rozwoju dzieci do jednego roku, ale nie możemy zapominać, że każde dziecko jest inne, to znaczy, a jej rozwój może mieć swoje własne cechy.

Tak, że powinien być w stanie dziecka w 1 miesiąc? Przekręcić głowę, ciągle gadać nogi i ramiona, a na plecach.

W 2 miesiące

Uśmiechnięte. Przekręcić głowę kierunku mówiącego. Uważany zabawki. Próbować niezależnie podnieść i trzymać głowę. Śledzenie poruszających się obiektów.

Że dziecko powinno być w stanie w ciągu 1 miesiąca do 2 miesięcy, dokonaliśmy przeglądu, zobaczymy co dorośli powinni być w stanie więcej dzieci.

W ciągu 3 miesięcy

Emitować głośne dźwięki, odpowiadać na głos. Podnieść tułów, leżąc na brzuchu, opierając się na łokciach.

W 4 miesiące

Gulit, aby móc chwycić przedmioty. Aby odróżnić głosy. Niezależnie odwrócić na bok.

W 5 miesięcy

Siedzieć ze wsparciem. Przewrócić od tyłu do żołądka.

W ciągu 6 miesięcy

Wziąć przynajmniej próbuje raczkować. Przesunąć przedmiot z ręki do drugiej strony. Bułka z brzuszka na plecy. Wymawiania niektórych sylab. Sam otworzył usta na widok jedzenia. Jeść z łyżką.

W 7 miesięcy.

Dziecko może siedzieć. On jest w stanie dostać się na czworakach, indeksowania. Stojąc, trzymając na przykład o łóżeczko. obiekty windą. Gulit długo.

W ciągu 8 miesięcy

Siedzieć i leżeć. Krzyż, trzymając w łóżeczku. Pokaż zainteresowanie zabawkami.

Na 9 miesięcy

Chodzić trzymając się mebli. Odpowiedzieć na słowa: „Daj mi długopis!” „Bye”, „Cuckoo”!. Samemu bawić się swoimi zabawkami: roll, wyjąć i rozłożyć.

W ciągu 10 miesięcy

Chodzić sam, trzymając rączkę dorosłych. Wspiąć się na czworakach do schodów. Usiądź na podłodze i rolki (throw) piłki. Mocno trzymać zabawki. Wykonać pewne zadanie: dawać i brać kostki, otwarty i zamknąć okno. Znać nazwy różnych obiektów i nazw niektórych ludzi. Powtórzyć po kilku dorosłych dźwięków i sylab.

Na 11 miesięcy,

Stać bez podparcia. Squat. Zrobić pierwszy niezależny shazhochkami. Spacer z niestabilnym wsparcia osoby dorosłej. Aby wykonać proste zadania. Koncentracja grać. Narzucać jednego obiektu do następnego obiektu. Wyjąć i umieścić w pierścieniu. Znać nazwy większości pozycji w domu. Świadomie wypowiedzieć kilka słów, takich jak „mama”, „tata”, „daj”.

W ciągu 12 miesięcy

Samodzielnie chodzić. Stać bez podparcia, squat, wstać ponownie. Podnoszenia przedmiotów, gięcie, zamiast się na czworakach. Istnieje kilka prostych pojęć abstrakcyjnych, takich jak „slow”, „szybko” i tak dalej. Rzuć piłkę.

Warto pamiętać, że wszystkie dzieci są różne, a każdy rozwój odbywa się we własnym tempie. Fakt, że dziecko powinno być w stanie: 1 miesiąc, 3 miesiące, 5 miesięcy, nie jest konieczne, aby zrobić swoje dziecko. Różne wskaźniki rozwoju fizycznego są tworzone wyłącznie w celu poinformowania, że dziecko ma potencjał, by je osiągnąć – niekoniecznie tylko w czasie, to jest możliwe w niedalekiej przyszłości. Jednakże, jeśli przerwa w czasu jest znaczna, należy skonsultować się z pediatrą.