650 Shares 2380 views

„Cannes Lion” – główną nagrodę festiwalu reklamowego

„Cannes Lion” – prestiżowej międzynarodowej nagrody, rozdawane najlepszych producentów reklam w kilku kategoriach, a także na wielu osiągnięć technologicznych. Ten festiwal jest bardzo popularny nie tylko wśród bezpośrednich twórców, ale również wśród zwykłych widzów i użytkowników. Nie jest więc dziwnego, że najbardziej udanych filmów natychmiast uwolnione do Internetu, a ceremonia miała pełne domów.


historia

„Cannes Lion” jest przyznawana twórców najbardziej udanych filmów promocyjnych. Pierwsza ceremonia odbyła się w 1954 roku. Po tym festiwalu wielokrotnie prowadzone w innych krajach, ale od 1977 roku konsekwentnie zorganizowany we francuskim mieście Cannes. Idea posiadania takiego konkursu urodził się jako odpowiednik Festival, którego popularność doprowadziła wielu producentów reklam poważnie myśleć o własnej ceremonii. W ten sposób powstał jeden z najbardziej prestiżowych wydarzeń społecznych w dziedzinie marketingu i reklamy.

organizacja

„Cannes Lion” jest przyznawana w kilku kategoriach. Są medale złote, srebrne i brązowe. Ponadto, jeden z właścicieli Złotego Lwa dostaje specjalną nagrodę – Grand Prix. Jury ocenia nie tylko ideę reklamy, ale również jego wykonania, wdrożenia. Konkurs prezentuje różne rodzaje promocji swoich produktów firm. Mówimy o telewizji, outdoor, radio i innych reklam. Ponadto nagrody specjalne przyznawane są najlepszych sieci reklamowe, agencje, studia produkcyjnego. Nagrody są przedstawiane i zwycięzców w innych kategoriach, na przykład w dziedzinie miłości. Oprócz ceremonii wręczenia nagród, organizatorzy zorganizować kursy mistrzowskie, szkolenia, imprezy integracyjne dla uczestników. nie częściej niż na festiwalu prezentowane są agencję, chociaż teoretycznie ich projekt może zgłosić nikogo.

w Rosji

„Cannes Lion” jest wysoko ceniony w naszym kraju. Od 1995 roku w stolicy działa specjalny rosyjskiego przedstawiciela tej organizacji, która corocznie posiada prezentacji w największych miastach kraju. Przedstawiciele lokalnych firm reklamowych wielokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody i wygrał cenionych statuetkę. Wśród najbardziej znanych laureatów należą, na przykład, firma „Megafon”, która zdobyła dziesięć nagród i Grand Prix. Jej projekt został z powodzeniem wdrożony w czasie igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Ogólnie rzecz biorąc, od 2011 roku agencja krajowa konsekwentnie wygrać nagrody.

wartość

Rodzaj analogu prestiżowych nagród filmowych są „Cannes Lions”. Producenci reklamy są co czyni je nie tylko do poprawy reputacji firmy, ale również rozwałkować własne bzdury. Rzeczywiście, w aktualny interes w branży reklamowej rośnie, ceremonia przyciąga miliony widzów, dla wielu agencji jest realna szansa, aby wyrazić się nie tylko na scenie, ale również w powietrzu. Po tym wszystkim, ten festiwal jest dobry film, pełne domy, wielu widzów są poważnie zainteresowani, aby zobaczyć prace swoich ulubionych kreacji i popularne filmy szybko rozprzestrzenił się w Internecie, zyskując ogromną ilość widoków.

Sbierbank zwycięstwo

Zwłaszcza prestiżowa nagroda są oczywiście złoto „Cannes Lions”. Zwycięzcy otrzymali prestiżową statuetkę w rzeczywistości, szybko stał się sławny. W ostatnich latach, jury nie było bardzo korzystne dla krajowych producentów, ale w tym roku projekt reklama Oszczędności Bank otrzymał Srebrnego Lwa. Ciekawy pomysł został doceniony na festiwalu. Pracownicy banku w ramach projektu „Ulice” z powodzeniem wdrożony jego pomysł, aby promować nowy kanał dla przelewów za pośrednictwem SMS lub specjalnej aplikacji mobilnej. Aby to zrobić, zwrócili się do artystów ulicznych, którzy przez jakiś czas wykonywanych odpowiednie działania, i zebranych aplikacji dla stron internetowych. Sukces został osiągnięty w dużej mierze ze względu na fakt, że Kasa Oszczędności znalazł bardzo dobre rozwiązanie do realizacji swoich pomysłów. Nowoczesna sztuka ulicy jest bardzo popularny wśród młodych ludzi i artystów pracujących w tym kierunku, zawsze przyciągają uwagę. W związku z tym, że otrzymał pieniądze, ofiary klientów banku, żyć. Wynik był zasłużony drugie miejsce na festiwalu.