836 Shares 5632 views

Nie chcę pracować, albo razocharovnie Gdzie działa?

Coraz częściej ludzie deklarują niechęć do pracy. Niektóre państwa kategorycznie: „W ogóle nie chce pracować”, mówić o swoim niezadowoleniu z tego rodzaju działalności, brak perspektyw, moralne i satysfakcji materiał. Często ludzie mówią, że nie chcą pracować w zasadzie niezależnie od tego, gdzie i przez kogo, i chcą podróżować, bawić. Jednak coraz więcej osób dodaje: „Nie chcę pracować dla swojego wuja”, to znaczy, że jest uświadomienie sobie, że praca może być świetną zabawą, ale jeśli jest sama praca.


Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ludzie dają się na swojej pracy? To może mieć różne przyczyny. Wielu po prostu znudzi rutynowego transportu, pracy, transportu, spania i krótkich przerwach między życiem. W pewnym momencie ludzie zaczynają myśleć, że żyją w celu pracy, jak praca – to jest sens całego życia. Oczywiście są zawody, w których dominuje pracę, ale co do zasady, przedstawiciele takich zawodów wybrać go dobrowolnie. W naszym kraju od dawna jest stereotyp, że jeśli nie poszedł na studia na uniwersytecie tuż po ukończeniu szkoły – jesteś przegrany, nie znalazł pracę po ukończeniu studiów – przegrany też nie działa – próżniak. Dlatego wielu, wielu maturzystów, po ukończeniu szkoły, starał się zrobić przynajmniej gdzieś, tak naprawdę nie dowiedzieć się, czego chcą i co ich interesuje. A co za tym idzie, nie jest zaskakujące, że na ulicach tłumy ludzi maszerujących, twierdząc: „Nie chcę pracować” Na szczęście w ostatnich latach, to szkodliwa tradycja ustąpił, a ludzie są bardziej świadome podejście do wyboru zawodów, jest nadzieja, że następne pokolenie specjalistów będą bardziej pozytywne.

Innym bardzo często przyczyna – brak motywacji. Właściwie, dlaczego działają? Ludzie nie rozumieją, dlaczego robią to, czy dla pieniędzy lub po prostu nie siedzieć w domu, ale na pewno nie z miłości do sztuki. Jednak czasami zdarza się, gdy człowiek osiągnął pewien poziom umiejętności w jakiejś aktywności, a nie widzi możliwości dalszego wzrostu i rozwoju, to po prostu staje się nudne. Nie chcę pracować – odmowę coś zmienić, zamiast dokonywania zmian w swoich zainteresowań i możliwości. Może to wynikać z obawy przed niewystarczająco skuteczne w nowej klasie.

Istnieje pewna kategoria ludzi, którzy lubią pracować w zasadzie, ale taki, który nie wymaga obecności w biurze od 9 do 5. „Nie chcę pracować w biurze!” – To, co słyszymy od nich. Zjawisko to staje się coraz bardziej powszechny, że wybór niezależnych pracy rozszerzył iw ogóle, kiedy dowiedział się, że ludzie tam Freelancing. Jednak należy zauważyć, że nie wszystkie są przeciwne do pracy w biurze. Po pierwsze biurowy walki, a jeśli są rozczarowani w jednym miejscu pracy, nie jest konieczne, że zarówno zawiedzie. Ponadto, wiele z nich jest pod wrażeniem pomysłu, że oni czekają na prywatnej pracy, lubią pracować z kolegami, wiedzą, ile urlopu od pracy (w przeciwieństwie do freelancer, który jest dzikim spojrzeniu próby w nocy pilnie zrealizować projekt, który miał przekazać wczoraj). Z drugiej strony, istnieje wiele zalet Freelancing: sam człowiek planuje swój dzień, może kontrolować głośność pracy przychodzącego, zorganizować nieplanowanych wakacji, podejście zależy wyłącznie od jego zdolności do pracy, talentu i chęci.

Istnieją powody, które są niezależne od samych ludzi. Często mówimy: „Nie chcę pracować”, gdy emocjonalnie i psychicznie wyczerpany w pewnej dziedzinie. W psychologii nazywa się to przepalenia. Zdarza się to często w zawodach, które wymagają intensywnego kontaktu z ludźmi. W pewnym momencie, człowiek nagle traci zainteresowanie wszystkim do pracy jako takiej, koledzy mogą mieć poczucie złości i frustracji. Czasami złapany w tych emocji, człowiek idzie do pracy, wymagając minimalnego kontaktu z ludźmi. Aby uniknąć takiego rezultatu, psychologowie zaleca się zmiany miejsca pracy lub rodzaju działalności, co 7 lat, aw przypadku zawodów wymagających pracy z ludźmi – co 4 lata.