594 Shares 1202 views

Concierge – kto to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć o swoim przyszłym zawodzie

W krajach europejskich od dawna przyzwyczajeni do faktu, że Portier – osoba w domu lub hotelu. W jaki sposób profesjonalny wykonuje on swoje obowiązki to zależy bardzo dużo. Na przykład, czy będzie ona składać się z wygodnego czuć. Dlatego też wymogi dla tej kategorii pracowników jest bardzo wysoka. I ktoś na tym stanowisku nie są podejmowane. Co do Rosji, nie jest, niestety, zawód, dozorca nie jest tak prestiżowy. Jednak wiele z nich nadal dążyć do dostać to miejsce. A więc porozmawiajmy o tym, jakie są obowiązki concierge. Gdzie zapotrzebowanie na tych specjalistów? I ile płacą dzisiaj?


Historia wystąpienia zawodu

Patrząc wstecz, należy zauważyć, że dozorca – jest to bardzo stary zawód. Tak więc, pierwsze tego rodzaju pracowników, zwane cumcerge, pojawił się w Europie już pod koniec XII wieku. W tych dniach zadzwonili sługi, który obserwował świece w zamku. Oczywiście, z biegiem lat, wykaz ich obowiązków znacznie się zwiększył, ale do dziś wciąż nedotyagivaet concierge. Ich sfera działania była nieco inna.

Ale zawód concierge jako taki pojawił się dopiero na początku XX wieku. Po raz pierwszy w swojej własnej sieci serwisowej zawarte z właścicielami hoteli „Grand”. Następnie z usług tych pracowników były do gustu gości. I wkrótce zaczęły pojawiać się w innych hotelach. A w 1952 roku, pierwszy Międzynarodowy Kongres dozorców, w którym zostały zainstalowane ogólnie przyjęte zasady postępowania z tymi pracownikami.

Cechy recepcji w hotelach

Hotel concierge – to przede wszystkim osoba odpowiedzialna za komfort gości. Szczególnie tych przebywających w pokojach hotelowych przez dłuższy czas lub są stałymi klientami. W tym przypadku, to portier jest zobowiązany zapamiętać ich twarze i zrobić wszystko, aby zaspokoić swoje potrzeby. Na przykład, dobry pracownik wie wszystko o gustach swoich klientów, począwszy od herbat, kończąc ulubionego wykonawcy.

Ponadto, concierge – związek między lokatorów i pracowników. Przez to ludzie nazywają do mojego pokoju, powiedzmy, hydraulika lub kelner. Tak więc concierge musi zapewnić, że jego zespół wykonuje dobrą robotę.

Dozorca w kamienicy

Należy zauważyć, że opis pracy dozorca pracujący w wieżowcu, bardzo różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni do pracowników hotelowych. Tak, to podgatunek pracuje dotyczy nie tylko wewnętrzne, ale również zewnętrznych. W szczególności są one opatrzone większość prac związanych z czyszczeniem, naprawą i krajobrazu w sąsiedztwie terytorium domu.

Niemniej jednak głównym zadaniem jest utrzymanie porządku w budynku portierni. On dba o to, że nikt nie powinien przeszkadzać najemców, a na pewno nie tyranem. Również, to portier jest odpowiedzialny za czystość wejściu, na przystankach i w windzie. Ponadto pracownik często ma swój własny zestaw kluczy w przypadku, gdy właściciel traci swoje.

Przykłady obowiązek dozorca

Aby doświadczyć tego zawodu, przedstawiamy krótką listę obowiązków, które mogą zawierać opis pracy portier. Tak, to pracownik musi:

  • Aby poznać oblicze wszystkich gości.
  • Mówić tylko uprzejmy ton.
  • Terminowo swoich klientów wszystkie niezbędne informacje.
  • Inteligentnie śledzić odwiedzających, jak również zapisu do wszystkich swoich gości.
  • Czas, aby powiadomić mieszkańców o ewentualnych niedoborów wody, prądu lub ogrzewania.
  • Kiedy trzeba monitorować jakość operacji naprawy, czyszczenia lub recyklingu.
  • W razie wypadku, natychmiast zgłosić je do odpowiednich służb.
  • Słuchać wszystkich skarg i rekomendacji przez gości lub lokatorów.

Jak stać się dozorca?

Tak więc, aby zorganizować stanowisko może ktoś, kto otrzymał pełne wykształcenie średnie. Jeśli chodzi o umiejętności, uczą concierge na kursach wstępnych lub podczas pracy. Jednak, jeśli chodzi o dużych hoteli, jest znacznie bardziej skomplikowana. Po pierwsze, korzystne jest dla tych kandydatów, którzy mają przyjemny wygląd i dobrze „wisiał” język. Po drugie, concierge może być stal, tylko ci, którzy posiadają doskonałą pamięć i jest w stanie prawidłowo śledzić klientów. Po trzecie, każdy przyzwoity hotel nie zajmie jego pracowników o wątpliwej przeszłości i kryminalną.

Zalety i wady tego zawodu. odszkodowanie

Jeśli mówimy o pozytywnych aspektach, nie należy zauważyć wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dużych miast, jak w obszarach metropolitalnych jest dobrze rozwinięta hotel biznesowy i jest stale budowy nowych wieżowców. Wśród głównych wad jest zupełny brak rozwoju zawodowego. To znaczy, wybierając dla siebie w ten sposób, osoba całkowicie pozbawiają się możliwości uzyskania wyższej pozycji. Wyjątkiem są te przypadki, gdy chodzi o tymczasowym podrabotke.

Jeśli chodzi o płace, ale także chce jak najlepiej. Średnio, dozorca, który pracuje w wieżowcu, dostaje 15-20 tys. Miesięcznie. Ale personel elitarnych kompleksów i hotele mogą liczyć na bardziej korzystnych warunkach. Ich płace viriruetsya ciągu 35-45 tys. Rubli.