755 Shares 7261 views

Szalik, ręcznie robione

Szalik związane szprychy, można nazwać pierwszym produktem idealnym dla dziewcząt i kobiet, którzy po prostu nauczyli się robić na drutach. Klasyczny model szalik – to długi pas prostokątny. Jednak w poszukiwaniu projektantów różnorodności coraz częściej eksperymentują z formą tych akcesoriów. Wynik był Snudy szaliki, które są również zwane zaciski lub „rury”.

Następnie będziemy oferować modele szaliki, które różnią się od siebie brzegi, poziom złożoności pracy i celu.

Klasyczny szalik związane szprychy z grubej przędzy

Na zdjęciu, proponowane artykuł, wykazuje bardzo dużą objętość i szalik. Zazwyczaj te akcesoria są zimy. Ze względu na swoją wielkość szal jest doskonałym uzupełnieniem do ciepłego futra lub sierści.

Do takich przedmiotów to najlepiej wybrać materiał, który jest 50% wełna i 50% – akryl. Pomimo faktu, że przędza wełniana pełni jest znacznie cieplej, ma zbyt dużo na wadze. Hałaśliwej akcesoria do noszenia bardzo niewygodne, mogą powodować zmęczenie i dyskomfort. Akryl – człowiek włókno sztuczne, ale szalik związany z mieszanego materiału uzyskano praktyczne.

W tym modelu wymaga co najmniej 500 g grubych przędz (około 50 m / s, 100 g). Prace prowadzone szprychy №12. W przypadku, gdy ekspert w dziania napięty, powinna odebrać instrumentu nawet w powiększeniu.

Ten szalik związany elementarny podwiązka ściegu, otrzymuje dodatkowe ulgi kosztem wzorca. Układ nie jest wymagane, ponieważ wszystkie pętle we wszystkich szeregach twarzy wykonana.

Jak zawiązać chustę z trójkątnych krawędziach

Ogólnie rzecz biorąc, praca jest niezwykle prosta, ale formacja trójkątnych zakończeń produktu może być trudne dla początkujących. Najpierw należy wybrać szprychy trzech pętlach. Ponadto, każda pierwsza pętla (P) mogą być przenoszone na igły dziewiarskie prawym, nie provyazyvaya.

Procedura dla każdej serii:

 1. Usunięcie zewnętrznej krawędzi P, przeciągacza utworzonego z pierwszej i drugiej P nowego, P provyazat swojej powierzchni (A). Drugi P dziać również h, wyciąg P ciągnąc pomiędzy drugim i trzecim P i dzianiny jej LA
 2. Wykonać wszystkie P twarzy.
 3. Jest taka sama, jak w pierwszym P, ale zamiast jeden w centrum n wynosi trzy.
 4. To wpisuje się w ten sam sposób co sekundę.

Sekwencja jest powtarzana do momentu, dopóki nie dostanie szalik żądaną szerokość. Przy tej grubości żarnika pętli 20 jest wystarczające. Ze względu na fakt, że w co drugim P Dodano dwa P, wstęga jest stopniowo się rozszerza.

Gdy krawędź trójkątnym kształcie, dzianiny, nie zwiększa się do pożądanej wysokości.

Aby zakończyć drugą krawędź powinna mieć kształt trójkątny. W tym celu, w każdym rzędzie działają osobowych skróty: drugi i trzeci P oraz dwie przedostatni provyazyvayut razem. To trwa dopóki nie ma więcej jeden AP następnie przeciąć nić.

Ten szalik związane szprychy prosta konstrukcja, ozdobione pomponami i frędzlami. Istnieją odpowiednie wszelkie elementy dekoracyjne.

Jak zawiązać chustę-LIC szprychy

LIC nazywa szalik, zamknięte w pierścień. Oznacza to, że nie ma początku ani końca, a jego krawędź nabieranie przyszyte do ostatniego wiersza. Alternatywą do sieciowania jest dzianie na okrągło. Jeśli praca została początkowo prowadzone w kręgu, LIC tie-klip, okrągły szalik lub „rura” jest jeszcze łatwiejsze.

Na zdjęciu w artykule pokazuje szalik ażurowy wykonany w okrągłych rzędach. Aby działać średnia grubość przędzy użyto. To urządzenie jest po prostu noszony na szyi głowy i luźne.

Do rozpoczęcia wybierania szprychy pętli w pierwszym rzędzie. Ich numery trzeba dowiedzieć się wcześniej, na drutach próbkę kontrolną.

Na zdjęciu na zdjęciu szal dzianiny z ramion mieszanki wełny №5, zawiera 12 powtórzenia wzoru. W każdym powtórzeniu 10 P tak zajęło 122 N (120 w dekoracyjnego i krawędzi P2) do krawędzi składu dokumentów.

Knitting ażurowy wzór

Pierwszy niewielu P należy dzianiny w pończoch wzór tworząc zgrabny produktów krawędzi. Następnie trzeba rozpocząć pierwszy rząd wzoru. Program doskonale ilustruje procedurę operacyjną. Wykorzystuje następujące konwencje:

 • Puste komórki – przednie pętli (LP).
 • Symbol beczka przypominający – SC (H).
 • Linia, przechylił się w lewo – dwa LP, dzianiny ze spadkiem w lewo.
 • Linia, przechylona w prawo – dwa LP, LP drutach jedną z nachyleniem w prawo.
 • Czarny trójkąt – trzy pętle, spojone.

Gdy rapport wzorca będzie powtarzane wiele razy i dzianiny kratynizacji LIC jest żądana wysokość, należy ponownie dzianiny wierszom pończoch ściegu.

W końcowym etapie, wszystkie pętle nie są szczelnie zamknięte. LIC nie jest konieczne, aby rozebrać, ponieważ może on stać się zbyt miękki lub w ogóle bez formy.

Szalik, płomienny

Kolejny model jest dość nietypowe, ale bardzo ciekawy kształt. Szalik zawiązany okrągła, dno jest nieco szerszy niż na górze. Ze względu na takie cechy, produkt wygląda świetnie i nie tworzy zbyt dużo objętości wokół szyi.

Dopasowanie modelu jest stosunkowo prosta, ale wymaga wiele uwagi.

Na początku należy wykonać próbę kontrolną do pomiaru gęstości wstęgi.

Ekspert musi obliczyć liczbę N dla pierwszego rzędu. Chusta na zdjęciu jest związana gwint o średniej grubości na szprychy №5. Obwód u dołu linii produktu była 100 cm oraz 75 cm od góry.

Aby osiągnąć ten efekt, konieczne jest, aby pracować na poniższym schemacie. Konsekwentnie, zgodnie z instrukcjami, fachowiec będzie odbierać płótno pożądany kształt.

Najprostszym szalik

Kolejny wzór jest idealny dla początkujących.

On sprawia, że dość szybko stworzyć piękny, ażurowy wzór:

 • Pierwszy P: P drutach wszystkich twarzy.
 • Drugi P: krawędź jest usunięta, ten H, dalszych dwóch n provyazyvayut L. H wielokrotnie dwóch drutach sekwencja L. P jest powtarzany, aż do końca wiersza.
 • Trzecie i wszystkie pozostałe R są drugie powtórzenie.

Ten wzór jest dwukierunkowa, to znaczy, że nie ma jasno określone przednie lub na odwrocie, więc jest to idealne dla klasycznych długimi szalami. Jednak to nie znaczy, że nie można korzystać z tego wzoru dla innych akcesoriów.

Specyfika pracy z ażurowym wzorem

Jak można robić na drutach szalik-LIC? Dla początkujących, istnieje kilka wskazówek:

 1. Pierwszych kilka stoisk P dzianiny w szew pończoch, aby nadać produktowi zgrabny, wykończony wygląd.
 2. Konieczne jest, aby ściśle monitorować prawidłowe wdrożenie wszystkich elementów. Brakujące lub niepoprawnie nakida drutach pętli będzie bardzo zauważalne.
 3. Gotowy obraz okaże się bardzo lekkie i delikatne, więc takie konstrukcje wykorzystywane do chusty jesień. Na akcesoria zimowe wybrać gęstszy wzór.
 4. Jeśli Knitter skłonny dać małą sztywność krawędzie szalik, może ona związać haka im. Kilka wierszy, kolumn wykonanych bez sc, stają się rodzajem ażurowej strukturze ramy.

Gotowy produkt nie warto się w parę. mokrej obróbki cieplnej przemywa się ciepłą wodą z dokładnym wysuszeniu. Zalać pary produktu lub żelaza poprzez wilgotną szmatką można stosować tylko wtedy, gdy jest częścią wątku jedwabiu. Następnie, po parze szal będzie bardzo łagodny i trafi do pięknych fałdy.