897 Shares 5793 views

Które produkty spożywcze zawierają tryptofan, metionina, tyrozyna i lizyny?

Wszystkie naturalne jedzenie odżywia nasz organizm użyteczne w wielu witamin i makro-i mikroelementów. W tym samym artykule, chcę mówić o tym, co pokarmy zawierają tryptofan, metioninę i lizynę i tyrozyny.


terminologia

Początkowo jest to konieczne, aby poradzić sobie z tych pojęć i terminów, które zostaną wykorzystane w tym artykule.

  1. Tryptofan. Jest również popularnie zwany hormonem szczęścia. Tak więc, jest niezbędnym aminokwasem, który nie może być syntetyzowany w organizmie ludzkim. Dlatego ważne jest, aby otrzymywać je z zewnątrz, z różnych produktów spożywczych.
  2. Metionina. Aminokwas ten jest jednak również, że wpływa przede wszystkim na tkanki ciała.
  3. Tyrozynowej. Inny aminokwas. To ona bierze udział w regulacji nastroju. Jej niedobór może prowadzić do stanu depresyjnego.
  4. Lizyna. Według lekarzy, jest to również jeden z ośmiu najważniejszych i niezbędnych aminokwasów, które, niestety, nie mogą być syntetyzowane przez organizm człowieka. Jest to bezpośrednio związane z układem nerwowym.

Co jest tak przydatne tryptofan?

Przed rozdaniem, w którym produkty spożywcze zawierają tryptofan, trzeba zrozumieć, co jest przydatne i co jest wymagane:

  1. Jest niezbędny do syntezy witaminy PP.
  2. Jest to naturalny antydepresyjne, który zmaga się ze złym nastroju.
  3. Pomaga syntezy ważnych hormonów w organizmie.
  4. Bezpośrednio zaangażowany w powstawanie serotoniny, czyli hormon szczęścia.

Zatem dawka dzienna jego zużycie nie jest tak wielka i wynosi tylko 1 gram. Ważne jest również, aby wiedzieć, że jego brak w organizmie może prowadzić do przewlekłych chorób serca i naczyń krwionośnych.

źródeł żywności tryptofanu

Jakie produkty spożywcze zawierają tryptofan, i trzeba jeść osoby czuć się szczęśliwy? Głównie aminokwas się w mięso, produkty mleczarskie, jak również różnych rodzajów nakrętek.

Można jednak zrozumieć, a co ważniejsze w żywności publicznych zawierają tryptofan. Tabela z głównych przyczyn tego pierwiastka śladowego poniżej.

nazwa

Ilość (mg)

Procent dziennej wartości

Kawioru (czerwony, czarny)

950 mg

190%

holenderski ser

780 mg

155%

Orzeszki ziemne, migdały, orzechy nerkowca

600-750 mg

120-150%

ser topiony

500 mg

100%

indyka, mięso królicze

330 mg

66%

Squid, makrela

310 mg

62%

Nasiona słonecznika, pistacje

300 mg

60%

Cielęcina, wołowina

230 mg

48%

Łosoś, dorsz

220 mg

42%

twaróg

210 mg

42%

jaja kurze

200 mg

40%

Jest uważany za główne źródło aminokwasów. Nawet w jakie pokarmy zawierają tryptofan, ale w mniejszych ilościach? Tak, to jęczmień i jęczmienia kasza, pszenica chleb, smażone ziemniaki, gotowany ryż, suszone morele, buraki, kapusta, marchew, banany, granat, malina, miód, arbuz, jabłka, gruszki, żurawiny, ananasa, itd.

Tyrozyny i jego korzyści dla organizmu

Jest to również bardzo ważne, aby korpus każdej osoby jest aminokwasu tyrozyny. Konieczne jest również, że dla dobrego nastroju. Dodatkowo element ten zapobiega depresji. Innym jego ważną cechą jest to, że pomaga syntetyzować najważniejsze hormony tarczycy. Ponadto, tyrozyna ma działanie anty-alergiczne, pomaga regulować ciśnienie i zmniejsza apetyt. Niedobór ten aminokwas może prowadzić do obniżenia temperatury ciała, i ciśnienie krwi, często powoduje, że zespół niespokojnych nóg.

Produkty zawierające w swoim składzie tyrozyny

Należy zauważyć, że aminokwas może być syntetyzowany w organizmie ludzkim. Ale do tego potrzebuje fenyloalaniny. Jednocześnie można również uzyskać z zewnątrz jedzenia. W tym przypadku konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do produktów mlecznych, a także nasiona sezamu, nasiona dyni, banany, awokado i migdałów.

Interesujące jest to, aby wiedzieć, które produkty spożywcze zawierają tryptofan i tyrozyna? Tak, jest to głównie orzeszki ziemne i banany.

Jak przydatne metionina

Rozważmy następujące aminokwasy jak tryptofan (w jakie pokarmy zawierają i jakie korzyści ma ciało), musimy też mówić o metioninę. Tak więc, ten pierwiastek śladowy zwiększa syntezę rozmaitych fosfolipidów, które są istotne w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Ponadto, metionina pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej w wątrobie, a także ma korzystny wpływ na nastrój (depresja, tłumiąc).

Które produkty mają metioninę

Ważne jest, aby pamiętać, że metionina nie może być syntetyzowany w organizmie człowieka. Więc to jest bardzo ważne, aby uzyskać ją z pokarmu spożywanego przez człowieka. W tym przypadku konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do następujących środków spożywczych: mięsa z kurczaka i wołowiny, wątroba wołowa, dorsza. Sporo w nim jaj i sera i niektórych zbóż (gryka, proso, ryż i owies, itp). Aw mleka, wyrobów mleczarskich, chleb i rośliny strączkowe go bardzo mało.

Przydatne niż lizyna

Zdając sobie sprawę, w jakie pokarmy zawierają tryptofan, osobno konieczne do powiedzenia na temat tego aminokwasu lizyny. Po tym wszystkim, jest to również przydatne dla ludzkiego ciała. Tak więc, ten aminokwas jest składnikiem prawie wszystkich białek. Jest to niezbędne do odzyskiwania i wzrostu tkanki i syntezy hormonów, enzymów i przeciwciał. Ponadto, należy wyjaśnić, że ten kwas jest w stanie wywierać działanie przeciwwirusowe, w szczególności, jeśli chodzi o wirusowych infekcji Herpes. Innym Lizyna pomaga utrzymać wymaganą ilość poziomów energii i utrzymać zdrowe serce.

Jeżeli istnieje niedobór w organizmie tego pierwiastka śladowego, silnie wpływa na syntezę białek. Istnieje zmęczenie, zmęczenie, zahamowanie wzrostu, zmniejszenie masy ciała. Ponadto, osoba zmniejszone stężenie, jest nerwowość, drażliwość. cierpi również z układu rozrodczego.

Które produkty mają lizynę

Dokonaliśmy przeglądu aminokwasów metioniny, tyrozyny i tryptofanu. Które produkty spożywcze zawierają lizynę – to jest również konieczne, aby powiedzieć. Ponownie, musimy pamiętać, że ten element nie jest syntetyzowany w organizmie człowieka. Dlatego wystarczy, aby ją z zewnątrz. Aby to zrobić, można jeść następujące pokarmy: mleko, mięso, ryby. Małą ilość tego aminokwasu ma na pszenicy, żyta, rośliny strączkowe, orzechy i owoce i warzywa.

Bardzo przydatne do podjęcia lizyny argininą (znacznie poprawia jego działanie). W tym przypadku, układ immunologiczny zwiększa grzywnę, a osoba z powodzeniem walczy z różnymi chorobami wirusowymi.

Lizyna w połączeniu z witaminą C jest niezbędne dla chorych na raka, jak również różnych patologii układu sercowo-naczyniowego.