718 Shares 7694 views

Dystonia wegetatywna – choroba XXI wieku

Wszyscy ludzie mają układ nerwowy, który jest odpowiedzialny za wiele różnych funkcji w organizmie, na przykład, ruch odruchach instynktu, do emocji i tak dalej. Każdy obszar świadczy swoje specyficzne zadania. Jednym z nich jest system autonomiczny. Przede wszystkim, jego głównym celem jest uważana za regulację zdolności organizmu do życia w sytuacji stresu i odpoczynku. Na przykład, gdy osoba jest napięta lub odpocząć, ten dział jest odpowiedzialny za to, że rozluźnia mięśnie, do spania, lub, wręcz przeciwnie, pobudza.


Autonomicznego dystonii zawiera zestaw różnych zaburzeń funkcjonalnych. Podstawą ich problemy są związane z regulacją napięcia naczyń. Innymi słowy, gdy ciało człowieka stanowi naruszenie autonomicznego układu nerwowego, zaczyna się „mylić”, kiedy trzeba odpocząć i kiedy być w dobrej kondycji. Na przykład, potrzeba do odpoczynku w nocy, ale nie aktywowane. W przeciwnym razie „przedwczesna” odwaga może prowadzić do pojawienia się skokami ciśnienia lub zacisków mięśniowych.

Większość ludzi dystonia wegetatywna występuje w formie biernej, ostrzenie tylko w offseason, po obciążeń i naprężeń. Najczęściej wyrażone jako bóle głowy, osłabienie, zmęczenie, uczucie braku powietrza i skłonnością do omdleń. Te objawy lekarze nadana psychosomatycznych objawów takich chorób jak wegetatywnej dystonii. Leczenie nie powinno być opóźnione w „bok”. Musi zacząć wizytę do neurologa, internisty i psychiatry.

Podstawą leczenia jest przywrócenie równowagi układu nerwowego. W tym celu dwa podstawowe podejścia:

1. Na początku wystąpienia takich chorób jak wegetatywnej dystonii naczyniowych, najlepszym lekarstwem jest odpoczynek, dobre odżywianie, unikanie szkodliwych nawyków, terapia ruchowa.

Jeśli jej objawy są bardziej ostre, lekarz może być wyznaczony uspokajających. W niektórych przypadkach, nawet przepisać leki przeciwdepresyjne. Jednakże, użycie chemicznych nie jest wskazane w leczeniu chorób układu nerwowego, gdyż jego działanie nie jest w pełni zrozumiałe, wiadomo, że ludzi tylko niewielka część substancji, które biorą udział w głównych reakcji. Ponadto, istnieje możliwość, że po przerwaniu takiego organu leki znowu powraca do stanu niezrównoważonego. Dzieje się tak z tego prostego powodu, że chemikalia nie się wyeliminować nierównowagi, a przede wszystkim złagodzić objawy.

2.Sledovatelno, dystonia wegetatywna wymaga nieco innego podejścia. To jest bardziej czasochłonne niż po prostu „wziąć pigułkę”, ale jeszcze bardziej skuteczne. Początkowo należy „nauczyć” system nerwowy pracować normalnie. Pomoże to relaks i sport styl życia. Z ciałem dowiedzieć się, jak to niezbędne działy się w czasie. W celu złagodzenia stosowanych technik, takich jak autogenicznym szkolenia Jogi reszty układowego. Podczas energicznego działania, pożądane jest, aby angażować się w bieganie, pływanie, jazda na nartach i hartowanych … Te metody pomogą wyeliminować i często towarzyszy chorobom przewlekłym.

Zatem terminowe przeprowadzanie imprez mających na celu pozbycie się choroby, „wegetatywnej dystonii”, prawie 90 procent przypadków prowadzić albo do całkowitego zaniku objawów lub ich znaczne zmniejszenie, jak również pomaga przywrócić adaptację organizmu.