546 Shares 5285 views

Oznacza „Mucosolvan” (roztwór do podawania doustnego i wziewnego). Opis, instrukcje

Preparat „Mucosolvan” (roztwór do podawania doustnego i wziewnego) jest nieznacznie brązowe lub bezbarwny przezroczysty płyn. Substancja czynna – chlorowodorek ambroksolu. Lek należący do grupy wykrztuśne i mukolityczne.


Mechanizm działania

Lek „Mucosolvan” (roztwór do podawania doustnego i wziewnego) promuje upłynnieniu plwociny. Efekt ten uzyskuje się poprzez stymulację śluzówki oskrzeli komórek surowiczych. Ze względu na działanie leku obserwowano normalizację rzęsek silnika akstivnosti z nabłonka rzęskowego, zapobiegając ich sklejaniu. Skuteczność terapeutyczna zauważyć po pół godziny po nałożeniu. Działanie utrzymuje lek w sześć do dwunastu godzin (w zależności od dawki).

świadectwo

Oznacza „Mucosolvan” (roztwór do podawania doustnego i wziewnego) zaleca się w patologii układu oddechowego, złożoną postać uporczywe lepkiego śluzu. Przez wskazania obejmują oskrzeli, astma oskrzelowa, zapalenie płuc. Przepisać leki na POChP, zapalenie oskrzeli, ostre lub przewlekłe formy.

Jak wziąć „Lasolvan”?

Roztwór doustny wolno hodować w soki owocowe, herbaty, wody lub mleka. Pij lek z jedzeniem. Dorośli powołać 100 kropli trzy razy, chorych od 6 lat – 50 cap. 2-3 razy, od dwóch do sześciu lat – trzy razy w ciągu 25 nasadki do dwóch lat. – 25 cap. dwa razy dziennie. Do inhalacji u pacjentów z sześciu zaleca 2-3 ml na procedury. U pacjentów w wieku 6 – 2 ml. Częstość inhalacji – 1-2 dziennie. Dla skutecznego przeprowadzenia procedury powinna być optymalna wilgotność respiratora. W tym celu lek miesza się z roztworem soli 1: 1. Zaleca się wstępne ogrzanie mieszaniny do temperatury ciała. Lek może być używany z dowolnym nowoczesnych urządzeń inhalacyjnych oprócz odparowanego typu.

Skutki uboczne leku „Lasolvan”

Roztwór do inhalacji odpowiedzi w wielu pacjentów powoduje dodatni: wskazują, że lek jest dobrze tolerowany. Lek ma prawie żadnych negatywnych konsekwencji. Niezwykle rzadko wystąpić reakcja alergiczna. Jednak lekarze mówią, że są one połączone, zazwyczaj zwiększona wrażliwość na składniki leków pacjenta.

Przeciwwskazania

Nie lekarze przepisujący lek w pierwszym trymestrze ciąży, w przypadku nadwrażliwości na substancje w składzie środków. Dostosowanie systemu mogą być wymagane podczas przypisywania pacjentom opieki i pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby. Sensible zgodność terapia w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Przestrogi

W celu uniknięcia rozwoju odruch kaszlowy w czasie inhalacji chory musi wdychać gładko i spokojnie. W astmie oskrzelowej zabiegi wykonywane są po otrzymaniu leków rozszerzających oskrzela. Nie zaleca się stosowania leku „Lasolvan” (roztwór do podawania doustnego i wziewnego) w połączeniu z lekami na kaszel, gdyż uniemożliwiają usuwanie flegmy.