323 Shares 7505 views

Film „Dirt”: oceny, opinie, opisy, aktorzy i role

Szkot John C. Baird, były producent popularnego brytyjskiego filmu „Hooligans” z Elijah Wood w roli głównej, w roku 2013, dostosowany do srebrnego ekranu powieść szkockiego pisarza Irvine Welsh-postmodernistyczna i wziął swój Komedie Kryminalne genialny obsady zatytułowanym „Dirt” , Film otrzymał bardzo mieszane recenzje, jego ocena IMDb: 7,10. Szybki w dosłownym i przenośnym znaczeniu filmowej adaptacji „Dirt” (w oryginale – Filth) zachowało główne przesłanie autora listów – opowieść o bezkompromisowej degradacji indywidualnego bohatera.


Na „bohatera” naszych czasów

Jeśli produkt o tej samej nazwie przez Irvine Welsh o niepowodzenia o socjopatyczni detektyw Bruce Robertson, Edynburga, który został opublikowany w 1998 roku, postanowił nakręcić naraz, twórcy, najprawdopodobniej, uczyniłby przykładowy folię 90. To nie jest krytyka przypadek, pozostawiając komentarze i opinie o filmie „Mud”, zwrócił uwagę na podobieństwo sposobów fotografowania i poziomu humoru z filmów wyprodukowanych w latach 90-tych.

Rzeczywiście, główny bohater – policjantem, którzy nadużywają alkoholu i narkotyków nie stroni, którzy nigdy nie zdobywa pojedynczego osobnika płci przeciwnej, zagorzałym rasistą i homofobem, – standardowy obrazy postać tego okresu. Dodaj do wszystkich wymienionych postępującego szaleństwa bohatera, wyrażone w dialogu z mieszkańcami w jego jelita tasiemca i szybko nabiera tempa w dążeniu do paranoi inspektora – i to przed publicznością prawdziwym „bohaterem” naszej chaotycznej rzeczywistości. Tak opisują główne opinie znaków i recenzje filmu „Dirt”. Krytycy jego osobowości nie jest tak uciążliwe, jak intrygujące, więc eksperci smakować jego właściwości w szczegółach.

Poza granice tego, co jest dozwolone

Dla tych, którzy czytać źródła literackiego, filmu „Brud” (2013) będzie przyjemnym zajęciem, ponieważ projekt filmowy jest znacznie bardziej miękkie niż powieści, podczas gdy powinno być całkiem dokładne autor Irvine Welsh słowo. Pierwsze czterdzieści minut narracji 93 minut pasek rozrządu może wydawać widza jest bardzo sztywna, z tym Homera śmieszne. Autorzy filmu celowo i świadomie wykracza poza to, co jest dozwolone. Nic więc dziwnego, że film „Dirt” Opinie mieszkańców imieniu Frank: dyrektor, nie widz tęskny, niemal od początku wzbogaca akcja rozgrywa sceny seksu. Dlatego projekt filmowy zasłużenie oznaczone ocenił MPAA – R.

wielki moralista

Młody reżyser Jon S. Baird jego drugi film fabularny (po debiutancki film biograficzny pod tytułem „Cass” o słynnych brytyjskich chuliganów piłkarskich) zanotował udany przykład czarnej komedii. Chociaż indywidualnych twórców, tworzących opinie i recenzje filmu „Filth”, pozycjonowanie taśmy jako zło psihotriller. Twórcy próbowali nie przegapić żadnych brudnych szczegółów, obraz jest tylko skrapia hulaszczy humor i dziką energię, która odróżnia ten projekt od innych adaptacjach dzieł pisarza jako „ecstasy” i „kwas House.” Bez względu na to, co krytycy, ale szkocki reżyser wraz ze wszystkimi Jego postawa punk i szczegółowy delektując wszelkiego rodzaju Icky jest wielkim moralistą, dopasowane do najlepszych tradycji kina klasycznego, film „Brud” (2013) – doskonały dowód.

Jest to niezależna praca

Chwyć filmowanie jeszcze nie weteran reżysera, według ekspertów z branży, było pewne ryzyko. Po wydaniu wynajmu filmie „Dirt” odpowiedzi dostałam do pewnego stopnia sceptycyzmu. Niektórzy autorzy, Autorzy, analizując wykres działce, przyniósł wiele porównań z pracą innych, bardziej znanych reżyserów, wiązane na motywów psychologicznych. Zauważyli podobieństwo „Dirt” z szokujące i nie traci swoich wstążki rzeczywistości Denni Boyla, pomimo faktu, że projekty Boyle'a są satyrą społeczną i John S. Baird – egzystencjalnym.

Ponadto, pod wieloma względami obraz w jego ekscentryczność Baird podobny do powstania Terri Gilliama, szczególnie surrealistyczne epizody z udziałem loony terapeuta przeprowadził spektakularną Jim Broadbent.

Oprócz powyższego, recenzenci widzieli projekt Baird dotknie pomysłowości Stenli Kubrika i Hitchcock doskonałej odcieniach psychoanalizy (Split Personality). Nadal nie wygląda ustawiony kinoshtampov film „Dirt”. Recenzje oznaczone taśmę jako samodzielnej pracy.

historia

Edynburg stróżem porządku, detektyw, detektyw sierżant Bruce Robertson (grany przez Dzheyms Makevoy) jest uszkodzony, alkoholikiem, narkomanem, karierowicz i zboczeniec seksualny. Czas i znowu sprawia, że wiele dużych i małych brudnych sztuczek mających na celu zawstydzać kolegów i zagwarantować sobie porusza się w górę po szczeblach kariery. Robertson uważa, że tak szybko, jak awansował do upragnionego stanowiska inspektora, to na pewno wróci do żony. W czasie, gdy szef Bob Toal instruuje go zamordować sprawę w podziemnym student z Japonii, Bruce postanawia, że już wzrost w kieszeni. Jednak w tym kluczowym momencie, detektyw zaczyna psychoza maniakalno-depresyjna, towarzyszą halucynacje.

Nawet krytycy – zwolennicy skrajnej zachodniej Arthouse, oglądając film „błota”, opinie na temat głównego bohatera lewo ostrożny, nazywając ją zbyt radykalny charakter.

uszkodzony detektyw

Warstwa powierzchniowa historii ustanowiły podstawę dla obrazu, choć i pełne czarnego humoru i gryzienie satyra sam w sobie jest wspaniały. Ale w dolnej części tej historii po prostu nie robi. Bo widz przedstawiony paskudne szumowiny, bohater wewnątrz – samotnie i rannych dusza, nieszczęśliwy człowiek, pacjent jest terapeuta, którego mózg jest zatruty przez narkotyki i alkohol.

„Mud” – film o opinii, że zwanych centralny charakter upadłych aniołów, którzy bezceremonialnie dyrektora wyciętych organizowanie widzowi wspaniałą wycieczkę po ciemnym labiryncie zapalnie świadomości bohatera. Ta egzystencjalna rzeczywistość rozszerza otwartych przestrzeniach zdjęcia i tak miesza się z rzeczywistością fizyczną, że widz po prostu jest stracone, co dzieje się w rzeczywistości i co to postać halucynacji.

prowadząc człowiek

Aktor James McAvoy w filmie może być trudno znaleźć. W celu przekształcenia obrazu Bruce, wykonawca musiał zmienić swoje typowe role w romantycznej maski nieprzyjemnego typu z całą masę różnych chorób.

Szkocki aktor znany ogółowi publiczności obrazu "Dzheyn Ostin", "The Last Station", "Opowieści z Narnii", "Atonement", "Victor Frankenstein", "Ostatni król Szkocji", a za rolę Profesora X w kontynuacji epickiej "X-Men".

Efektem jego pracy w „Mud” jest naprawdę imponująca, dowodząc, że James – aktor zmienności i różnorodności. Ciekawostką jest fakt, że równolegle ze strzelaniną w projekcie John S. Baird piosenkarza był zaangażowany w produkcję thrillera „Trance”, który orchestrated Denni Boyl. Wcześniej reżyser sfilmował najpopularniejszą pracę Walijski -. „Trainspotting” powieść

obsadzie

Imodzhen stawia, Dzheymi Bell, Dzhim Brodbent i, oczywiście, Dzheyms Makevoy – idealne obsady dla jakości, zmysłowy, ale cichy dramat. Film „Dirt”, podmioty zaangażowane w produkcję obrazu, nie są brane pod uwagę. Spokój nie jest w zasięgu wzroku. Ale obsada jest genialna, firma wyróżniona aktor popełnił najlepszych specjalistów. Hit swoje umiejętności i talent do reinkarnacji Eddie Marsan w postaci pedant-finansista w zbyt grubych okularach, jedyny przyjaciel bohatera, Shirley Henderson w roli żony, kusicielka, wybuchowej mieszanki perwersji i niewinności (it – girl Recesja „Trainspotting”), oraz zwłaszcza Dzhim Broudbent w roli terapeuty, którzy najbardziej potrzebują pomocy psychologa.

werdykt

Według publiczności kto oglądał film „Błoto” John S. Baird to wspaniały projektu zaboristoy halucynogenne tragikomedia, po raz kolejny potwierdzając, że choroba psychiczna może być bardzo ekscytujące, gdyby nie doprowadziły do tragicznych konsekwencji. Zdaniem ekspertów, „Dirt” to dziwaczna konstrukcja narracyjna: faktycznie występujące momenty zdominowane przez czarną komedią, a halucynogenne epizody – prawdziwy dramat, czytanie moralność, powoduje niesmak i łzy. Dlatego ostateczny obraz można postrzegać na dwa sposoby, a więc trudno jest jasno określić stylistyczną odpowiednika, który jako wirtuoz będzie grać w różnych rejestrach.